Пригнічений настрій, необґрунтована тривожність, дратівливість, безсоння, постійна втома, відсутність бажання спілкуватися з людьми, зловживання алкоголем, відсутність життєвих інтересів… Все це, якщо триває понад двох тижнів, може бути ознаками ментальних розладів.
Розповідаємо, що варто зробити
Можна звернутись до свого сімейного лікаря, який є найпершим порадником пацієнтів у всіх скаргах на здоров’я. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр проведе скринінг на наявність розладів психіки та поведінки у пацієнта/пацієнтки та скерує до подальших дій.
Інший шлях - знайти медичний заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.
Всі лікарі та медсестри медичних закладів, які укладають договір на цей пакет, проходять навчальний курс з ведення та лікування пацієнтів з психічними і неврологічними розладами.
Тому вони мають додаткові навички з роботою зі скаргами пацієнтів на психічне здоров’я. Також тут сімейний лікар може надати пацієнтові першу психологічну допомогу, направити на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити проблеми із ментальним здоров’ям.
Наш дашборд "Надавачі медичної допомоги за напрямом:
Психологічна та психіатрична допомога" http://surl.li/ixzkx допоможе знайти необхідний медичний заклад та фахівця.
Також радимо погортати сайт https://www.howareu.com/ - тут дуже багато корисної інформації та порад.
Турбуйтесь про своє ментальне здоров’я, бо це не примха, а необхідність сьогодення.
За матеріалами НСЗУ