РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Забезпечення вільно доступної реєстрації народження дітей незалежно від їх етнічного походження та соціального статусу.


Забезпечення вільно доступної реєстрації народження дітей незалежно від їх етнічного походження та соціального статусу.

 

Правовий статус представників національної меншини, зокрема і представників ромської національної меншини, біженців та осіб, які потребують додаткового захисту визначено у міжнародному та національному законодавстві України.

Національні меншини, які є громадянами України, наділені рівними політичними, соціальними, економічними та культурними правами і свободами, що гарантовані їм державою.

Особи, яких визнано біженцями в Україні (тобто особи – які не є громадянами України і внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвами переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи або політичних переконань, не може чи не бажає користуватися захистом своєї країни) та особи, які потребують додаткового захисту (тобто особи, які безстроково на законних підставах перебувають на території України ) користуються такими самими правами і свободами, а також мають такі самі обов’язки, як і громадяни України, крім випадків, установлених Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Українським суспільством, з метою створення належних умов для захисту та інтеграції національних меншин, зокрема і ромської національної меншини, буженців, осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, забезпечення рівних можливостей для її участі у соціально-економічному та культурному житті держави, прийнято ряд нормативно-правових актів, якими їх закріплено, серед яких і Указ Президента України від 08.04.2013 р. № 201, яким схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Реалізуючи основні завдання Стратегії, зокрема, щодо забезпечення рівних можливостей ромської національної меншини в частині реєстрації народжень та отримання на посвідчення факту народження свідоцтва про народження, відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державна реєстрація народження дітей з дотриманням норм чинного законодавства, незалежно від приналежності до тих чи інших національностей. 

А тому для державної реєстрації народження дитини необхідно звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану – відділи державної реєстрації актів цивільного стану або виконавчі комітети сільських, селищної рад, чи за місцем народження, чи за місцем проживання батьків.

Крім того завдяки пілотному проекту Міністерства юстиції України можливо зареєструвати народження дитини і безпосередньо в пологовому будинку де народилася дитина.

Важливо щоб реєстрація здійснювалася саме батьками, оскільки державна реєстрація народження проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєння їй прізвища, власного імені та по батькові.

Але законодавцем закріплена можливість - у разі наявності поважних причин, зареєструвати народження дитини родичами, іншими особами, уповноваженим представником закладу охорони здоров’я, в якому народилась дитина чи в якому вона перебуває.

Зареєструвати дитину необхідно протягом місяця після появи на світ ,з двох основних причин: по-перше, батьків можуть притягти до адміністративної відповідальності і оштрафувати, якщо строк було порушено без поважної причини, а по-друге, без свідоцтва про народження неможливо оформити допомогу, призначену за народження малюка державою.

Підтвердженням реєстрації дитини є — свідоцтво про народження. Саме цей документ буде засвідчувати особистість малюка до тих пір, поки він не отримає свій перший «дорослий» паспорт та буде підставою для оформлення допомоги. У свідоцтво про народження вписуються основні дані про Вашого сина чи дочку, а також Ваші дані, як батьків.

Для державної реєсрації народженя дитини необхідно подати органу реєстрації наступні документи:

- медичне свідоцтво про народження дитини (форма №103/о);

- паспорта батьків або документ, що засвідчує їх особу;

- паспорт або документ, що засвідчує особу заявника (якщо заяву подають не батьки дитини);

- свідоцтво про шлюб чи інший документ, на підставі якого вносяться дані про батька дитини: заява матері та батька дитини про визнання батьківства (якщо заява подається не особисто, підписи на ній мають бути нотаріально посвідчені та подаватися представником, повноваження якого ґрунтуються на нотаріально посвідченій довіреності), рішення суду, заява матері.

Додатково інформуємо, що у випадку наявності різних прізвищ у батьків, обов’язкова згода обох батьків на присвоєння прізвища дитини. Також необхідна згода батьків і при обранні імені, написання якого не відповідає українському правопису, або якщо його написання має відповідати національним традиціям батьків, або одного з них.

Для іноземців додатково необхідно надавати нотаріально завірений переклад на українську мову паспортного документа (паспорту), свідоцтва про шлюб (у разі видачі його іншою державою) та інших документів, які видані іноземною державою.

Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства. Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком (частина третя статті 122 Сімейного кодексу України). 

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою (частина перша статті 135 Сімейного кодексу України).

Прийом та видача документів, а також проведення державної реєстрації народження здійснюється безкоштовно.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Форум бізнес- і ІТ-лідерів

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!