Безпекова складова на Рівненщині: укриття, початок навчального року, патрулювання лісів та водойм. Про це йшлося під час брифінгу в Рівненській ОДА.
Спікер – перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін. Модерував захід радник голови ОДА Сергій Татаренко, а переклад жестовою мовою здійснила Любов Глух.
«У зв'язку з аномально спекотною погодою та відсутністю опадів зберігалася надзвичайна пожежна небезпека. В області діють рейдові бригади, які цілодобово патрулюють ліси та лісосмуги. За статистикою 90 % випадків загорянь виникають через людську недбалість. Сам тому відпочинок нині дозволений лише в рекреаційних пунктах. Лише цими вихідними рятувальниками було ліквідовано 6 пожеж на відкритих територіях загальною площею майже 2 га», – сказав Сергій Подолін.
Також він звернув увагу і на правила поведінки на воді. Так, за оперативними даними вже цьогоріч на Рівненщині потонули 23 особи, з них 2 дитини. Тільки цими вихідними в Рівненському районі під час купання потонуло 3 людини.
Окрім того, перший заступник голови РівнеОДА розповів і про початок навчального року.
«У Міносвіти була думка, що новий навчальний рік потрібно починати раніше, у серпні, з метою енергозбереження через складну енергетичну ситуацію в Україні. Проте, фінальне рішення про початок навчання ухвалюватимуть остаточні на місцях. Ми прийняли рішення, що на Рівненщині починаємо освітній процес 2 вересня, у понеділок, бо 1 вересня – неділя. Водночас зазначу, що у графіку навчання все ж можуть запровадити зміни», – розповів Сергій Подолін.
Профільний заступник наголосив, що впродовж літа необхідно пройти щорічний обов'язковий медогляд. Довідки мають мати як освітяни, так і діти. Воєнний стан чи дистанційне навчання ніяк не впливають на цю процедуру. Він резюмував, що без довідки в школу учнів не прийматимуть.
На брифінгу також обговорили питання, які стосуються безпекових просторів, навчальних програм та предметів, які розміщуватимуться у школах.
Сергій Подолін зазначив, що вже на Рівненщині розпочали проводити заходи щодо готовності закладів освіти до нового навчального року. Фахівці перевіряють стан пожежної безпеки закладів освіти та укриття. Від додав, що в актах готовності мають бути, у тому числі, і підписи фахівців ДСНС. Це свідчитиме, що пожежна безпека закладу та укриття в належному стані. Життя дітей, вчителів, вихователів та викладачів – першочерговий пріоритет. Готовність приміщень до використання сьогодні – це і врахування впливу ударної хвилі, і аварійний виходи і відповідна вентиляція. Нехтувати безпекою заради гарного ремонту сьогодні ніхто не буде. Усі облаштування повинні бути згідно вимог рятувальників.
«На Рівненщині нині діє 111 класів безпеки. Останній відкрили в Дубно. Такі безпекові простори вже є в кожній із 64 громад, а у деяких ТГ їх уже по 2 або 3. Класи, до речі, розміщують не лише у школах, а й у пожежно-рятувальних частинах. Нагадаю, класи безпеки - це всеукраїнський проєкт, мета якого навчити дітей та молодь володіти безпековим навичкам і правилам в освітньому середовищі та повсякденному житті. Окрім класів безпеки цьогоріч в області створять ще 30 осередків предмету «Захист України». Уряд на облаштування цих локацій вже виділив цільову субвенцію. Це буде повністю оновлений шкільний предмет для старшокласників. Програма міститиме 3 основні частини – теоретичний курс, тактична підготовка та домедична допомога», - підсумував Сергій Подолін.