Мають на меті охопити всі дотичні галузі, які працюватимуть єдиною мережею, що значно покращить надання таких послуг.
Як розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, нині триває етап узагальнення, моніторингу та написання стратегічного документу. Серед розробників - освітяни, медики, економісти, будівельники, представники соціальної сфери.
«Ми маємо прогалини у міжсекторальній роботі у системі реабілітації між галузями: охорона здоров’я, соціальна політика, освіта, органи місцевої влади. Ми створюємо єдину систему, яка працюватиме по-іншому. Послуги будуть ходити за людиною, а не навпаки», - сказав Сергій Подолін.
Такі стратегічні документи з’являться в кожній області – це результат спільних напрацювань влади, громадських організацій, міжнародних партнерів та Уряду. Їх розроблять з урахуванням специфіки окремого регіону в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
«Безбар’єрність – це не тільки про пандуси, а про вільний доступ до послуг без обмежень. Це про суспільне життя в транспорті, освіті, інфраструктурі, працевлаштуванні, а також в отриманні публічної інформації, послуг із боку держави та бізнесу. Нині опрацьовуємо модель рівного доступу та уточнюємо спроможність мережі для паліативних, соціальних, медичних, освітніх послуг. При цьому залучаємо заклади вищої та фахової передвищої освіти, які нині готують необхідних фахівців», - підсумував Сергій Подолін.