РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Укладання контракту з педагогічними працівниками


Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладання трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбаченні законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Особливою формою трудового договору є  контракт, в якому строк його дії, права, обов”язки і відповідальність сторін (в тому числі  матеріальна), умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.

Сьогодні сферу застосування контракту визначають більше ніж 50 законів України, серед яких - Закон України „Про освіту”. Згідно із статтею 20 зазначеного закону "Керівники навчальних закладів, що є у загальнодержавній власності і підпорядковані Міністерству освіти України, обираються за конкурсом і призначаються на посаду Міністерством освіти України шляхом укладання з ними контракту відповідно до порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Керівники навчальних закладів, що є загальнодержавною власністю і підпорядковані іншим міністерствам і відомствам України, обираються за конкурсом і призначаються на посаду відповідними міністерствами і відомствами України шляхом укладання з ними контракту".

Відповідно до статті 54 Закону України „Про освіту”  „Педагогічні та науково-педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. Прийняття на роботу науково-педагогічних працівників здійснюється на основі конкурсного відбору”.  Із зазначеного випливає, що законодавством про освіту визначена сфера обов’язкового застосування контракту лише для керівників навчальних закладів, що є у загальнодержавній власності. При обов'язковому укладанні контракту виключена можливість укладання іншого виду трудового договору. Що ж до контракту з педагогічними працівниками, то його застосування можливе лише за погодженням сторін (ст.54 закону "Про освіту"). У цьому випадку роботодавець не має права вимагати від працівника укладання контракту. Працівникові може бути запропоновано переукладення звичайного трудового договору на контракт. У випадку відмови працівника трудові відносини продовжуються у звичайному правовому режимі. 

У відповідності до статті 24 Кодексу законів про працю України контракт може бути укладенний лише в письмовій формі, тобто контракт не може  бути оформленний тільки шляхом видання наказу про прийняття на  роботу. Для укладання котракту необхідно, щоб сторони підписали документ під таким заголовком.

Ще одна особливість контракту полягає в тому, що в ньому визначаються права та обов”язки та відповідальність сторін, а також умови матеріального забезпечення та умови праці працівників. Але відповідно до статті 9 КЗпП України забороняється погіршувати становище працівників при укладенні контракту порівнянно з законодавством.

Умови контракту, які погіршують стан працівника (порівняно з чинним законодавством і колективним договором) вважаються недійсними. Всі положення цього документу є конфіденційною інформацією, за розголошення якої законодавством передбачена відповідальність.

Питання про умови розірвання контракту до закінчення строку, на який він був укладенний допускається законом і визначається на практиці. В зв’язку з внесенням до статті 21 КЗпП змін та доповнень, що перебачають укладання трудових контрактів стаття 36 КЗпП була доповнена пунктом 8, на який робиться посилання при достроковому розірванні контракту з підстав, передбаченних контрактом.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!