РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Запобігання підлітковій злочинності


 Ювенальна юстиція - система державного правового реагування на проблему підліткової злочинності. Ця система складається з законів, процедур, інституцій та ставлення, розроблених безпосередньо з урахуванням вікових особливостей неповнолітніх, які конфліктують з законом, визнаючи той факт, що вони ще не досягли рівня зрілості дорослої людини.

За інформацією представників проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні», головними партнерами якого є Міністерство юстиції України та Верховний Суд України щороку близько 22000 дітей віком до 18 років вступають у конфлікт з законом. Більше 8000 неповнолітніх в Україні засуджені за злочини на підставі норм Кримінального кодексу України. Понад 1400 підлітків відбувають покарання у виховних колоніях для неповнолітніх. Більше половини з них засуджені від трьох до п’яти років позбавлення волі, й переважно це молоді люди віком від 14 до 18 років, які досягнуть повноліття за гратами. 58,3% з них мають попередні судимості. Близько 34% усіх злочинів, скоєних неповнолітніми, пов’язані з крадіжками. 2011 року суди звільнили з випробуванням 5684 неповнолітніх, або 65,4% від числа усіх засуджених. Лише 14,03% засудженим неповнолітнім призначили покарання у вигляді громадських робіт.

Своєрідний аналіз оцінки ризиків схильності до правопорушень можна зробити проаналізувавши такі фактори в поведінці підлітка як:

- попередні правопорушення/судимості;

- стосунки в сім’ї;

- освіта і працевлаштування;

- стосунки з однолітками;

- вживання алкоголю та інших психоактивних речовин;

- дозвілля і відпочинок;

- особисті якості та поведінка;

- ставлення/настанови.

Політика держави щодо неповнолітніх зароджена на нормах Кримінального кодексу 1961 року та ідеології притаманній радянському періоду, тому є застарілою. Прийнятий у 2001 році новий Кримінальний кодекс ситуацію суттєво не змінив та передбачає застосування до неповнолітньої особи, визнаної винною у вчиненні злочину, таких видів покарань як штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт і позбавлення волі на певний строк. Нагальною є потреба реформування системи кримінальної юстиції.

Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні затверджено Указом Президента України від 24 травня 2011 р. № 597/2011. Її метою є побудова в Україні повноцінної системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх, спроможної забезпечити законність, обґрунтованість та ефективність кожного рішення щодо дитини, яка потрапила в конфлікт із законом.

Реформування системи кримінальної юстиції сприятиме зниженню рівня злочинності серед неповнолітніх, кращого захисту їх прав, надання їм необхідних послуг для забезпечення їх реабілітації та реінтеграції до суспільства.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

20-23 серпня – проведення ювілейної пластової зустрічі «Джемборі – Рівно 30. Рівне» (с. Хотин, Шпанівська сільська рада)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!