В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних. Це передбачено Постановою КМУ №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА БРОНЮВАННЯ
Бронюванню підлягають керівники та заступники, а також 50% від кількості військовозобов'язаних працівників, що працюють на підприємствах, в установах і організаціях:
● яким встановлено мобілізаційні завдання, у разі коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань;
● які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
● які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Також на бронювання мають право:
● державні органи (за пропозицією керівника);
● міжнародні організації, установи гуманітарні проекти за кошти партнерів (за пропозицією від МЗС, СКМУ);
● критично важливі суб’єкти для забезпечення потреб населення (за пропозиціями від державних органів за галузевим принципом, ОВА за територіальним принципом).
КУДИ ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ НА БРОНЮВАННЯ
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування подають:
Підприємства, установи і організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення):
Підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань:
Підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період:
Примітка. Відповідно до п. 3 Порядку керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідають за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Довідку про кількість військовозобов’язаних, які працюють (додаток 2 до Постанови) погоджувати з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Перелік
документів, що подаються підприємствами, установами та організаціями, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період відповідно до Порядку та критеріїв, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 (далі - Постанова)
Критерій № 1 Постанови (податки за минулий рік більше 1.5 млн євро) - копія податкової декларації або інформація (витяг) з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за 2022 рік.
Критерій № 2 Постанови (надходження в іноземній валюті за минулий рік більше 32 млн євро) - довідка з банку про надходження коштів в іноземній валюті, крім кредитів та позик, за 2022 рік.
Критерій № 5 Постанови (відсутність заборгованості по ЄСВ) - інформація з Головного управління ДПС у Рівненській області про відсутність боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Критерій № 6 Постанови (заробітна плата становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за 4-й квартал 2021 року) – довідка підприємства, що розмір середньої заробітної плати за останній квартал становить не нижче середньої у Рівненській області за IV квартал 2021 року.