На Рівненщині провели навчання щодо національної та громадянської ідентичності
опубліковано 25 липня 2024 року о 11:21

Розпочато реалізацію першої програми підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

24 липня у м. Рівне стартував триденний Всеукраїнський семінар-тренінг «Фахівець у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», під час якого буде пілотовано першу сертифіковану програму підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності «Нація єдина: інтеграція та підтримка населення деокупованих територій», розробником якої є Національний університет «Острозька академія».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков, представники Рівненської обласної військової адміністрації та Національного університету «Острозька академія».

«Збройна агресія держави-окупанта проти України актуалізує питання підготовки фахових кадрів у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. Зокрема, наявність фахівців такого напряму дасть змогу побудувати ефективну навчально-виховну систему, метою якої є національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання та громадянська освіта населення», - зазначив Олег Немчінов.

«Існує також потреба у підготовці фахівців, які будуть працювати з цивільним населенням, яке тривалий час проживало на тимчасово окупованій російською федерацією території України. Тож освітня програма, яка буде реалізована впродовж наступних трьох днів – абсолютно відповідає сучасним викликам та пріоритетам держави », - додав Андрій Чесноков.

«Реалізація зазначеної програми забезпечить поглиблення та удосконалення компетентностей фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності з всієї України на єдиних загальнодержавних засадах та наративах, що є надзвичайно важливим в умовах внутрішніх та зовнішніх безпекових загроз», відмітив заступник голови Рівненської обласної військової адміністрації Ігор Павленко.

Марія Матвійчук, помічниця ректора з освітнього менеджменту, доктор філософії у галузі права, доцент Національного університету «Острозька академія» підкреслила, що для університету за честь бути розробником першої такої програми з підготовки фахівців та висловила сподівання на подальшу співпрацю з реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, зокрема у напрямі підготовки кадрів.

Короткострокова програма підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності «Нація єдина: інтеграція та підтримка населення деокупованих територій» розроблена та затверджена Національним університетом «Острозька академія» на основі Типової освітньої програми підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Учасниками заходу стали представники відповідних структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, до функціональних обов’язків яких належить питання реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Захід організовано Міністерством молоді та спорту України у співпраці з управлінням молоді та спорту Рівненської обласної військової (державної адміністрації) та Національним університетом «Острозька академія».


Учасники семінару
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux