Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та головний санітарний лікар області Роман Сафонов відповідали на актуальні запитання, що стосуються захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, життєдіяльності Рівненщини в умовах пандемії.
Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.
- Наразі, на Рівненщині медична допомога хворим на COVID-19 надається в 15 лікарнях, де виділено 1587 ліжок. У тому числі - 241 ліжко у Рівненській міській лікарні. У резерві ще 667 ліжок. Окрім того, зростає динаміка підключення кисневих точок. Сьогодні підведено кисень ще до 57 нових ліжок. На сьогодні у лікарняних закладах перебуває 297 киснезалежних пацієнтів, в резерві - 199 ліжок. Всього в області має бути задіяно 2 254 ліжка для надання медичної допомоги хворим на COVID-19.
- Наповненість міської дитячої лікарні складає 6%, з наявних 54 ліжок. Заклад працює в звичайному режимі, питання про перекваліфікування наразі не стоїть.
- Для хворих з підозрою на COVID-19 тести безкоштовні. Одним із критеріїв завершення амбулаторного лікування є відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом трьох днів, рахуючи з 10-го дня від дати взяття матеріалу та при позитивному тесті. Рішення про повторне тестування приймає лікар. Світовою є практика, коли через 10 днів після початку хвороби людина вже не становить небезпеки для оточуючих.
- Вартість на тестування в державних, комунальних та приватних закладах відрізняється суттєво. Державні та комунальні заклади орієнтуються на собівартість послуги. У приватних лабораторіях вони дорожчі через відсутність черг та швидкість видачі результатів.
- Збір біозразків на ПЛР тестування через вікно, який днями відбувався у ПМСД «Північний» у жодному разі не припустимий. Це було пояснено керівникові закладу.
- Із власниками маршрутів "Рівне-Здолбунів" обговорили можливість введення додаткових рейсів у час пік. Перевізник «Рівне-Шпанів» отримав попередження щодо відміни вечірніх рейсів на маршруті, адже повинен дотримуватися визначених графіків.
- Законом передбачено накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту. Зупинки громадського транспорту віднесено до переліку місць, у яких перебування без масок не карається штрафами. Адже вони знаходяться на відкритому повітрі із можливістю забезпечення дистанції.
- Постанова КМУ від 11 листопада № 1100 має пряму дію, тому рішення місцевих комісій з питань ТЕБ та НС щодо послаблення протиепідемічних заходів не є правомірними. Карантин "вихідного дня" поширюватиметься і на найближчі вихідні дні. Правоохоронні органи та працівники управління Держпродспоживслужби в Рівненській області здійснюватимуть контроль за дотриманням протиепідемічних заходів в період карантину. Суб’єктам підприємницької діяльності вчергове нагадуємо за дотриманням та виконанням карантинних обмежень, щоб не наражатися на систему адміністративної відповідальності та штрафів.
- Під час карантину вихідного дня Держпродспоживслужба і поліція контролюватиме дотримання карантинних вимог, у тому числі під час богослужінь.
- Усі рішення та обмеження, що приймає Уряд, оцінюються економічними наслідками та мають максимально м’який ефект. Практика карантину вихідного дня застосовувалася в європейських країнах. Тільки спільні зусилля влади, підприємців і громадськості, виконання законодавчих вимог, сприятимуть зменшенню поширення COVID-19.