Реформа інтернатів покликана допомогти родинам виховувати дітей
опубліковано 02 грудня 2019 року о 11:05

Одним із очікуваних результатів реформи деінституціалізації зменшення щороку кількості дітей, які виховуються в інтернатних закладах, на 10 відсотків.

На сьогодні у 19 таких закладах Рівненщини навчається 3091 дитина, а це на 47 менше ніж у минулому навчальному році. Освітній процес у спецзакладах забезпечується для 1599 дітей з особливими освітніми потребами, що на 119 дітей менше ніж торік.

Про подальше впровадження реформи та впровадження сімейних форм виховання дітей розповіла Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська на першому всеукраїнському Форумі добрих справ, організованому Інститутом розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр.

 «Ви ніколи не задумувались, чому в європейських країнах немає інтернатів, а в Україні їх так багато? Сьогодні у 700 інтернатах проживає 100 тисяч дітей. При цьому 90% з них мають батьків. Робимо висновок, що сім’ям треба допомогти виховувати дітей, а не фінансувати інтернати», – сказала Юлія Соколовська, Міністр соціальної політики України.


 

За даними Міністерства соціальної політики, близько 12 млрд грн щороку коштує утримування дитячих інтернатів, в основному це кошти місцевих бюджетів. При цьому лише 15% з цих грошей напряму фінансують потреби дітей, такі, як їжа та одяг. Решта коштів витрачається на утримування самих установ та персоналу. Ефект від виховання дітей у інтернатах незадовільний – близько 90% випускників не готові до самостійного життя, 50% схильні до правопорушень, 23% стають безхатченками, близько половини мають затримки мовного розвитку або моторики.

 «Сьогодні Міністерство соціальної політики вже заклало фінансові стимули для сімей, які беруть дітей під опіку, збільшило розміри виплат на кожну дитину. А з наступного року набуде чинності Закон України # 2671-VIII про профілактику складних життєвих обставин у сім’ях. Дуже розраховуємо і на підтримку теми сімейних форм виховання дітей громадянським суспільством, щоб досягнути амбітної мети – допомогти сім’ям виховувати майже сотню тисяч дітей», – резюмує Соколовська.

Тим часом, в Рівненській області позитивна динаміка зростання кількості учнів в інклюзивних класах. Таке навчання організовано в 239 школах, де навчається 607 дітей з особливими потребами. Збільшення охоплення дітей з інклюзивною освітою має привести до зменшення дітей, які влаштовуються в інтернатні заклади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux