На Рівненщині майже 3,3 тисячі дітей охоплені інклюзивним навчанням. Про це йшлося під час брифінгу, де обговорили тему безбар’єрності в освітній галузі. Спікером був перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
«Інклюзивне навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами організовано в 160 садках. Така послуга надається для 895 малюків. Також у 385 школах, де охоплені спеціальним навчанням 2352 дітей», - розповів Сергій Подолін.
Також він додав, що частка закладів дошкільної освіти, де впроваджена інклюзія складає 85 %, а у школах – 79%.
Сергій Подолін зазначив, що в області повністю закрита потреба у підручниках і посібниках, які надруковані шрифтом Брайля.
«Торік Рівненщина отримала книги рельєфно-крапковим шрифтом 501 наклад у частинах. Перед цим для шкіл було доставлено 753. Деякі підручники надходили за попередній рік», - підсумував перший заступник Рівненської ОДА.
Сергій Подолін також нагадав, що наша область знову отримала державну субвенцію на підтримку дітей з особливими освітніми потребами у сумі 15,6 мільйонів гривень. Субвенцію можна використовувати на оплату праці фахівців за проведення (надання) дитині психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять.
Перший заступник голови Рівненської ОДА наголосив, що інклюзія – це не про окремо створені умови чи покращення, щось спеціальне та особливе, а про рівність у будь-яких проявах. При цьому навів один із випадків гарної взаємодії та корекції.
«До селищної ради звернулась мама хлопчика для допомоги дитині. Сім’я приїхала з Херсонської області, де втратила будинок. Денис і його рідні зіштовхнулися з важкими наслідками війни, через що дитина стала замкненою, невпевненою, тривожною. А ще виникли проблеми з мовленням, адже хлопчик вчився розмовляти зовсім іншою мовою. Уже рік з дитиною працюють двічі на тиждень. Зараз Денис із задоволенням відвідує корекційно-розвиткові заняття і показує чудові результати», - резюмував Сергій Подолін.