Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль провів нараду із керівниками районів та громад. Обговорили актуальні питання, що стосуються різних сфер життєдіяльності області. Це – виконання бюджетів, закупівля шкільних автобусів, ремонтів доріг, медичні та соціальні питання.
Бюджет. За підсумками 2024 року Рівненщина продемонструвала позитивну динаміку виконання бюджетів – приріст надходжень склав +23% порівняно з попереднім роком. Основними джерелами зростання стали ПДФО, акцизний податок, податок на майно та єдиний податок. Область, громади та бізнес спільно працюють над економічним розвитком. Це дозволило Рівненщині увійти до лідерів України за ростом надходжень у 2025 році.
«Закликав голів громад постійно шукати резерви для збільшення фінансової підтримки Сил оборони. Торік на це місцеві бюджети Рівненщини виділили понад 1 млрд грн. Цього року необхідно не зупинятися. Дякую усім сумлінним платникам податків. Зокрема, бізнесу, який, як і раніше, може розраховувати на нашу всебічну підтримку. А також громадам - за конструктив та державницьку позицію. У нашій єдності – сила держави», - зазначив Олександр Коваль.
Закупівля шкільних автобусів. Цьогоріч на ці потреби для Рівненщини передбачили майже 100 млн грн з держбюджету. Закупівля здійснюватиметься за співфінансування та такою пріоритетністю: спершу для військових ліцеїв, потім для шкіл, які передали транспорт для потреб ЗСУ, опорних закладів та інших шкіл із понад 100 учнями. Відповідно до порядку, заклади з дітьми з особливими освітніми потребами мають перевагу, а також школи, що навчаються в очній або змішаній формі та мають укриття до норм ДБН. Громадам необхідно уточнити пропозиції щодо закупівлі та відповідність вимогам.
Ремонт доріг. У 2025 році ремонти автошляхів територіального значення відбуватимуться лише за умови співфінансування громад. Така практика діє вже другий рік поспіль, оскільки пріоритет державного фінансування – підтримка армії. На цей рік кошти на співфінансування ремонту доріг вже передбачили Городоцька та Дядьковицька громади.
«Дякую громадам, які вже включилися у цей процес. Адже місцеві дороги, попри усі виклики війни, це не розкіш. Це можливість довести дітей до школи, а хворих до лікарні. Це вагомий аргумент для інвесторів», - наголосив очільник області.
Соціальна послуга «гроші ходять за людиною». Громади Рівненщини закликали впроваджувати нові соціальні послуги відповідно до Стратегії реформування інтернатних закладів. Держава виділяє кошти на розвиток підтриманого проживання та невеликих геріатричних відділень. Ця послуга передбачає: забезпечення житла для людей старшого віку та осіб з інвалідністю; розвиток навичок самостійного життя; медичний супровід. Це дозволить зменшити навантаження на інтернатні заклади та забезпечити людям комфортні умови проживання у громаді.
За підсумками наради начальник ОВА дав відповідні доручення.