РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Обмеження у праві вчинення нотаріальних дій


Стаття 3 Закону України «Про нотаріат» (далі - Закон) дає нам визначення поняття «нотаріус».    Нотаріус  -  це  уповноважена  державою  фізична  особа,  яка здійснює  нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному   нотаріальному   архіві   або   незалежну   професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають   юридичне   значення,   та  вчиняє  інші  нотаріальні  дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

            Нотаріусом  може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну  освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права  не  менш  як  шість  років,  з них помічником нотаріуса або консультантом  державної  нотаріальної  контори  -  не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття  нотаріальною  діяльністю.

Не може бути нотаріусом особа, яка   має   судимість,   обмежена   у   дієздатності  або  визнана недієздатною за рішенням суду.

Нотаріусу  забороняється  використовувати свої повноваження з метою  одержання  неправомірної  вигоди  або прийняття обіцянки чи пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.

Нотаріус  не  може  займатися  підприємницькою,  адвокатською діяльністю, бути засновником адвокатських об’єднань, перебувати на державній  службі або службі в органах місцевого самоврядування, у штаті  інших  юридичних  осіб,  а також виконувати іншу оплачувану роботу, крім викладацької, наукової і творчої діяльності.

Поряд з цим, Законом встановлено  обмеження у праві вчинення нотаріальних дій.

Так, ст. 9 Закону передбачено, що нотаріус та посадова особа органу місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, не вправі вчиняти нотаріальні дії на своє ім'я і від свого імені, на ім'я і від імені свого чоловіка чи своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), а також на ім'я і від імені працівників даної нотаріальної контори, працівників, що перебувають у трудових відносинах з приватним нотаріусом, або працівників даного виконавчого комітету. Посадові особи органів місцевого самоврядування не вправі вчиняти нотаріальні дії також на ім'я і від імені даного виконавчого комітету. У зазначених випадках нотаріальні дії вчиняються в будь-якій іншій державній нотаріальній конторі, у приватного нотаріуса чи у виконавчому комітеті іншої сільської, селищної, міської Ради народних депутатів. Посадові особи, перелічені у статті 40 цього Закону, не вправі посвідчувати заповіти та доручення на своє ім'я і від свого імені, на ім'я і від імені свого чоловіка або своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер). Нотаріальні і прирівняні до них дії, вчинені з порушенням встановлених цією статтею правил, є недійсними.

Стаття встановлює обмеження повноважень осіб, які мають право вчиняти нотаріальні дії, а також вчиняти дії, які прирівняні до нотаріальних, зокрема, нотаріусів та посадових осіб органів місцевого самоврядування тощо. Це положення є необхідним для забезпечення важливих принципів неупередженості і незалежності під час вчинення нотаріальних дій. Очевидно, що у випадку вчинення дії, яка характеризується особистою зацікавленістю нотаріуса, не можна говорити про дотримання об'єктивності під час її вчинення. Тому зазначені обмеження видаються правомірними і обґрунтованими.

Важливо звернути увагу на правові наслідки порушення встановлених даною статтею заборон. У положенні ст. 9 Закону України "Про нотаріат" йдеться про недійсність у такому випадку вчинюваних дій.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!