РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Вимоги, встановлені законодавством, до письмових звернень громадян


Вимоги, встановлені законодавством, до письмових звернень громадян

 

 

            Конституцією України всім громадянам надано право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

         При зверненні громадян до органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян або посадових осіб, до повноваження яких належить вирішення порушених у зверненні питань, громадяни мають виконувати положення Закону України „Про звернення громадян”.

Але на жаль, реалізовуючи своє право на письмове звернення, громадяни часто не звертають уваги на вимоги, яких необхідно дотримуватися для того, щоб їх звернення було розглянуте відповідним органом або посадовою особою.

         Які ж саме вимоги встановило законодавство для оформлення письмового звернення?

         Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення адресується та надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи. Воно може бути подано особисто, а також через уповноважену на це іншу особу, якщо її повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Звернення в інтересах малолітніх, неповнолітніх осіб, обмежено дієздатних та недієздатних осію подається їх законними представниками. Письмове звернення може бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко та оформлене українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.

         У зверненні обов’язково мають міститися такі реквізити:

         1. Прізвище, ім’я, по батькові громадянина.

         2. Місце проживання громадянина.

         3. Викладення суті порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

         4. Підпис заявника (заявників) із зазначенням дати.

         Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

         Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. В тому числі це стосується звернень, в яких прізвище, ім’я, по батькові громадянина та місце його проживання зазначені на конверті, а безпосередньо у зверненні не містяться.

         Звернення розглядаються  та вирішуються у термін не більше одного місяця з дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. У випадку якщо в місячний термін неможливо вирішити порушені питання – встановлюється необхідний термін, який в сукупності не може перевищувати сорока п’яти днів.

         Лише у разі додержання всіх встановлених законодавством вимог щодо оформлення звернення, громадянин може бути впевнений у його розгляді та вирішенні, а також у направленні йому відповіді у встановлений законодавством строк.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Форум бізнес- і ІТ-лідерів

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!