РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 червня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Як отримати допомогу на поховання


Для застрахованих осіб

Допомогу на поховання надають у випадку смерті застрахованої особи (тобто тієї, що сплачувала внески до Фонду соціального страхування і мала офіційні трудові відносини), а також членів сім’ї, котрі перебували на її утриманні (дружини, чоловіка; дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років; батька, матері; дідуся, бабусі по прямій лінії спорідненості). 

При цьому допомогу надають застрахованій особі, члену її сім’ї чи іншим особам, які здійснили поховання. Важливо зазначити, що звернутися по призначення допомоги на поховання можна будь-коли, оскільки терміни давності для такого звернення не встановлені!

Розмір допомоги визначатимуть, беручи до уваги дату смерті, а не дату звернення по допомогу. Допомогу на поховання надають за основним місцем праці застрахованої особи за рахунок сплачених страхових внесків. Роблять це на підставі свідоцтва про смерть, виданого органом реєстрації актів громадянського стану, та довідки з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

Допомогу надають у розмірі, який встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Але вона не може бути меншою від розміру прожиткового мінімуму!

   Для безробітних

Допомогу на поховання у випадку смерті безробітного або особи, що перебувала на його утриманні, виплачують особам, які здійснили поховання. Звернення щодо отримання допомоги має надійти не пізніше шести місяців після смерті безробітного. 

Якщо померла особа перебувала на обліку в центрі зайнятості, то допомогу має виплатити центр зайнятості за місцем реєстрації безробітного за рахунок коштів Фонду соціального страхування України на випадок безробіття. Це буде розмір прожиткового мінімуму! 

Допомогу виплачують на підставі заяви та документів, що підтверджують факт смерті безробітного чи особи, яка перебувала на його утриманні (довідка про смерть); засвідчують факт перебування особи на утриманні безробітного; засвідчують особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

Для пенсіонерів

У разі смерті пенсіонера допомога органом Пенсійного фонду виплачується особам, які здійснили його поховання. При цьому не має значення вік і вид пенсії, яку отримував померлий.

По допомогу на поховання пенсіонера необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання померлого. Гроші в розмірі двомісячної пенсії виплачують на підставі заяви та документів, що підтверджують факт смерті; засвідчують особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

 

Для осіб, які померли через:

нещасний випадок на виробництві

Для такої категорії осіб Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань зобов’язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно і в повному обсязі виплатити одноразову допомогу особам, що перебували на утриманні померлого; організувати поховання померлого і відшкодувати вартість пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Для отримання одноразової допомоги потрібно принести довідку про середню заробітну плату померлого за останні шість календарних місяців роботи. Для відшкодування витрат на поховання – оригінали платіжних документів (чек, квитанція тощо) про витрату коштів під час похорону.

Для осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та не були одержувачами будь-якого виду соціальної допомоги

Постанова Кабінету Міністрів передбачає, що допомогу надає за останнім місцем проживання померлого орган місцевого самоврядування чи орган виконавчої влади за рахунок коштів місцевого бюджету.

Допомогу на поховання можна одержати в день звернення по неї або протягом шести місяців після смерті особи у розмірі, встановленому на день смерті. По допомогу необхідно звернутися до місцевих органів влади за останнім місцем проживання померлого. Її видають на підставі заяви, паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалася поховати померлого, та довідки про смерть. 

Розмір допомоги на поховання встановлює орган місцевого самоврядування, виходячи з вартості ритуальних послуг. У різних районах області він може бути різний!
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Форум бізнес- і ІТ-лідерів

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!