11 вересня у Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг.
Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та начальник обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник відповідали на запитання, які наразі хвилюють жителів Рівненщини.
Модерувала захід прессекретарка голови ОДА Зоряна Жильчук.
- На Рівненщині вдвічі зросла кількість місць для лікування хворих на COVID. На початку пандемії у закладах охорони здоров’я Рівненщини було підготовлено 355 ліжкомісць для надання допомоги хворим на COVID-19. Місця були облаштовані на базі лікарень першої хвилі – це Сарненська ЦРЛ та Рівненська міська. На сьогодні визначено 8 закладів охорони здоров’я, які приймають хворих на коронавірус, в них всього 783 місця. З них 536 – перепрофільованих. Також в резерві ще 9 лікарень, готових прийняти хворих на COVID-19.
- Ще одна лікарня увійшла до переліку медзакладів першої хвилі для допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Це Гощанська ЦРЛ. У лікарні облаштовано 60 ліжок: 6 – реанімаційного, 10 – інфекційного відділень та 44 – перепрофільованих. У разі потреби, будуть підключати інші заклади.
- У лікарнях Рівненщини заключені договори із ліцензованими компаніями на вивезення та утилізацію відходів категорії «В» (епідемічно небезпечні медичні відходи). До таких відносяться відходи, що утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на COVID-19. Це передбачено наказом МОЗ №325. Системи, шприци, одноразову халати та інші засоби індивідуального захисту знезаражуються в медичних закладах. Після чого передаються спеціалізованим організаціям для утилізації. Утилізація відходів переважно відбувається фізичним і хімічним способами. Відпочатку епідемії медзакладами Рівненщини було зібрано понад 29 тонн відходів. У закладах охорони здоров’я відходи зберігаються у контейнерах, які закриваються герметично та у одноразових мішках, які стійкі до фізичних пошкоджень.
- На Рівненщині знизилася захворюваність медиків від COVID-19. На початку пандемії ці цифри складали майже 25-30%, зараз показник значно нижчий. На сьогодні удосконалена система і рух пацієнтів під час епідемії, краща забезпеченість засобами індивідуального захисту, а також удосконалено вміння їх використовувати. Крім того, налагоджена чітка система реагування у вогнищі під час епідситуації. Ситуація із захворюваністю медичних працівників стабілізувалася.
- В медичних закладах області достатньо ліжкового фонду для хворих на COVID-19. Першочергове завдання – забезпечення цих ліжок кисневими точками, кисневими концентраторами, а також апаратами ШВЛ. Наразі ШВЛ-апаратів достатньо, в області працюють над забезпечення ліжок кисневими точками. Це питання на особливому контролі в голови РОДА. Управління охорони здоров’я ОДА та органи місцевого самоврядування, РДА закупляють кисневі концентратори для обладнання кисневих точок.
Забезпечення лікарями на первинній ланці медичної допомоги складає понад 90%, молодшим та середнім медичним персоналом – 97-99%. Лікарів екстреної медичної допомоги вистачає. Крім того, є мережа приватних осіб підприємців, що надають медичну допомогу. Забезпеченість лікарів інтенсивної терапії, лікарів інфекціоністів, а також лікарів терапевтів є достатньою. Є кадровий резерв.
- Навчальні заклади факультетів післядипломної освіти готові до перепідготовки лікарів, зокрема за вузькопрофільними спеціальностями медичної допомоги, в тому числі лікарів інфекціоністів. Спеціалісти, що здійснюють лабораторну діагностику, лікарі вірусологи після навчання зможуть підсилити рівненські лабораторії.
- На постійному контролі рівень забезпечення медичного персоналу засобами індивідуального захисту. Сьогодні цих засобів вистачає на три місяці лікування та боротьби з епідемією.