Основні показники соціально-економічного розвитку Рівненської області

За січень – серпень 2021 року в області забезпечено приріст обсягів промислового виробництва на 7,4 відс.

Зокрема, забезпечено ріст обсягів виробництва промислової продукції на підприємствах хімічної промисловості – на 25 відс., із виробництва готових металевих виробів – на 24,6 відс., деревообробної промисловості – на 17,8 відс., текстильного виробництва – на 11,3 відс., із виробництва будматеріалів та скловиробів – на 10,3 відс., добувної промисловості і розроблення кар’єрів - на 8,2 відс., постачання електроенергії, газу – на 2,6 відс.

Обсяг реалізованої промислової продукції склав 34,7 млрд. грн., що на 17,5 відс. більше рівня відповідного періоду 2020 року.

У січні – серпні 2021 року в усіх категоріях господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 9083,6 млн. грн., що на 1,8 відс. більше рівня відповідного періоду 2020 року. При цьому, у сільгосппідприємствах обсяг виробництва продукції сільського господарства зріс на 4,6 відс.

У всіх категоріях господарств, у т. ч. у сільськогосподарських підприємствах збільшилось поголів’я птиці – відповідно на 4,1 відс. та 15,6 відс., виробництво м’яса зросло відповідно на 3,3 відс. та 11,6 відс., виробництво яєць - відповідно на 3 відс. та 6,4 відс.

 

За І півріччя 2021 року обсяг капітальних інвестицій, вкладених в економіку області, збільшився на 26,6 відс. проти відповідного періоду 2020 року і становив 2072 млн. грн.

Введено в дію 125,6 тис. кв метрів загальної площі житла (1207 квартир), що на 0,7 відс. більше рівня січня - червня 2020 року.

За січень – серпень 2021 року обсяг виконаних будівельних робіт склав 2,1 млрд. грн., що на 21,9 відс. більше рівня відповідного періоду 2020 року.

Дорожніми будівельними організаціями області станом на 01.10.2021 виконано робіт на суму 1,5 млрд. грн., що у 2,8 раза більше, ніж на 01.10.2020.

На утримання та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності на 2021 рік передбачена субвенція з державного бюджету у сумі 544 млн. грн. (у т. ч. залишок субвенції на 01.01.2021 у сумі 34,9 млн. грн.).

За ці кошти проводиться реконструкція, капітальний та поточний середній ремонт 41 ділянки доріг (21 автомобільної дороги загального користування місцевого значення та 20 вулиць і доріг комунальної власності). На даний час завершені ремонтні роботи на 51,2 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення та 47,7 тис. кв. м вулиць і доріг комунальної власності.

Крім того, на утримання та розвиток автомобільних доріг і дорожньої інфраструктури передбачена субвенція з бюджетів територіальних громад в сумі 33,7 млн. гривень.

У 2021 році в області реалізуються 8 проєктів, які фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку в сумі 160,6 млн. грн., зокрема:

шкіл в селах Цепцевичі Сарненського та Борбин Дубенського районів;

дитячого навчального закладу «Ясла-садок» у м. Рівне;

фізкультурно-оздоровчого басейну у м. Костопіль;

спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи у м. Здолбунів;

універсальної спортивної зали спортивного комплексу у м. Рівне;

спорткомплексу у смт Смига Дубенського району;

басейну школи у м. Дубно.

Крім того, завершився прийом проєктних заявок на конкурсний відбір, що можуть реалізуватися у 2022 році за рахунок коштів ДФРР, подано 43 проєктні заявки на запитувану суму 683,3 млн. грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 110,8 млн. грн. (у т. ч. 6 млн. грн. – залишок вищезазначеної субвенції на 01.01.2021) передбачено будівництво дошкільних навчальних закладів у містах Рівне, Дубно та Костопіль, плавального басейну у м. Сарни, мульфункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у с. Шубків Рівненського району, системи відеоспостереження вулиць селища Володимирець, реконструкцію загальноосвітньої школи у с. Малеве Дубенського району, частини терапевтичного відділення багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування у смт Рокитне, приймального відділення лікувального корпусу КНП «Володимирецька центральна районна лікарня» у смт Володимирець, частини приміщень першого поверху будинку культури під ЦНАП у с. Локниця Вараського району, площі Героїв Майдану у смт Зарічне, а також на проведення капітальних ремонтів шкіл, дитячих садків, клубів, лікарень, дорожнього покриття, реконструкцію вуличного освітлення, придбання медичного обладнання у населених пунктах області.

