На Рівненщині відбувся міжрегіональний форум щодо підготовки фахівців для роботодавців. До заходу офлайн та онлайн долучилося майже 150 місцевих підприємців.
Серед спікерів - заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, очільниця Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль, представники бізнесу.
За словами Тетяни Бережної, нині Міністерство економіки України працює над реалізацією завдань, спрямованих на посилення людського капіталу. Це, зокрема, робота із економічно неактивними українцями, залучення ветеранів до професійної діяльності. Саме Рівненський центр профтехосвіти Державної служби зайнятості виконує ці функції. Також вона розповіла про напрямки у реформуванні Центрів профтехосвіти, зокрема, шляхом створення наглядових рад за безпосередньої участі роботодавців.
«У підготовці фахівців робітничих професій Рівненщина є одним з лідерів в державі. Наразі маємо: 32 сучасних навчально-практичних центри; 5 навчальних відділень Центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. 92,8% випускників закладів профтехосвіти успішно працевлаштовуються. Пошук кваліфікованих кадрів – це питання актуальне для багатьох роботодавців, і наше завдання спільними зусиллями знаходити шляхи до його вирішення», - зазначив Олександр Коваль.
На сьогодні Рівненщина має одні з кращих показників у цій сфері: 43% школярів йдуть у профтехосвіту, а після завершення навчання 93% з них працевлаштовуються.
Заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан презентував аналітику про розвиток людського потенціалу в регіоні.
«Пріоритети розставили у Стратегії розвитку Рівненщини до 2027 року, де визначили 5 смарт-спеціалізацій: меблевий та ІТ-кластер, агро- та органічне виробництво, логістика. У цих сферах вбачаємо потенціал для підготовки фахівців. Важливою тут є роль професійної освіти», - зазначив Олександр Кохан.
Цей форум є частиною платформи «Діалог влади з бізнесом», ініційованої Президентом.