Раку картоплі на Рівненщині не було зафіксовано жодного разу. В області уважно за такими хворобами рослин і тварин, а також безпечністю продуктів стежить Держпродспоживслужба. Із діяльністю територіального підрозділу ознайомився заступник голови ОДА Олександр Кохан.
Як розповів керівник служби Володимир Лазарчук, серед основних напрямків роботи – безпечність харчових продуктів та ветмедицина, держнагляд за дотриманням санітарного законодавства, фітосанітарна безпека, захист споживачів, а також реєстрація сільськогосподарської техніки.
«За минулий рік на Рівненщині провели майже 50 тисяч фітосанітарних експертиз. Це значно більше, аніж у попередніх роках. Зокрема, перевірили 2,5 тисяч тонн насіння. Серед завдань цього року - збільшення напрямків аналізу біохімічних і технологічних показників с/г культур та продуктів їх переробки», - розповів Володимир Лазарчук.
До слова, збільшити кількість досліджень дозволить розширена нещодавно сфера акредитації для ПЛР-тестування рослин. Нині це можна робити в Рівненській обласній фітосанітарній лабораторії. А раніше такі молекулярні дослідження для виявлення збудників хвороб направляли на Львів.
Нещодавно за понад 1 млн грн лабораторія придбала імуноферментний аналізатор для виявлення вірусів на рослинах. Це кошти спецфонду, які заробили за надані послуги субʼєктам господарювання.
«Приємно, що діяльність Держпродспоживслужби постійно розширюється, а керівництво відшуковує кошти на закупівлю нового обладнання. Це у свою чергу дає можливість для додаткових обстежень. Відтак служба розвивається», - відзначив Олександр Кохан.
Заступник голови ОДА поспілкувався із колективом Держпродспоживслужби, разом з керівництвом обговорили першочергові питання, зокрема подальші кроки щодо імунізації тварин, роботи стихійних ринків.