Питання реалізації всеукраїнського проєкту «Рух без бар’єрів» обговорили на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби. Участь у заході взяв начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль, а також представники громад – учасників пілотного етапу проєкту.
Мета ініціативи – створити безбар’єрний простір для всіх громадян, особливо для людей з інвалідністю, ветеранів, поранених військових, батьків з маленькими дітьми, літніх людей – тобто всіх, хто зіштовхується з обмеженнями у фізичному доступі до інфраструктури.
Рівне – одне з 15 пілотних міст, що були відібрані для реалізації проєкту. Загальна довжина маршруту, погодженого Рівненською ОДА, складає 7,9 км. Першу чергу вже почали втілювати на вулиці Симона Петлюри.
У межах маршруту облаштовуються:
«Безбар’єрність – це, насамперед, про повагу до людини. І саме війна зробила це питання більш актуальним: тисячі українців отримали поранення, змінилися потреби цілих груп населення. Тому реалізація таких ініціатив, як «Рух без бар’єрів», є не менш важливою, ніж інші інфраструктурні проєкти», - зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Під час наради також обговорили механізми фінансування реалізації проєкту. Акцентовано на можливості співфінансування з місцевих бюджетів, а також залучення інших джерел.
Ініціатива реалізується в межах флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України та є частиною загальнонаціональної платформи «Без бар’єрів», започаткованої першою леді Олена Зеленська.