РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 липня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Яким чином можна подати заяву на реєстрацію шлюбу


1. Хто і куди має право подати заяву на реєстрацію шлюбу?

 

Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Шлюбний вік для чоловіків та жінок відповідно до статті 22 СК України встановлено у вісімнадцять років. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Заява на реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.

 

 

2. Чи можливо подати заяву про державну реєстрацію шлюбу через представника?

 

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного, то таку заяву, справжність підписів на якій засвідчено нотаріально можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності. Державна реєстрація шлюбу проводиться тільки в присутності нареченої та нареченого, через представника реєстрація шлюбу не допускається.

 

3. Які документи пред’являють при поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу?

 

При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред’являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ. Іноземці та особи без громадянства для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити паспортний документ з відміткою про реєстрацію уповноваженого органу щодо законності їх перебування в Україні. Особи, які раніше перебували в шлюбі повинні при поданні заяви пред’явити документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду про визнання шлюбу недійсним). Документи про припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані. Якщо в паспортних документах іноземців, осіб без громадянства, які проживають в іноземній державі, відсутні відомості про сімейний стан, вони повинні подати одночасно документ про те, що не перебувають в шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання. Цей документ повинен бути належним чином легалізованим.

 

Документи, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені на українську мову, вірність якого відповідним чином засвідчується.

 

4. Час і місце реєстрації шлюбу?

 

Відділ ДРАЦС, який отримав заяву про державну реєстрацію шлюбу, призначає дату та час реєстрації шлюбу. Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. За заявою наречених реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці. Також за заявою наречених реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання медичної стаціонарної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!