РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 вересня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Рівненський МРУ ГУ ДСНС України у Рівненській області


Безпека громадян – спільне завдання місцевої влади та ДСНС

 

В Україні відбувається реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади, що передбачають передачу багатьох повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад.

Відповідно до вимог чинного законодавства має бути побудована проста і логічна система місцевого самоврядування, здатна забезпечити комфортне, в тому числі безпечне життя громадян. Саме тому одним із основних заходів реформування адміністративно-територіального устрою країни є побудова такої системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, яка спроможна забезпечити безпеку людини. Важливою складовою реалізації зазначеної мети є забезпечення створення місцевої системи цивільного захисту, керівником якої є голова громади.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування України» первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селищ, міста. В частині третій ст. 36 Закону України «Про місцеве самоврядування України» йдеться про те, що одним із повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад є організація та участь у здійснені заходів пов’язаних з цивільним захистом на відповідній території.У відповідності до ст. 19 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення цивільного захисту територій населених пунктів, відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування.

Цивільний захист відповідної території включає сукупність організаційних та інженерно-технічних заходів для недопущення порушення нормальних умов життєдіяльності населення, запобігання та реагування на можливі катастрофи, аварії, пожежі, стихійні лиха, тощо. Сезонні небезпеки, підтоплення територій, падіння аварійних дерев, снігові перемети автошляхів, пожежі в екосистемах не повинні бути несподіванкою для очільників громади. З метою недопущення подібних надзвичайних ситуацій необхідно комплексно вивчати причини даних подій та своєчасно впроваджувати організаційно-управлінські та інженерно-технічні заходи.

Для забезпечення безпеки та оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації необхідно передбачати кошти в резервному фонді бюджету, накопичувати обсяг місцевого матеріального резерву для запобігання надзвичайним ситуаціям, проводити роз’яснювальну роботу серед населення, створювати аварійно-рятувальні служби, формування та спеціалізовані служби цивільного захисту, місцеву та добровільну пожежну охорону, забезпечувати їх діяльність та здійснювати контроль за готовністю до дій за призначенням, утримувати в належному стані зовнішнє протипожежне водопостачання, залучати на договірній основі техніку і обладнання суб’єктів господарювання, тощо.

Для забезпечення захисту населення і територій, попередження виникнення надзвичайних ситуацій та проведення спеціальних робіт з їх ліквідації в містах обласного значення та районах створюються спеціалізовані служби цивільного захисту. До них входять служби енергетики, інженерні, комунально-технічні, матеріального забезпечення, медичні, зв’язку і оповіщення, протипожежні, торгівлі та харчування, технічні, транспортного забезпечення, охорони громадського порядку та захисту сільськогосподарських тварин і рослин на базі комунальних, державних та приватних підприємств, установ та організацій.

До прикладу, для подолання наслідків ускладнення погодних умов (сильної зливи)з 26 по 27 липня 2019 року здійснювали підрозділи ГУ ДСНС України у Рівненській області, Управління житлово-комунального господарства, до складу якої входять комунальні підприємства міста, аварійно-технічні ланки РОВКПВКГ «Рівнеоблводоканал», аварійні ланки КП «Шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг», КП «Рівненський міський трест зеленого господарства», інші підприємства.

Пріоритетним питанням, особливо в сільській місцевості є створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, щоб забезпечити прибуття пожежного автомобіля до будь-якої точки сільської місцевості в межах 20 хвилин, міської – 10 хвилин. Сільські населені пункти Рівненського району знаходяться на відстані від 3 до 25 км від державних пожежно-рятувальних частин, враховуючи стан доріг та їх реальне утримання, особливо в осінньо-зимовий період час прибуття пожежного автомобіля може перевищувати вдвічі нормативно встановлений. Крім того слід пам’ятати, що середньостатистична автоцистерна без установки на вододжерело при інтенсивному гасінні пожежі одним стволом може працювати до 10 хвилин, а якщо будівля повністю охоплена полум’ям таких стволів необхідно подавати 2і більше.

Нажаль на сьогоднішній день протипожежне водопостачання Рівненського району знаходиться в незадовільному стані. Як приклад, можна навести пожежу в нічний час доби 23.07.2019 в с. Городище, під час якої вогнем знищено покриття житлового будинку площею близько 50 кв.м.. Гасіння вище зазначеної пожежі здійснювалося чотирма одиницями техніки та тривало понад 2 години, за цей час було використано 23 тонни води. Дозаправка автомобілів водою проводилася з пожежного гідрантам. Рівне, оскільки в наявних об’єктових гідрантах був низький тиск, а природні ставки с. Городище не облаштовані під’їздами та місцями з освітленням для забору води. А це невиправданий ризик загрузнути і не виїхати після дозаправки водою.

