Інформація про діяльність

ІНФОРМАЦІЯ про діяльність Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Державної інспекції ядерного регулювання України на території Рівненської області у ІІІ-му кварталі 2020 року.

Потягом ІІІ-го кварталу 2020 року на території Рівненської області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 134 суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), що застосовують у своїй діяльності радіаційні технології з використанням закритих (радіонуклідних) джерел іонізуючого випромінювання та пристроїв, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Переважна кількість ДІВ використовується суб’єктами господарювання Рівненської області в атомній енергетиці та медицині (променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології тощо).

Станом на 30 вересня 2020 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 651 одиниці ДІВ та 134 суб’єктів господарчої діяльності Рівненської області, які їх використовують. А саме: 375 зареєстрованих джерел, що генерують іонізуюче випромінювання, використовуються на 128 суб’єктах господарювання та 276 закритих (радіонуклідних) ДІВ, використовується 6 суб’єктами господарчої діяльності Рівненської області.

Діяльність 65 суб’єктів господарювання Рівненської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджується на дозвільному принципі та здійснюється на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІІІ-му кварталі 2020 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Рівненської області.

Протягом звітного періоду розглянуто 4 заяви на видачу, переоформлення та внесення змін до діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Видача ліцензії: 

ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ-ПІДПРИЄМЦЮ МУСІ СЕРГІЮ ЮРІЙОВИЧУ.

Переоформлення ліцензії:

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДЕМИДІВСЬКА

ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ДЕМИДІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ.

Внесення змін до діючих ліцензій:

ДЕРЖАВНОМУ ЗАКЛАДУ «СПЕЦІАЛІЗОВАНА МЕДИКО-САНІТАРНА

ЧАСТИНА №3 МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»;

КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЦЕНТР

ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ».

Здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекції ядерного регулювання України на липень-грудень 2020 року, затверджених наказом Держатомрегулювання від 01.07.2020 № 277: у ІІІ-му кварталі було проведено 2 комплексні планові заходи державного нагляду (контролю) – інспекційні перевірки ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ «РІВНЕНСЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» та КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ФТИЗІОПУЛЬМОНОЛОГІЧНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.

Також, у рамках дозвільної діяльності, було проведено позаплановий наглядовий захід - інспекційне (передліцензійне) обстеження КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ПРОТИПУХЛИННИЙ ЦЕНТР» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

За результатами проведених наглядових заходів складено 3 акти та надано приписи керівникам установ щодо усунення виявлених порушень.

З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Рівненської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІІІ-го кварталу 2020 року проведено реєстрацію 14 одиниць ДІВ, в тому числі вперше – 13. Знято з обліку 1 ДІВ, яке було виведено з експлуатації у встановленому порядку.

У ІІІ-му кварталі поточного року порушень суб’єктами господарської діяльності Рівненської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не встановлено.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux