РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 листопада 2018 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Новини

12 лютого 2018
Вшанували пам’ять генерал-хорунжого УПА Клима Савура

11 лютого в урочищі Лісничівка, що поблизу смт Оржів Рівненського району  вшанували пам’ять загиблого командира УПА-Північ Клима Савура та його побратимів.

На місці загибелі відбулася поминальна панахида, яку провели  благочинний протоієрей, настоятель Свято-Преображенської парафії с.Олександрія Сергій Лучанін, отець Петро Свято-Преображенського храму та отець Тарас церкви Святого Миколая.

 

 

До присутніх звернувся і Клеванський селищний голова Дмитро Жовтянський, котрий наголосив на актуальності постаті Клима Савура у наш час. До монумента Климу Савурі поклали квіти та вшанували пам'ять провідника УПА хвилиною мовчання. До слова був запрошений свідок тих  подій, голова Рівненської обласної організації  "Братства вояків УПА”   ім. Р.Шухевича Кирилюк Василь Макарович.

 

 

Хор Свято-Преображенського храму селища Оржів  виконав пісні про Україну. Підготовка та організація заходу була проведена керівництвом ТОВ “ОДЕК” Україна та Обласною організацією УНСО.

 

До відома, Клим Савур (справжнє ім’я Дмитро Клячківський) – один із провідників ОУН, організатор і перший командир УПА на Волині, командир УПА-Північ. У 1952 році Дмитро Клячківський був нагороджений Золотим Хрестом Заслуги ОУН, йому посмертно присвоєний чин полковника УПА.

12 лютого 1945 року Клим Савура загинув у бою з переважаючими силами НКВС біля Оржівських хуторів. Тіла героїв були доставлені у Рівне і виставлені на площі біля в’язниці − для впізнання та „постраху”, а згодом таємно захоронені в урочищі „Грабник”.

Клим Савур відіграв значну роль в організації та розбудові відділів УПА на Поліссі і Волині. Займався розробкою тактики боротьби з гітлерівцями, формуванням кінних підрозділів УПА, організацією самооборони.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Графік роботи «мобільного соціального офісу»

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!