Пробаційна служба України відзначає 10-ту річницю своєї діяльності. Саме 5 лютого 2015 року парламент ухвалив Закон «Про пробацію», започаткувавши новий підхід до правосуддя, орієнтований на виправлення та ресоціалізацію правопорушників.
З нагоди ювілею у Рівненській області підсумували роботу місцевої філії Державної установи «Центр пробації». Щороку її послугами користуються близько 4000 осіб. Лише торік клієнти пробації, засуджені до штрафів, сплатили до бюджету майже 3 мільйони гривень. А під час виконання виправних робіт державна казна поповнилася ще на 200 тисяч гривень.
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 668 клієнтів пробації Рівненщини стали на захист України, мобілізувавшись до лав Збройних Сил.
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль подякував працівникам служби за їхню важливу місію: «На ваших плечах – колосальна відповідальність. Ви працюєте з людьми, чиє життя може кардинально змінитися. Якщо людина оступилася, це не означає, що її доля зламана. Ваші зусилля дають шанс на виправлення, і якщо ним скористатися – це ваша заслуга».
Пробація є важливою альтернативою традиційним методам покарання. Досвід показує, що більшість осіб, які перебувають під пробаційним наглядом, не вчиняють повторних злочинів.
Зі святом колектив служби також привітав голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш. Кращих фахівців відзначили почесними грамотами ОДА та обласної ради.
Для ефективного виконання завдань у структурі рівненської філії Центру пробації діє 16 підрозділів – у кожному колишньому районному центрі області.
До слова, у вересні 2023 року Президент Володимир Зеленський підписав закон про запровадження в Україні нового виду кримінальних покарань – пробаційного нагляду. Законом розширено перелік видів покарань, альтернативних позбавленню волі, оптимізувана діяльність слідчих ізоляторів, що сприятиме зменшенню кількості осіб у місцях несвободи, забезпечить додаткові можливості для виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.