На Рівненщині дбають про ментальне здоров’я населення
опубліковано 04 серпня 2023 року о 14:46

Ментальне здоров’я під час війни, хто в групі ризику розвитку психічних розладів та куди звертатися. Про це йшлося під час брифінгу в Рівненській ОДА.

Спікери: перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Олена Гандзюк.

Модерувала захід прессекретарка голови Рівненської ОДА Зоряна Жильчук.

«Сьогодні обговорюємо досить важливе питання. За останніми дослідженнями близько 50% населення України під час війни мають проблеми з ментальним здоров’ям. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська розпочалася на Рівненщині ще на початку року. Зауважу, що перше місце, куди варто піти при змінах у ментальному здоров’ї – це кабінет сімейного лікар. Після проходження спеціальних курсів сімейний лікар може виявляти та вести найпоширеніші психічні розлади», - розповів Сергій Подолін.

Також перший заступник голови Рівненської ОДА зазначив, що ця програма не є нормативним документом. Це система сервісів та послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.

«Ментальне здоров’я – це непомітний головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати в період широкомасштабного вторгнення. Нині в області проводиться робота з картування послуг, що надаються у сфері ментального здоров’я. Це будуть локації, які знаходитимуться в медичних закладах, школах та у закладах соціального захисту. Окрім того, в області працює україно-швейцарський проєкт «Психічне здоров'я для України» та проєкт «Психосоціальна підтримка в Україні», які підсилюють роботу з надання такої важливої підтримки», - додав куратор медичної галузі.

«Усе населення країни зіткнулося з надзвичайними викликами. Кожен п’ятий українець під загрозою розвитку певної форми психічних розладів. Люди старшого віку потребують допомоги, тому що зросла самоізоляція, їхні потреби у самообслуговуванні, відбувся розрив сімейних зв’язків. Внутрішньо переміщені особи відчувають емоційне та моральне виснаження. Діти-підлітки можуть відчувати втрату корисності, через ізоляцію, втрату дому, розрив сімейних та дружніх зв’язків. І, звичайно, наші військовослужбовці, що у пріоритеті. Через поранення, каліцтва, втрати побратимів, особисті проблеми може розвинутися якась із форм психічних розладів», - пояснює Олена Гандзюк.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux