Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська взяла участь у панельній дискусії «Безпека, стабільність і розвиток регіонів у контексті викликів і загроз енергетичної та паливної трансформації» на Конгресі місцевого самоврядування Ініціативи Трьох морів у Польщі.
«Рівненщина, як і вся Україна, стикається з серйозними енергетичними викликами через війну. Проте область впевнено демонструє, що завдяки консолідації влади, громад і бізнесу можна забезпечити стабільне енергозабезпечення, – зазначила Людмила Шатковська. – При цьому головну роль відіграють державні та обласні програми підтримки, які дають змогу громадам ставати енергонезалежними».
Важливим тут є перехід до відновлюваних джерел енергії, зокрема когенераційних установок та біогазових технологій.
«Ми активно впроваджуємо енергоефективні рішення: на теплопостачальних підприємствах Рівненщини вже працює 11 когенераційних установок. Це не лише забезпечує стабільність, а й робить регіон стійкішим до енергетичних загроз».
Людмила Шатковська відзначила державну підтримку громадян та бізнесу. Так, на сьогодні 59 жителів Рівненщини вже скористалися програмою «нульових кредитів» і встановлюють сонячні станції. Це реальний шлях до енергонезалежності. Крім того, «Енергоатом» забезпечує доступні тарифи на електроенергію для населення.
Окремо заступниця голови ОДА відзначила співпрацю влади та бізнесу у сфері енергетики, що включає уникнення енергообмежень у разі імпорту електроенергії. Крім того, з метою ефективного управління ресурсами на місцевому рівні, на Рівненщині постійно організовують навчання для енергоменеджерів від громад.
Також Людмила Шатковська наголосила на важливості залучення інвесторів та розвитку децентралізованої генерації. «Ми активно працюємо над створенням паспорту енергостійкості та готуємося до можливих блекаутів. Рівненщина – це регіон, який впевнено рухається до енергетичної незалежності».
Нагадаємо, Конгрес місцевого самоврядування Ініціативи Трьох морів проходить у Любліні під патронатом Президента Польщі Анджея Дуди. Цьогоріч форум зібрав 1500 представників влади, бізнесу, науки та громадського сектору з Польщі, України, Литви, Латвії Італії, Чехії, Греції, Болгарії, Австрії, Молдови, Словаччини, Хорватії, Естонії, Словенії тощо.