РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
“Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей”


 

З метою створення сприятливих умов для догляду та виховання дітей Кодексом законів про працю України та Законом України „Про відпустки” передбачено надання працівникам, які мають дітей, соціальної додаткової відпустки.

З 01 січня 2010 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей” від 19 травня 2009 року № 1343-VІ.

Даним Законом  внесені зміни у статтю 19 Закону України „Про відпустки”.

А саме:  „Жінці, яка працює і має двох і більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері ( у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може  перевищувати 17 календарних днів”. 

У зв’язку з тим, що даною статтею чітко не визначено сукупність кількох підстав для набуття права на додаткову соціальну відпустку тривалістю понад сім календарних днів це питання  додатково вивчалося Міністерством праці  та соціальної політики України, Міністерством юстиції України, Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної ради України. Внаслідок правової експертизи кожну підставу визначену ч. 1, ст. 19 Закону України „Про відпустки” є правомірним вважати окремою підставою, а саме:

- жінка, яка має  двох або більше дітей віком до 15-ти років;

- жінка, яка має дитину інваліда;

- жінка, яка всиновила дитину;

- одинока мати;

- батько, який виховує дитину без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі;

- особа, яка взяла дитину під опіку.

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад тривалість щорічної відпустки, передбаченої статтями 6, 7, 8 Закону України „Про відпустки”, а також понад тривалість щорічних відпусток, установлених іншими законами та нормативно-правовими актами. Вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу. Якщо працівник, який має право на дану відпустку, з якихось причин не скористався цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку. В разі звільнення незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток. Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівників, які мають дітей.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

20-23 серпня – проведення ювілейної пластової зустрічі «Джемборі – Рівно 30. Рівне» (с. Хотин, Шпанівська сільська рада)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!