РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Захист прав дітей в інформаційному просторі


„Захист прав дітей в інформаційному просторі”

        Проблема інформаційної безпеки малолітніх і неповнолітніх сьогодні є надзвичайно актуальною і зумовлює негайне вирішення питань, пов’язаних з упорядкуванням інформаційного простору України.  

          У статті 52 Конституції України сказано, що дитинство охороняється державою. Закон України “Про охорону дитинства” передбачає заборону пропагування у ЗМІ культу насильства і жорстокості, розповсюдження порнографії та інформації, що зневажає людську гідність і завдає шкоди моральному благополуччю дитини. Відомо, що естетичні смаки та моральні якості молоді на сучасному етапі формуються переважно під впливом стихійних факторів суспільного оточення. Адже інформація, яка містить елементи насильства, жорстокості, агресії, формує відповідні моральні якості, естетичні смаки, що моделюють поведінку підростаючого покоління.

         Встановлено, що існує наслідково-причинний зв’язок між “розважальним медіа-насильством” і проявами агресії серед молоді. Негативна інформація впливає на ціннісні орієнтації особистості і молоді люди, у яких ще недостатньо сформована психіка, вважають, що насильство – прийнятний шлях вирішення соціальних конфліктів. Досить часто неповнолітні правопорушники серед причин, які штовхнули їх на скоєння злочину, називають перегляд відповідних відеоматеріалів.  

         Виходячи із вищезазначеного можна зробити висновок, що для того щоб захистити молодь від психологічного, морального та фізичного насильства у ЗМІ, українське  суспільство повинне протистояти загрозам і викликам, які несе сьогодні інформаційний простір, а державна політика має бути спрямована на відродження духовних цінностей українського народу, захист та примноження культурного надбання, збереження національної та культурної спадщини, підтримку розвитку культури і мистецтва.

         Так, відповідно до статті  5 Закону України “Про захист суспільної моралі”, змістом державної політики у сфері захисту суспільної моралі є створення необхідних правових, економічних та організаційних умов, які сприяють реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення.

         У статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” конкретно визначені заборони щодо трансляції програм або їх відеосюжетів, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному, чи моральному розвитку дітей та підлітків, якщо вони мають змогу їх дивитися, а також трансляції  телепередач,  виготовлених  після  1  серпня 1991 року,    що   містять популяризацію   або   пропаганду   органів держави-агресора   та  їхніх  окремих  дій,  що  виправдовують  чи визнають   правомірною   окупацію  території  України. 

          Україна в 1992 році прийняла Закон  “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”. Стаття 3 цього Закону забороняє використовувати друковані ЗМІ для “пропаганди війни, насильства та жорстокості, розпалювання расової, релігійної ворожнечі, розповсюдження порнографії, а також з метою вчинення терористичних актів та інших кримінально караних діянь”, а також розголошення інформації, що вказує на особу неповнолітнього правопорушника без його згоди, згоди його представника і розцінюється як зловживання свободою діяльності ЗМІ.

         Згідно статті 62 Закону України ”Про телебачення і радіомовлення” при     створенні,     підготовці     та    розповсюдженні телерадіопрограм  та  передач  телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги зобов'язані дотримуватися вимог законодавства України про захист суспільної моралі.  Телерадіоорганізаціям  забороняється  розповсюджувати,   а також  анонсувати  програми  та  передачі,  які  можуть  зашкодити фізичному,  інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва,  крім  як  протягом  ефірного  часу в добовому відрізку з 23.00 до 6.00 та на каналах з обмеженим доступом.
Такі програми   або   передачі   повинні   мати    спеціальне попередження   і   відповідно   позначатися   в  розкладі  програм телерадіоорганізацій та спеціально позначатися безпосередньо перед їх трансляцією.

         Закон України “Про рекламу” містить і норму, що забороняє використовувати в рекламі зображення дітей, які споживають або використовують продукцію, призначену тільки для дорослих чи заборонену для придбання або споживання неповнолітніми. Реклама не повинна підривати авторитет батьків, опікунів, піклувальників, педагогів та довіру до них. Реклама не має містити закликів до дітей придбати продукцію. В рекламі не повинно бути навіть іграшкової зброї, вибухових пристроїв.  Крім того Закон забороняє: рекламу алкогольних і тютюнових виробів на дитячих товарах, друкованих виданнях; використовувати в рекламі як фотомоделі осіб до 18 років.

         Діяльність ЗМІ в цілому має розглядатися як окремий напрям у формуванні здорового способу життя. Причому радіо, телебачення, преса повинні не тільки публікувати необхідну для формування здорового способу життя інформацію, а й нести відповідальність за ту продукцію, яка цьому протирічить.

         Найбільш відповідальними щодо доступу до ЗМІ та їх використання дітьми вдома та в школі є батьки та вчителі. Вони можуть діяти в різний спосіб, зокрема шляхом свідомого та вибіркового використання ЗМІ, стимуляції критичного ставлення дітей до ЗМІ, обмеження доступу до контенту, потенційно шкідливого для їхнього фізичного, емоційного чи психічного здоров’я.

                    

Начальник  управління                                                                       Л.Ф.Данилюк                                                         
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Форум бізнес- і ІТ-лідерів

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!