РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Звільнення за прогул


 

Згідно статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) прогул - це відсутність працівника на роботі без поважних причин протягом трьох годин.

Відсутністю на роботі є знаходження працівника поза територією підприємства або об'єкта, де він відповідно до трудових обов'язків повинен виконувати доручену йому роботу.

Оскільки здійснення прогулу є дисциплінарним порушенням, власником підприємства або уповноваженим ним органом на працівника може бути накладено дисциплінарне стягнення, а саме догана або звільнення (ст. 147 КЗпП).

При цьому за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. Тобто, у випадку якщо за здійснення прогулу на працівника вже накладалося стягнення у вигляді догани, звільнити його за те ж порушення власник (уповноважений ним орган) вже не може.

Відповідно до ст. 149 КЗпП до застосування дисциплінарного стягнення власник підприємства або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.

 Статтею 148 КЗпП передбачено, що дисциплінарне стягнення застосовується власником підприємства або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Для правомірного звільнення працівника повинні бути відповідні документи, які оформляє керівник. Це доповідна керівника про відсутність працівника без поважної причини; акт, підписаний трьома особами з числа співробітників, про відсутність працівника; табель обліку робочого часу має також відображати відсутність працівника. Варто врахувати, що при наявності на підприємстві первинної профспілкової організації членом якої є працівник, для його звільнення за прогул необхідною є згода профспілки.

Стаття 184 КЗпП України визначає обмеження при звільненні. Тобто є категорії людей, яких не можна звільняти за будь-яких причин.

Працівник має надати письмові пояснення про причину відсутності. Якщо ж працівник не з'являється на роботі декілька днів, слід надіслати рекомендований лист на його адресу з вимогою надати пояснення. У випадку відмови працівника дати пояснення з приводу відсутності на роботі складається відповідний акт.

Щодо пояснень, то поважними причинами є: хвороба (за наявності лікарняного або довідки медичної установи), виклик до правоохоронних органів, неможливість доїхати на роботу (транспортні проблеми), використання днів відпочинку (якщо працював у вихідні), виконання державного або громадського обов'язку тощо. Якщо причина відсутності на роботі не є поважною в роботодавця з'являються підстави для звільнення працівника за прогул.

В іншому випадку, якщо працівника звільнять не з поважної причини, можливе звернення до суду.

Якщо ж причину відсутності на робочому місці встановлено і її визнано поважною, працівника звільняють на підставі п. 4 ст. 40 КЗпП України, про що видається наказ (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу, з яким працівник повинен бути ознайомлений під розписку. Дата наказу має відповідати останньому фактичному дню роботи. Працівнику видається копія наказу з його підписом про ознайомлення в день звільнення, а також трудова книжка.

Відповідно до ст.116 КЗпП в день звільнення працівнику мають бути виплачені всі належні йому суми. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Крім того, у випадку звільнення працівника за порушення трудової дисципліни він не має права на одержання невикористаної відпустки, проте за ним зберігається право на грошову компенсацію за невикористану відпустку.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

20-23 серпня – проведення ювілейної пластової зустрічі «Джемборі – Рівно 30. Рівне» (с. Хотин, Шпанівська сільська рада)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!