Перше сховище, яке відвідав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий спільно з начальником Рівненської ОВА Віталієм Ковалем, було укриття обласного наукового ліцею. Там розміщений і центр дистанційного навчання. Мета такого центру - покращити якість та доступ до освіти в умовах війни. Придбати обладнання для цієї ініціативи вдалося на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів.
«Торік у заклади загальної середньої освіти було закуплено 85 комплектів обладнання. Масштабуватимемо таку ініціативу і на інші школи Рівненщини. Тим паче, на подібні центри є великий запит від наших педагогів. Зачепили з міністром й тему можливого залучення аутсорсу для обслуговування старенької компʼютерної техніки в освітніх закладах», - розповів Віталій Коваль.
Очільник області також додав, що в 2023 році на облаштування укриттів в області було виділено 42,6 млн гривень з місцевих бюджетів, а у 2022 – 79,2 млн гривень. Окрім того, за кошти освітньої субвенції зі співфінансуванням буде збудовано ще три – у Котівському, Бабинському Клесівському ліцеях. Загальна вартість – 89,7 млн гривень.
Віталій Коваль також запропонував міністру освіти поширити ініціативу Рівненщини з обміну російськомовних книжок на україномовні за кошти іноземних посольств на національному рівні. Суть ідеї - посольство перекладає і друкує книги авторів їхніх країн за свій кошт і передає українським книгозбірням. Це дуже важливо, адже бібліотечні фонди лише тільки Рівненщини налічують майже 600 тисяч російськомовних книг радянської спадщини.