РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Як отримати документ про державну реєстрацію актів цивільного стану


Як отримати документ про державну реєстрацію актів цивільного стану

 

Повторні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану видаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних та Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній республіці Крим, Головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, а також дипломатичними представництвами та консульськими установами України.

Якщо оригінал свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, повторна видача свідоцтва здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі актового запису цивільного стану, складеного як в електронному, так і на паперовому носії.

Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану у такому випадку здійснюється відділами ДРАЦС незалежно від місця державної реєстрації актів цивільного стану та місця проживання заявника. Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки і піклування. Свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану видаються представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта. Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам, усиновителям незалежно від віку дитини. Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва у разі документального підтвердження його повноважень. Громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, витребовують документи на підтвердження фактів державної реєстрації актів цивільного стану, здійснених компетентними органами іноземних держав, через Міністерство закордонних справ України, якщо інший порядок не встановлено міжнародними договорами України.

Повторні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану іноземців, осіб без громадянства та громадян України, які проживають за кордоном, витребовуються через дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном , а також через Міністерство закордонних справ України за заявою або анкетою (установленого зразка) підписаною особою, яка витребовує свідоцтво.

Повторні свідоцтва особам, щодо яких державна реєстрація актів цивільного стану провадилась у дипломатичних представництвах або консульських установах України, видаються відділами ДРАЦС Головних територіальних управлінь юстиції в м. Києві та Київській обл., якщо такі записи передано їм на зберігання.

У заяві про видачу повторного свідоцтва зазначаються: прізвище, власне ім’я, по батькові особи, щодо якої запитується свідоцтво, яке необхідне свідоцтво, коли і яким органом складено актовий запис, мета запиту цього свідоцтва, проставляється особистий підпис заявника. Якщо витребовується свідоцтво про народження фізичної особи, то додатково зазначаються дані про батьків. При витребуванні свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбу зазначаються прізвища, власні імена, по батькові обох з подружжя.

Особі, позбавленій батьківських прав, повторні свідоцтва про народження дітей не видаються.

Повторні свідоцтва про смерть видаються другому з подружжя, а також дітям, в тому числі і усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлої особи (братам і сестрам, онукам, діду і бабі, як з боку батька, так і з боку матері) або особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки і піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Особам, які звернулися до відділу ДРАЦС особисто, повторні свідоцтва видаються того ж самого дня при пред’явленні ними паспорта і документів про підтвердження родинних стосунків. На письмові запити громадян про видачу повторних свідоцтв відповідь надсилається протягом 15-ти днів. В цьому разі свідоцтва надсилаються до відділів ДРАЦС України за місцем проживання заявника, про що доводиться його до відома.

Якщо чинним законодавством не передбачено видачі повторних свідоцтв, то за заявами громадян їм може бути видано витяг з Державного реєстру.

Фізична особа по досягненні 16-ти річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред’явлення паспорта і документів, що підтверджують родинні стосунки. Витяг з реєстру про реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров"я, навчального закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред’явлення ним довіреності, паспорта. Право на отримання витягу з реєстру мають представники фізичної особи.

Витяг з Реєстру про реєстрацію смерті видається другому з подружжя, а також батькам, дітям, братам, сестрам, онукам, дідові, бабі та іншим родичам за умови пред’явлення ними паспорта та документів, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки; особі, що згідно з договором особистого страхування життя, укладеній у фінансовій установі, утвореній відповідно до Закону України "Про страхування" є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта; особі, що згідно із спадковим договором є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта.

Для отримання витягу з Реєстру реєстратору подається заява, у якій зазначається одна з таких відомостей про фізичну особу, щодо відомостей про яку видається витяг з Реєстру, прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит, серія і номер свідоцтва про реєстрацію відповідного акта цивільного стану, реєстраційний номер за яким зареєстровано внесення відомостей про акт цивільного стану. До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру.

На безоплатне отримання витягу з Державного реєстру мають право: суди, органи МВС, органи прокуратури, нотаріуси, органи СБУ інші органи державної влади, якщо запит зроблено у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених актами законодавства, відділи ДРАЦС, дипломатичні представництва та консульські установи України, у зв’язку з виконанням ними функцій, визначених актами законодавства.

Реєстратор протягом 2-ох робочих днів після реєстрації заяви видає витяг з Реєстру чи приймає рішення про відмову в його видачі із зазначенням причин.

Витяг з Реєстру видається на спеціальному бланку та завіряється підписом реєстратора, що скріплюються печаткою.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!