Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та головний санітарний лікар області Роман Сафонов відповіли на актуальні питання життєдіяльності Рівненщини та протидії COVID-19. Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.
- Щеплення – єдиний спосіб запобігти поліомієліту, адже ліків від цієї хвороби немає. Діти від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ). На Рівненщині проживає 70 698 дітей віком від півроку до 6 років. 4201 дитина не має жодного щеплення від поліомієліту. Лише 1111 дітей вакциновані однією дозою. Вакцинація має розпочатися 1 лютого. Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ). Батькам дітей, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендовано звернутись до педіатра чи сімейного лікаря. В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безкоштовно.
- На Рівненщині зростає захворюваність на коронавірус. За прогнозами епідеміологів, до кінця січня область може опинитися в "червоній" зоні. Четверта хвиля коронавірусу, яка розпочалася, кардинально відрізняється від усіх попередніх стрімкістю розповсюдження. Новий штам "Омікрон" втричі заразніший. Новий пік захворюваності на коронавірус очікується в лютому.
- Нові штами коронавірусу можуть сильніше вражати дітей. Щоб вакцинуватись дітям 12-13 років, потрібна згода одного з батьків або опікунів. Зробити щеплення можна у найближчому до вас пункті вакцинації. Також вакцинованим від коронавірусу дітям можна згенерувати електронні сертифікати.
- До 2030 року більшість громадських будівель в Україні мають стати безбар'єрними. Такі амбітні цілі передбачено Планом заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Відповідно до пункту 4.1 Державних будівельних норм В.2.2-40-18 «Інклюзивність будівель і споруд» при проектуванні, будівництві нових та реконструкції, реставрації, капітальному ремонті та технічному переоснащенні існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд обов’язковим є забезпечення у повному обсязі вимог доступності, зручності, інформативності і безпеки. У разі, якщо в існуючих житлових будинках та громадських будівлях і спорудах неможливо у повному обсязі забезпечити вимоги доступності, зручності і безпеки для потреб осіб з інвалідністю, здійснюється їх розумне пристосування.
- За дорученням голови ОДА Віталія Коваля, Вараською РДА створено оперативну групу за участю правоохоронних і контролюючих органів з метою перевірки деревообробних підприємств, які працюють на території району. Було здійснено огляд пилорам на території Володимирецької територіальної громади, де у 2 деревообробних підприємств були відсутні дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та дозволи на розміщення відходів. На території інших пилорам без відповідних документів виявлено 75 м/куб пиломатеріалів, 150 м/куб лісоматеріалів із сосни, 308 м/куб деревини породи сосна, 70 м/куб – готової продукції. А 9 пилорам розташовані на земельних ділянках, які використовуються не за цільовим призначенням. Оперативна група також виявила низку порушень вимог правил пожежної безпеки. Ще 10 об’єктів, які здійснюють обробку деревини, розташовані на приватних присадибних ділянках та використовуються для власних потреб громадян, які не зареєстровані як ФОПи. Відкрито два кримінальні провадження, триває процес вилучення.
- В області розпочинають масштабну реставрацію та ремонт туристичних об’єктів краю. Це перший в країні комплексний підхід до збереження та відновлення пам’яток культури. І сьогодні в межах програми "Велике будівництво" це стає реальним. Отже, в області в рамках проекту «Велика реставрація» планується реалізовувати 4 об’єкти: Вежа Луцька 16 ст. – Музей книги та друкарства, Вежа Мурована 14 ст. у м. Острог, Палац князів Любомирських 18 ст. в м. Дубно, Обласний краєзнавчий музей м. Рівне.