1.Дані про планову діяльність , мету і шляхи її здійснення.
Об'єкт проектованої діяльності – Реконструкція будівлі спортивної школи по вул. Київська, 15а в м. Березне Рівненської області.
Замовник проекту – Департаментом з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації.
Реконструкція будівлі спортивної школи по вул. Київська, 15а в м. Березне Рівненської області здійснюється в частині основного об’єму існуючої будівлі спортивної школи.
Робочим проектом передбачено: ремонт даху із утепленням горищного перекриття – 1570,0 м2, заміна існуючого покриття даху (хвилясті азбестоцементні листи) на метало профіль, влаштування світлових вікон, влаштування організованого водовідведення з даху будівлі, ремонт існуючої кроквяної системи будівлі, влаштування захисту від проявів блискавки, заміна зовнішніх та внутрішніх дверей, утеплення фасаду спортивного комплексу, заміна інженерних мереж (електро, водопостачання, каналізації), повна заміна сантехнічного обладнання в санвузлах, влаштувати припливно-витяжну вентиляцію в спорткомплексі, ремонт коридорів, ремонт сауни, заміна підлоги у залі важкої атлетики 219,0 м2, запроектувати автономне опалення спортивного комплексу (паливна, паливо - пелети).
Теплові навантаження для теплопостачання системи опалення спортивної школи покриваються установкою двох твердопаливних пелетних сталевих котлів типу Altep Trio Uni Pellet" (Україна), потужністю 97,0 кВт кожний, що працюють на пелетах.
Загальна потужність котельні – 194 кВт (166840 ккал/год).
Річні витрати тепла – 353,7 Гкал/рік; річні витрати палива – 85,4 тонн/рік.
Вид палива – пелети з деревини.
Котельня розрахована на роботу за опалювальним графіком – 182 доби на рік, 24 години на добу протягом опалювального сезону (4368 год).
Продукти згоряння від робочого котла відводяться через дві димові труби висотою Н=13м, діаметром 300мм.
Висота та діаметр димових труб достатній для забезпечення відведення кількості продуктів згоряння та розсіювання викидів в атмосфері.
Проект зовнішнього водопостачання та каналізації спортивної школи на вул. Київська, 15а розроблений згідно з технічними умовами від 01.11.2021, виданих КП "БЕРЕЗНЕВОДОКАНАЛ". Проектом передбачено прокладання нового водопроводу. Місце підключення є існуючий водопровідна мережа ∅100чав. по вул. Київській. Прокладання нової каналізаційної мережі з віведенням самопливом стоків від спортивної школи до існуючої каналізації ∅200 по вул. Київській.
Відповідно до положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» об’єкт не внесено до переліку видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягати оцінці впливу на довкілля.
2.Суттєві фактори, що впливають на стан навколишнього природного середовища з урахуванням можливості виникнення надзвичайних екологічних ситуацій.
Ступінь екологічного ризику планової діяльності та впливу на умови життєдіяльності людини та природне середовище оцінюється як мінімальне при умові виконання всіх вимог, передбачених проектом.
3.Кількісні та якісні показники оцінки рівнів екологічного ризику та безпеки для життєдіяльності населення, а також заходи, що гарантують здійснення діяльності відповідно до екологічних норм і стандартів
Ресурсозберігаючі, захисні, відновлювальні, компенсаційні та охоронні заходи, розроблені в проекті, дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розташування об’єкту планової діяльності, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на повітряний простір.
Тверде побутове сміття збирається в металеві контейнери на бетонованому майданчику в господарській зоні з подальшим вивезенням на санкціоноване сміттєзвалище, виробничі: зола від спалювання твердого палива може використовуватись, як добриво.
Шумове навантаження не перевищуватиме допустимих санітарно-гігієнічних нормативів. Впливи ультразвуку, електромагнітних та іонізуючих випромінювань відсутні.
Ресурсозберігаючі, захисні, відновлювальні, компенсаційні та охоронні заходи, розроблені в проекті, дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розташування об’єкту, знизити до мінімуму вплив негативних факторів, що діють на оточуюче середовище.
4.Вжиті заходи інформування громадськості про плановану діяльність, мету і шляхи її здійснення.
Заходом інформування громадськості є оприлюднення «Заяви про наміри» та «Заяви про екологічні наслідки».
5.Зобов’язання замовника щодо здійснення проектних рішень у відповідності з нормами і правилами охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації об’єктів проектованої діяльності.
«Замовник» зобов’язується:
Суворо контролювати виконання будівельно-монтажних робіт у відповідності з проектом.
Проводити експлуатацію котельні у відповідності з проектом та інструкціями по експлуатації обладнання.
Забезпечити кваліфікацію обслуговуючого персоналу у відповідності з вимогами штатного розкладу і виробничих інструкцій.
Регулярно проводити перевірку знань інструкцій і вимог охорони навколишнього середовища обслуговуючим персоналом.
Слідкувати за санітарним і протипожежним станом приміщень та території.
Забезпечення отримання необхідних дозвільних документів (лімітів) при необхідності;
Дотримання норм і правил охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки в процесі подальшої експлуатації об’єкту;
Експлуатацію об’єкта здійснювати з додержанням принципів добросусідства та вільного доступу громадськості до інформації, пов’язаної з впливом на навколишнє середовище;
Забезпечення оплати платежів за забруднення навколишнього природного середовища в об’ємах та в терміни, передбачені чинним законодавством.
Контроль забруднення навколишнього природного середовища буде здійснюватися інструментальними методами силами ліцензованих лабораторій у відповідності з затвердженими методиками з екологічних позицій, рівень впливу об’єкта планованої діяльності на навколишнє середовище визначається, як мінімальний.
|
|