РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Розмір аліментів станом на 1 січня 2019 року та як виїхати з дитиною за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів


«Розмір аліментів станом на 1 січня 2019 року та як виїхати з дитиною за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів»

 

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, не залежно від того, проживають вони разом чи окремо від дитини. Якщо дитина ще навчається у вищому навчальному закладі, тоді батьки зобов’язані підтримувати її фінансово до 23-річчя.За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. Один із батьків (той, хто буде сплачувати аліменти) може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Батьки також мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому будуть визначені розмір  та строки виплати. Такий договір укладається обов’язково у письмовій формі та нотаріально посвідчується.

У  разі відсутності згоди між батьками, не обійтися без суду.

Аліменти на повнолітню дитину чи на неповнолітню дитину можуть сплачуватись у двох формах:

- в твердій грошовій формі (до уваги в такому разі береться індексація);

- суми, яка вираховується із заробітної плати одного із батьків.

З 1 січня 2019 року зріс мінімальний рекомендований розмір аліментів, який дорівнює 100 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку:

- 1626 грн. – для дітей до 6 років;

- 2027 грн. – для дітей від 6 до 18 років.

Суд завжди бере до уваги кількість дітей. Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Так, аліменти на одну дитину можуть становити лише чверть від заробітної плати батька (матері). Сума на двох дітей становить третину, а на трьох чи більше — половину від загальної суми доходів батька. При цьому, розмір аліментів на кожну дитину не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Також при визначенні розміру аліментів суд враховує доходи, майно, грошові кошти і фактичні витрати боржника.

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Передбачено штраф за несплату аліментів у % від суми заборгованості:

• понад 1 рік – 20%

• понад 2 роки – 30%

• понад 3 роки – 50%

Якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру, майно боржника арештовується та реалізується, боржник тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

Часто батьки дитини стикалися з проблемою при виїзді за кордон, так як потрібен дозвіл другого з батьків, який його міг не дати або місце знаходження якого не відоме. Завдяки внесеним змінам на даний час якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною, і немає боргу зі сплати аліментів, в такому випадку не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця (на лікування; навчання; участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок). Потрібно лише повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, та пред’яви на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Той з батьків, хто проживає окремо від дитини і сплачує аліменти вчасно, також може виїхати з дитиною за кордонна строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.  Для цього потрібно написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон. На кордоні потрібно буде пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Якщо існує заборгованість по сплаті аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою, другий з батьків може виїхати з дитиною за кордонна строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника. Для цього потрібно отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів, яку будуть вимагати показати на кордоні :

- понад 4 місяці;

- понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Важливо вчасно повернутися з дитиною до України, щоб уникнути покарання (штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів громадян або втрата права виїзду з дитиною за кордон на рік).
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Форум бізнес- і ІТ-лідерів

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!