На виконання ст. 13, 14 Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров’я”, відповідно до статей 6, 13 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, з метою підвищення якості надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2021-2025 роки, та у зв’язку з завершенням процедури реорганізації юридичної особи:
1. Схвалити обласну Програму забезпечення надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2021 – 2025 роки (далі – Програма), що додається.
2. Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації подати Програму на затвердження обласній раді в установленому порядку.
3. Департаменту фінансів облдержадміністрації при формуванні та внесенні змін до обласного бюджету на відповідні роки передбачити кошти на реалізацію Програми в межах наявних фінансових ресурсів.
4. Рекомендувати виконавчим комітетам територіальних громад, сіл селищ та міст:
- розробити та затвердити місцеві програми;
- передбачити видатки на виконання заходів з місцевих бюджетів;
- під час формування відповідних бюджетів передбачити кошти на реалізацію зазначеної програми.
5. Виконавцям про хід реалізації Програми інформувати управління охорони здоров'я облдержадміністрації щороку до 29 січня.
6. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації узагальнену інформацію про хід виконання Програми подавати облдержадміністрації щороку до 01 лютого.
7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Подоліна.
Голова адміністрації Віталій КОВАЛЬ
СХВАЛЕНО
Розпорядження голови облдержадміністрації ___.__._____ № ____ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Рівненської обласної ради ___.__.___ № ______ |
Обласна програма забезпечення надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2021 - 2025 роки
I. Загальні положення
Травми та захворювання апарату опори та руху, зокрема дегенеративно - дистрофічні захворювання кісток та суглобів, є важливою медичною та соціальною проблемою та одним із найскладніших завдань сучасної медицини, оскільки ця патологія важко піддається консервативному лікуванню і у більшості випадків призводить до інвалідності.
Остеоартроз – це дегенеративно-дистрофічне ураження суглобів людини, що характеризується тривалим та стійким протіканням із тенденцією до загострень, прогресуванням, ураженням суглобового хряща та інших структур суглоба та навколосуглобових тканин, вираженим больовим синдромом. Поширеність цього захворювання у різних регіонах коливається від 15,2 відсотка до 44,1 відсотка та значно збільшується у міру старіння населення.
У Рівненській області в 2020 році на диспансерному нагляді (комунальне підприємство «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради) із діагнозом остеоартроз перебуває 2869 особи.
Найчастіше уражаються кульшові суглоби (47,7 відсотка) та колінні (35,5 відсотка) суглоби.
Щороку близько 150 осіб в області стають інвалідами внаслідок захворювання на остеоартроз. Зокрема, у 2020 році 118 осіб стали інвалідами, 96 з яких – люди працездатного віку.
Мета і шляхи її досягнення
Метою Програми є поліпшення лікування хворих із захворюваннями суглобів, підвищення якості та ефективності надання медико-санітарної допомоги при пошкодженнях опорно-рухового апарату, забезпечення соціальної справедливості і права громадянина на охорону його здоров'я.
Зазначена мета досягається шляхом придбання для комунального підприємства „Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради – Центру ортопедії, травматології та вертебрології сучасних імплантатів (кульшових, колінних суглобів) та інструментарію.
III. Завдання з реалізації Програми
Основними завданнями з реалізації Програми є:
здійснення моніторингу інформації про рівень захворюваності населення області на дегенеративно-деструктивні ураження суглобів, що потребують оперативного втручання;
придбання сучасних імплантатів (кульшових, колінних суглобів) та інструментарію комунальному підприємству „Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради – Центру ортопедії, травматології та вертебрології;
передбачення коштів на співфінансування Програми для громадян, що проживають на відповідній території. IV. Очікувані результати реалізації Програми
У результаті виконання Програми буде забезпечено:
підвищення рівня ортопедо-травматологічної служби області;
надання медичної допомоги громадянам, хворим на остеоартроз, які потребують заміни суглобів імплантатами;
суттєве зменшення інвалідності осіб працездатного віку.
V. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється відповідно до чинного законодавства:
за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів в межах наявних фінансових ресурсів;
з інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяги та джерела фінансування Програми наведено у додатку до Програми.
Начальник управління охорони здоров’я
адміністрації Олег ВІВСЯННИК
Додаток до Програми
Фінансове забезпечення обласної програми забезпечення надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2021 - 2025 роки
№ |
Зміст заходу |
Термін виконання (роки) |
Відповідальні за виконання |
Джерело фінан- сування |
Обсяг фінан- сування, тис. гривень |
1. |
Провести придбання імплантатів (кульшових, колінних суглобів) та інструментарію для комунального підприємства „Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради – центру ортопедії, травматології для надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху |
2021 2022 2023 2024 2025
|
Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації
|
Обласний бюджет
|
2000 000 2000 000 2000 000 2000 000 2000 000
|
2021 2022 2023 2024 2025
|
Виконавчі комітети сільських, селищних, міських територіальних громад |
Місцеві бюджети |
2000 000 2000 000 2000 000 2000 000 2000 000 |