Області на 2021 рік затверджено 65 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури (розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 № 527-р). Зазначені кошти спрямовуються на будівництво універсального спортивного залу спортивного комплексу комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради.

Області на 2021 рік відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 № 626-р затверджено видатки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери у сумі 142 млн. грн. Зазначені кошти спрямовуються на будівництво дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» та стадіону «Авангард» у м. Рівне, реконструкції терапевтичного корпусу (влаштування переходу до лікувального та фізіотерапевтичного корпусів) КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» у смт Клевань. Станом на 01.10.2021 профінансовано 145,1 млн. грн., освоєно 82,8 млн. грн. (57 відс.).

За рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, що утворився станом на 01.01.2021 у сумі 12,8 млн. грн., введено в експлуатацію дві лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 80 відв./зміну, у т. ч. у селах Колки Сарненського району (30 відв/зміну) та с. Полиці Вараського району (50 відв./зміну), триває будівництво двох амбулаторій в селах Берестя та Селець Сарненського району.

З бюджету розвитку обласного бюджету у цьому році виділено 85,2 млн. грн., з них: 33,8 млн. грн. – субвенція, яка передається бюджетам територіальних громад та 51,4 млн. грн. – спрямовується на забезпечення необхідного обсягу співфінансування, визначеного відповідними постановами Кабінету Міністрів України, зокрема, на співфінансування об’єктів, які фінансуються за кошти ДФРР, об’єктів, включених до програми «Велике будівництво» та на реалізацію заходів Програми розвитку та підтримки ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне», на проведення капітальних ремонтів об’єктів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, дорожнього господарства в населених пунктах територіальних громад, зокрема:

будівництво шкіл у селах Цепцевичі та Вири Сарненського району;

будівництво універсальної спортивної зали спортивного комплексу у м. Рівне (по вул. Макарова);

реконструкцію терапевтичного корпусу обласного госпіталю ветеранів війни в смт Клевань;

реконструкцію обласної універсальної наукової бібліотеки у м. Рівне;

реконструкцію флагштоків в м. Рівне;

реконструкцію будівлі Горбаківського НВК в с. Горбаків Рівненського району;

реконструкцію приймального відділення Рівненської обласної клінічної лікарні у м. Рівне;

капітальний ремонт покриття перону, рубіжної доріжки та огорожі, реконструкцію світлосигнальної системи та радіотехнічного обладнання ОКП «Міжнародний аеропорт Рівне»;

нове будівництво лікарських амбулаторій в селах Селець, Берестя, Колки Сарненського району;

виготовлення проєктної документації на реконструкцію будівель обласної клінічної та обласної дитячої лікарень.

Крім того, в обласному бюджеті передбачено кошти інших субвенцій з місцевих бюджетів у сумі 62,5 млн. грн. на співфінансування проєктів, що фінансуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я області та бюджету розвитку обласного бюджету.

З обласного природоохоронного фонду на проведення природоохоронних заходів (будівництво, реконструкцію) виділено 12 млн. грн. Крім того, з бюджетів територіальних громад 0,6 млн. грн.

За рахунок даних коштів передбачено будівництво каналізаційного колектора від Дубровицької центральної лікарні до КНС-2, реконструкція: очисних споруд в м. Березне, напірного каналізаційних колекторів у містах Рівне та Здолбунів, внутрішньої та зовнішньої мереж каналізації станції біологічної очистки ліцею в с. Борове Вараського, ставка в с. Постійне Рівненського районів, каналізаційних очисних споруд м. Костопіль, берегоукріплення та облаштування шлюза-регулятора на річці Стубелка в с. Грушвиця Перша Рівненського району та виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію споруди гідровузла та шлюзів греблі Хрінницького водосховища.


Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області на 30.06.2021 склав 432,8 млн. дол. США, що на 58,1 млн. дол. США, або на 15,5 відс. більше, ніж на початок 2021 року.

До основних країн-інвесторів входять: Нідерланди, Італія, Німеччина. Значними є обсяги інвестицій з Польщі, Британських Віргінських островів, Литви та ряду інших країн Європейського Союзу.

Найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства промисловості, в які вкладено 69,3 відс. іноземних інвестицій. Значні обсяги інвестицій внесено у галузі будівництва – 28,3 відс., постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – 14 відс., оптової та роздрібної торгівлі – 2,9 відс., транспорту – 2,8 відс.


За січень – липень 2021 року оборот зовнішньої торгівлі товарами становив 618,4 млн. дол. США і збільшився проти відповідного періоду 2020 року на 40,6 відс. При цьому, експорт товарів зріс на 34,1 відс., імпорт – на 49,3 відс.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 67,1 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 107 країн світу.

У структурі експортних поставок питома вага країн Європейського Союзу становила 80,3 відс.

У товарній структурі експорту найбільша питома вага продукції деревообробної промисловості – 34,6 відс., продуктів рослинного походження – 16,9 відс., виробів зі скла та будматеріалів – 11,4 відс., меблів – 10,4 відс., продукції хімічної промисловості – 8,6 відс.

У товарній структурі імпорту найбільша питома вага машин та обладнання – 29,1 відс., засобів наземного транспорту – 16,6 відс., полімерних матеріалів – 10,7 відс., мінеральних продуктів – 6,8 відс., продукції хімічної промисловості – 6,1 відс. та текстильних матеріалів – 6 відс. 

За січень – серпень 2021 року оборот роздрібної торгівлі склав 17,1 млрд. грн., що на 16 відс. більше, ніж за відповідний період 2020 року.

Індекс споживчих цін по області становив 106,3 відс.

За січень – серпень 2021 року усіма видами транспорту перевезено 8,9 млн. тонн вантажівщо на 16,3 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому, автомобільним транспортом перевезено 3,2 млн. тонн вантажів, що на 43,4 відс. більше, ніж за 8 місяців 2020 року.

Вантажообіг становив 7,3 млрд. ткм, що на 11,6 відс. більше рівня січня – серпня минулого року.

Усіма видами транспорту перевезено 43,3 млн. пасажирів, у т.ч. автомобільним – 31,2 млн. осіб, тролейбусним транспортом – 11,5 млн. осіб.

Пасажирообіг підприємств транспорту становив 820,7 млн. пас. км, що на 16 відс. більше рівня січня - серпня 2020 року, у т.ч. тролейбусним – 47,1 млн. пас. км - ріст на 3,4 відс.

За січень – вересень 2021 року в області забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

До загального фонду зведеного бюджету області (без трансфертів) надійшло 15889,8 млн. грн., що на 26 відс. більше, ніж за січень – вересень 2020 року.

Надходження платежів до державного бюджету збільшились на 28,4 відс. і склали 10865,2 млн. грн.

Власні доходи місцевих бюджетів становили 5024,6 млн. грн., що на 21,1 відс. більше, ніж за січень – вересень 2020 року. Виконання завдання становить 103,1 відс.

Обсяг надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування збільшився порівняно з показником січня – вересня 2020 року на 28 відс. і на 01.10.2021 склав 4925,3 млн. грн. Виконання завдання становить 114,1 відс.

До бюджету Пенсійного фонду за січень – вересень 2021 року надійшло 159,8 млн. грн. страхових внесків, що на 29,5 відс. більше, ніж за 9 місяців 2020 року. Виконання завдання становить 135,9 відс.

Одним із механізмів підтримки бізнесу на державному рівні є Державна програма фінансової підтримки суб’єктів мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%».

На даний час в рамках Програми для суб’єктів малого і середнього підприємництва області видано понад 600 кредитів на суму майже 1,6 млрд. грн. Це друге місце серед регіонів України за співвідношенням укладених договорів до зареєстрованих малих та середніх підприємств області.

За січень – серпень 2021 року працевлаштовано 9 тис. осіб, що на 24,5 відс. більше, ніж за відповідний період 2020 року.

За рахунок компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 154 безробітних громадян, шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю – 6 осіб.

Профнавчання проходили 3,6 тис. безробітних громадян, брали участь у громадських роботах – 1,4 тис. осіб.

Середньомісячна заробітна плата працівників області за січень – серпень 2021 року становила 12213 грн. і зросла порівняно з відповідним періодом 2020 року на 26,3 відс. та у 2 рази перевищила рівень мінімальної заробітної плати (6000 грн.).

Індекс реальної заробітної плати склав 115,6 відс. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux