За минулий рік на Рівненщині провели майже 50 тисяч фітосанітарних експертиз. Це значно більше, аніж у попередніх роках. Серед завдань Держпродспоживслужби у 2024 році - збільшення напрямків аналізувань біохімічних і технологічних показників с/г культур та продуктів їх переробки.
Про це йшлося під час виїзної колегії Держпродспоживслужби України, яка відбулась у Рівненській області. До участі долучився т. в. о. голови Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
Так, на сьогодні служба реалізує державну політику в галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин та інших напрямків економіки нашої держави.
У своїй діяльності Держпродспоживслужба застосовує підходи Європейського Союзу в організації заходів контролю за здоров'ям тварин, а також виконання зобов’язаннями України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема в частині наближення законодавства у сфері санітарних і фітосанітарних заходів.
«Нині велика увага приділяється експорту українського зерна та скороченню терміну проведення фітосанітарної експертизи для недопущення простою транспортних засобів. І те, щоб до наших закордонних партнерів потрапляла якісна українська продукція, а в України був імідж надійного експортера – завдання Держпродспоживслужби. Переконаний, що всі завдання, які стоять перед Держпродспоживслужбою з боку Президента, Уряду, а також на регіональному рівні, будуть виконані», - додав начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль, який долучився до колегії.
Учасники також обговорили роботу обласної фітосанітарної лабораторії, чию діяльність координує Держпродспоживслужба. Зокрема, повідомили, що за минулий рік лабораторією перевірено 2500 тонн насіння. Загалом ж провели майже пів сотні тисяч фітосанітарних експертиз. Це на 10 тисяч більше ніж у 2021 році.