Область продовжує співпрацю із Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Відтак відбулася зустріч координаторів міжурядової організації із представниками обласної влади, благодійних фондів, громадських організацій області – у межах Кластеру з питань захисту.
Під час зустрічі обговорили результати діяльності за 2023 рік, основні досягнення та виклики. Також учасники поділились планами на наступний рік, адже Кластер з питань захисту продовжить свою роботу в Україні та, зокрема й у Рівненській області.
Так, станом на жовтень послуги захисту в цьому році отримали 97 843 жителі Рівненщини. Це включає: підвищення обізнаності, консультування з питань захисту, транспортні послуги, психосоціальну підтримку, соціальний супровід, ведення індивідуальних справ та правову допомогу.
Однією з пріоритетних категорій населення, яким надається допомога, є вимушені переселенці. ВПО забезпечують соціальним супроводом та доступом до основних послуг та прав людини. Також регулярно проводять моніторинг місць тимчасового проживання. Відповідно до підсумків останніх досліджень, мінімальним стандартам, які затверджені постановою уряду (№930), відповідають 52% з усіх МТП області.
"Поліпшення житлових умов й приведення МТП у відповідність стандартам стане однією з ключових цілей кластеру в наступному році", - зазначила заступниця начальниці ГУ Нацсоцслужби у Рівненській області Олена Очеретнюк.
Нагадаємо, Кластер з питань захисту - це механізм моніторингу, реагування та координації діяльності місцевої влади і гуманітарних організацій у сфері захисту населення.