У Празі відбулось навчання гендерних радників. Захід організували за підтримки Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ та уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко.
Рівненщину представляла директорка Денного центру соціально-психологічної допомоги Олена Бобровська.
Делегація відвідала Уряд Чеської Республіки. Вивчали питання інституційної основи гендерної рівності, конституційні, політичні, правові та інституційні рамки просування гендерної політики. Збалансоване представництво жінок і чоловіків у процесі прийняті рішень - один з пріоритетів державної політики у країнах ЄС.
«Ми також ознайомились з локалізацією гендерної рівності на місцевому рівні. Здійснили візит до Празької мерії, де мали можливість розглянути план підтримки рівності чоловіків та жінок, нові підходи у балансуванні робочого та сімейного життя. Чеські парламентарі та експерти поділилися досвідом щодо протидії домашньому га гендерно-зумовленому насильству на державному рівні, а також щодо впровадження гендерної рівності в освіті», - розповіла Олена Бобровська.
Одним із ключових завдань візиту делегації було ознайомлення з діяльністю Чеського уряду у відповідь на війну росії проти України.
Представниці Відділу координації адаптації та інтеграції розповіли про підтримку українських сімей, які нині проживають у Чеській республіці. Основними інструментами допомоги є психологічна підтримка, працевлаштування, інтеграція українців та інші програми, що наразі розробляють чиновники спільно із громадськими організаціями Чехії.
Крім того, в рамках навчання обговорили з Офісом громадського захисника прав (Чеський орган з питань рівності) впровадження Національного плану дій «Жінки, мир, безпека».