На Рівненщині 122 надавачі медпослуг уклали договори з НСЗУ. Серед них 41% - комунальної власності, а також 47% - ФОП, 12% - приватної. Про це повідомила Голова НСЗУ Наталія Гусак під час наради з керівниками тергромад області. Рівненщину представляв перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін
«Національна служба здоров’я України не фінансує заклади, а закуповує медпослуги. Торік для Рівненської області було виділено 838 млн гривень. Цьогоріч змінюється система оплати медичних послуг у межах амбулаторного пакета. Замість оплати за окрему послугу в медичному записі тепер використовується система класів сервісів із відповідними коефіцієнтами. Це впливає на розрахунок вартості консультацій, діагностики та процедур», - сказала Наталія Гусак.
Також під час наради говорили про первинну медичну допомогу, зокрема, стану верифікації пацієнтів, застосування коригувальних коефіцієнтів, забезпечення лікарськими засобами в межах Програми медичних гарантій під час надання стаціонарної медичної допомоги, а також організації надання інших медичних послуг.
«На Рівненщині 12% пацієнтів загалом не зверталися до сімейного лікаря впродовж 3-х років. Будемо працювати з цим показником. Проте, якщо взяти динаміку по Україні, то наша область увійшла до трійки за найкращими показниками. Попереду лише два регіони, які мають по 11%», - сказав Сергій Подолін.
У НСЗУ також зазначили, що на Рівненщині пройшли верифікацію понад 770 тисяч пацієнтів. І це люди, які мають декларації в комунальних закладах. Найменше перевірених даних мають ФОПи та приватні клініки.
Окремо також йшлося і про тих пацієнтів, які не мають ідентифікаційного коду через свої релігійні переконання. Цих людей також верифікують, але через окремий розділ, де основним документом стає паспорт громадянина України.