Заклади культури та митці Рівненщини презентували власні проєкти, які стартують у серпні за підтримки Українського культурного фонду. Нагадаємо у квітні-травні цього року УКФ оголосив новий конкурс короткострокових проєктів. Вже нині укладені грантові угоди, а інституції почали активну творчу роботу спрямовану на їх реалізацію.
Заступник директора Рівненського академічного обласного театр ляльок Роман Микитюк презентував арт проєкт «Чао Какао - привіт чистий світ».
«Це постановка та презентація екологічної вистави для дітей та дорослих доповненням до якої стануть творчі екологічні майстер класи на тему: «Нове життя старим речам». Це перша вистава в театрі на екологічну тематику, водночас містить у собі педагогічну складову та довгострокову мету - сформувати екологічну свідомість молодшого покоління. Водночас ми хочемо попередити підростаюче покоління про мінну безпеку. Після презентації проєкту – колектив театру з гастролями відвідає громади Рівненської області, аби охопити якомога більше дітей» - розповів Роман Микитюк.
Третій рік поспіль грантову підтримку отримав Березнівський краєзнавчий музей. Директорка закладу Наталія Трохлюк розповіла про цьогорічний проєкт «За Україну, за її волю».
Проєкт спрямований на активізацію діяльності Березнівського краєзнавчого музею шляхом створення експозиції «За Україну, за її волю», яка через артефакти та особисті історії продемонструє особливості локального національно-визвольного руху, покаже зв’язок поколінь, стане одним з інструментів переосмислення локальної історії, як частини національної спадщини, приверне увагу громадськості до проблеми відновлення та збереження історичної пам’яті, водночас популяризуватиме музейну колекцію.
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї працюватимуть над цифровізацією, розповіла завідувачка сектору впровадження цифрових технологій РОКМ Ольга Морозова.
У рамках проекту «Цифровізація Рівненського обласного краєзнавчого музею» буде активізовано процес оцифрування важливих колекцій Рівненського обласного краєзнавчого музею. У планах - оцифрувати 10 стародруків Київської та Львівської друкарень, у фондах музею є багато негативів видів міста Рівного 60-70 років – тож їх також буде оцифровано.
До проєкту «Вишивка українською» зможуть долучитися жінки з Рівного та кількох громад Рівненщини – розповідає арт-кураторка проєкту Олена Медведєва.
«Це проєкт, в якому жінки будуть навчатися новітній техніці вишивання «ниткографіка». На майстер-класах учасниці проєкту будуть вишивати закладки, листівки та настінні панно з цитатами відомих українських діячів. Кінцевим результатом проєкту стане виставка їх робіт. У такий спосіб ми разом будемо популяризувати сучасне українське слово та старовинне українське мистецтво» - наголосила Олена Медведєва.
Головна спеціалістка відділу регіональної культурної політики Управління культури і туризму Рівненської ОДА наголосила, що підтримка УКФ – це ще одна можливість аби допомогти культурі області розвиватися та донести до наших земляків та світової спільноти виключне українське.
«Грантова діяльність дуже популярна в останні роки. Дуже добре, що 3 комунальних заклади Рівненщини здобули таку можливість і за допомогою грантових коштів покажуть та реалізують нові проєкти. Як бачимо таку можливість мають не лише культурні інституції, а й незалежні митці», - каже Людмила Стасюк.