Для лікування пацієнтів з інсультом на Рівненщині визначили 8 профільних центрів на базі медзакладів. Відповідно, швидкі везуть хворого не до найближчої лікарні, а туди, де є фахівці та обладнання. Головне – час довезення має не перевищувати 4,5 години. Про це йшлося під час брифінгу в департаменті цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської ОДА.
«Інсульт - це невідкладний стан. Якщо у людини раптово змінилось мовлення, перекосило обличчя або почали погано слухатись рука чи нога на одній половині тіла, слід негайно зателефонувати 103. На сьогодні існує дієве лікування при ішемічному інсульті. Але воно ефективне протягом 4,5 годин від появи перших ознак», - наголосив директор департаменту Олег Вівсянник.
Так, кваліфіковану медичну допомогу хворим з інсультом надають у Дубенській, Рівненській та Березнівській міських лікарнях, обласній лікарні імені Юрія Семенюка, Вараській багатопрофільній, а також у Володимирецькій, Рокитнівській та Сарненській ЦРЛ. У центрах повністю налагоджена система первинної медико-санітарної допомоги.
Нагадаємо головні фактори ризику інсультів. Вони включають похилий вік, неправильний спосіб життя і проблеми зі здоров’ям. До чинників способу життя, що підвищують ризик інсульту, належать куріння, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність, ожиріння.
До числа медичних проблем відносяться підвищений кров'яний тиск (більше ніж 140/90 мм рт.ст. - головна загроза, навіть якщо пацієнт добре почувається), цукровий діабет, миготлива аритмія (підвищує ризик інсульту у 5 разів!), високий рівень холестерину.