Сьогодні у Рівненській ОДА провели тренінг для фахівців з супроводу ветеранів. На навчанні обговорили найпоширеніші питання, з якими звертаються ветерани та їхні рідні – виплати, надання статусу, адмінпослуги, пошук зниклих безвісти.
Участь у відкритті першого такого тренінгу взяв начальник Рівненської ОДА Олександр Коваль.
«Зараз на вас покладаються великі надії та очікуються значні результати. Робота з ветеранами вимагатиме від вас значного навантаження, проте колишні військові та їх рідні мають отримати повну підтримку і допомогу у всьому з чим звертаються. Наше спільне завдання, щоб фахівці супроводу були у кожній громаді. Підтримка ветеранів - один із пунктів «Політики героїв» та «Плану стійкості України», представленого Президентом Володимиром Зеленським», - наголосив очільник області.
Олександр Коваль познайомився із фахівчинями та з’ясував, які проблеми виникають у них під час роботи. Часто у ветеранів, родин зниклих безвісти та загиблих воїнів виникають питання щодо отримання окремих адмінпослуг. Так, у ЦНАПі нині доступні адмінсервіс «Ветеран», сервіси «Мобільний кейс», у Рівному доступний сервіс «Віртуальний адміністратор».
Представники охорони здоров’я надали роз’яснення щодо діяльності експертних команд, які замінили МСЕК. Станом на зараз їх у області 56, а має бути ще більше. Розповіли учасникам навчання і про програму зуболікування та протезолікування для військових тощо.
Фахівчині із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб мали нагоду поставити усім спікерам питання і отримали на них вичерпні відповіді, щоб надалі послуговуватися отриманими знаннями у своїй роботі.
Нагадаємо, працювати фахівці супроводу в Україні почали у грудні. Їх завдання - підтримувати військових, які повернулися, надавати їм психологічну допомогу, консультації щодо медпослуг, працевлаштування та інші. Наразі у Рівненській області супровід ветеранів здійснюють 13 фіхівців у 9 громадах: Дубровицькій, Сарненській, двоє у Гощанській, Полицькій, Каноницькій, четверо у Острозькій, Володимирецькій, Білокриницькій та Рокитнівській громадах. Невдовзі такі фахівці запрацюють і в інших ТГ.
Такі навчання проводитимуть щомісяця.