РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Новини

27 вересня 2018
Онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» робить дозвільні процедури у будівництві публічними

Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив під час презентації онлайн-платформи проходження дозвільних процедур у будівництві «Прозора ДАБІ».

Презентація відбулася за участі Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексія Кудрявцева та представника компанії «АрселорМiттал» Володимира Ткаченка.

«Сьогодні – знакова подія на будівельному ринку: запуск онлайн-платформи «Прозора ДАБІ», яка була розроблена за ініціативи Мінрегіону спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Відтепер кожен забудовник, а головне інвестор, зможе побачити в онлайн-режимі, де знаходиться його документ, в якому стані його розгляд і які рішення були прийняті. Ми рухаємося до європейських стандартів», – зазначив Геннадій Зубко.

«Система дозволить чітко зрозуміти, на якому рівні відповідальності і де саме знаходиться прийняття рішень, що унеможливлює зловживання. Ми повністю усуваємо процедуру походів забудовників до чиновника і переводимо їх взаємодію в електронну площину. Іншими словами, максимально децентралізуємо функції держархбудконтролю. Он-лайн платформа «Прозора ДАБІ» дуже важлива і для людей, які часто виступають проти незаконних забудов. Відтепер вони зможуть побачити, що саме відбувається на їх території і яким чином приймаються рішення», — наголосив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що Мінрегіон поступово йде до наведення ладу в будівельній галузі. В 2016 році були прийняті європейські норми щодо класу наслідків (відповідальності) у будівництві. Відійшли від категорій у будівництві, що дозволяло створювати величезні корупційні ризики. Впровадили класи наслідків СС1, СС2, СС3, що дало можливість Україні піднятися у щорічному рейтингу Doing Business з 140-ї на 35-ту позицію за індикатором отримання дозволів на будівництво. У 2018 році впроваджена «амністія» для будівель, збудованих без дозвільної документації. Це переважно приватне житло до 300 кв. метрів у сільській місцевості. Відтепер українці зможуть отримати право власності на таке житло і приватизувати його.

«З прийняттям Парламентом реформи децентралізації органи місцевого самоврядування отримали в свою компетенцію повноваження держархбудінспекції – контроль, моніторинг і видача дозволів. Але не всі, особливо міські ради, до кінця зрозуміли свою відповідальність. Наразі ми маємо масу звернень від людей про корупційні порушення у будівництві з Черкас, Івано-Франківська, Одеси. Тож я хочу наголосити і звернутися до міських голів і керівників управлінь обласних ДАБІ: або працюйте в рамках закону, або звільняйтеся зі своїх посад. Херсонський голова вже звільнений, одеський – на часі, і прошу: зверніть на це увагу», – зазначив Геннадій Зубко.

«Ми рухаємося у наведенні ладу в державно-будівельних нормах (ДБН). Я розумію, що ми наступаємо зараз на чийсь «великий мозоль», і проти Мінрегіону висунуто ряд судових позовів про скасування нових ДБН щодо містобудування та планування територій. Але ми розуміємо, що ці позови не проти нових ДБН, які не змінювалися з 2002 року, вони проти комфорту і безпеки українців», – наголосив Геннадій Зубко.

Він поінформував, що завдяки спільній роботі Мінрегіону з міжнародними експертами та громадськими організаціями «Разом проти корупції», BRDO, IDLO була повністю змінена система роботи науково-технічної ради, яка надає відхилення.Запроваджена прозора система з опублікування рішень, яка чітко показує, яким чином це приймається. Всі порушення, які були виявлені по відхиленнях, вже передані до Генеральної прокуратури. Також за результатами спільної з Генеральним прокурором наради в Мінрегіоні були дані доручення обласним прокурорам особисто взяти під контроль звернення громадян про можливі корупційні ризики або порушення у будівництві.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

20-23 серпня – проведення ювілейної пластової зустрічі «Джемборі – Рівно 30. Рівне» (с. Хотин, Шпанівська сільська рада)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!