Ментальне здоров’я – це не лише відсутність розладів, а й внутрішні ресурси для того, аби жити, реалізувати свої здібності, працювати та піклуватися про інших, не забуваючи про себе.
Також ментальне здоров'я ще й про довіру між нами. Про уміння не лише поставити запитання, але й вислухати відповідь. Про сили заглянути всередину себе і поділитися, що там насправді. Про відсутність страху перед осудом і упередженнями.
Міжнародне дослідження, проведене для третього Саміту перших леді та джентльменів й представлене 6 вересня у Києві, показало, що для всього світу ментальне здоров'я є викликом. Також це дослідження показало, що стигма заважає не лише діяти задля покращення свого ментального добробуту, а й навіть говорити на цю тему. Більшість досі вважає, що це може бути соромно або вплине на репутацію в суспільстві, ставлення в родині.
Однак є хороші новини. Люди, особливо підлітки, вірять, що розмови в соціальних мережах, поп-культурі про ментальне здоров'я можуть змінити стан справ. Так само як і відвертість лідерів думок, відкритість людей щодо їхнього досвіду.
Активності 10 жовтня ініційовані та відбуватимуться у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської та реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.
На Рівненщині заплановано проведення вуличного інтерактивного івенту «Подорож до ментального здоров’я».
Основна локація ТРЦ «Злата Плаза» 13.00-15.00 год. Максимальна кількість ЗМІ, а також: Центр зайнятості, ЦНАП з 10.00-12.00 год.
У всіх закладах охорони здоров’я, закладах освіти, територіальних громадах.