Прикладом активної позиції і ефективного використання коштів на безпеку в інтересах громади є створення Центру безпеки громадян в с. Біла Криниця, де дислокується місцева пожежно-рятувальна команда, працівники Національної поліції та фельдшерський пункт. Склад пожежної команди налічує 3 штатних водія та 12 добровольців.

Внаслідок співпраці місцевої влади з оперативно-рятувальною службою ДСНС України протягом останніх років на території Рівненського району створено місцеві пожежні команди в с. Велика Омеляна, с. Грушвиця, с. Корнинта с. Шпанів. Вкрай необхідне створення таких пожежних команд в найкоротші терміни на території с. Олександрія, с. Шубків, с. Зоря та смт. Квасилів. У великій мірі створення місцевих пожежних команд залежить від ініціативи місцевої влади, а також активної позиції мешканців громади, так як ключовою силою місцевих команд мають стати добровольці.

Станом на 01.08.2019 в Рівненському районі до участі в рятувальній справі залучено лише 12 осіб на введених штатних посадах та 18 добровольців, що вкрай недостатньо для ефективної роботи. Важливим є те, що мешканці сільських населених пунктів мають усвідомити, що ефективне гасіння пожеж, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій можливе за їх активної громадської позиції при підтримці місцевої влади та державних пожежно-рятувальних підрозділів.

Незважаючи на децентралізацію у бюджетній сфері, що суттєво підвищило фінансову спроможність органів самоврядування, кошти на вирішення проблемних питань у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки не спрямовуються або спрямовуються у недостатній кількості. Не розробляються відповідні програми та не виділяються кошти на протипаводкові заходи, покращення зовнішнього протипожежного водопостачання, створення пожежних команд із залученням добровольців, протипожежного захисту об’єктів комунальної власності, інше. Голови новостворених територіальних громад, селищних та сільських радне надають належного пріоритету захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, а функція їх зводиться виключно до оповіщення та сподівання на можливості виключно Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Ініціатива та постійна співпраця органів місцевого самоврядування із територіальними підрозділами ДСНС України є єдиним правильним шляхом для забезпечення безпеки мешканців громади.

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Правила безпеки під час літнього відпочинку

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до мешканців області та гостей краю з застереженням дбати про власну безпеку під час святкувань та відпочинку. Пам’ятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!

Правила пожежної безпеки в побуті:

·               утримуйте в справному стані електромережу та електроприлади;

·               виконуйте заходи безпеки при користуванні пічними, газовими приладами, предметами побутової хімії та легкозаймистими рідинами;

·               не захаращуйте евакуаційні шляхи;

·               не спалюйте сміття на відстані менше 15м від будівель;

·               складуйте сіно та солому на відстані не менше 10м від будівель.

Правила пожежної безпеки в природних екосистемах:

·               не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;

·               розпалюйте багаття на спеціально облаштованих ділянках;

·               не залишайте без нагляду багаття.

Порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів:

·               ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет;

·               організувати охорону небезпечного місця шляхом спостереження здалеку;

·               негайно подзвонити за тел. 102 та 101.

Правила поведінки на воді:

·               купатися необхідно в спеціально відведених місцях;

·               не лишайте дітей без нагляду;

·               не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

·               не плавайте наодинці та в незнайомих місцях.

Правила поведінки під час масових заходів:

·               намагайтеся уникати великих скупчень людей;

·               заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші, зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них;

·               уникайте паніки.

 

 

Інспектор ВЗНС та ЦЗ ДПРЗ-3 ГУ ДСНС України

у Рівненській області Зварич Денис

 

 

УВАГА! НЕБЕЗПЕКА НА ЛЬОДУ

З кожним днем потепління  на льоду знаходитись все більш небезпечно. З метою попередження нещасних випадків на замерзлих річках та озерах, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не виходити на тонку кригу у період відлиги, і обов'язково застерегти від цього своїх дітей.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду.

 При виході на лід потрібно знати:

- там, де є вмерзлі пеньки, гілки, трава чи інші предмети, лід завжди тонший та слабший;

- якщо при пересуванні лід починає тріскатися та ламатися, слід одразу повернутися назад;

- особливо обережно треба спускатися з берега: лід там завжди слабший.

Якщо ви провалилися під лід:

- широко розкиньте руки по краям ополонки та утримуйтеся від занурення головою. Кличте на допомогу;

- пересуньтеся до того краю ополонки, де течія не понесе вас під кригу. Не робіть різких рухів.

Щоб допомогти людині, що тоне необхідно:

-            протягти потерпілому палку, дошку чи пояс;

-            просуватися до потерпілого лежачи, повзком;

-            викликати швидку, надати першу медичну допомогу.

       Чи варте задоволення від зимової рибалки загрози для життя, причому не тільки власного, а й тих, хто прийде на допомогу?

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Рівненське міськрайонне управління  Головного управління ДСНС України у Рівненській області ЗАСТЕРІГАЄ !!!

За 12 місяців 2018 року у Рівненському районі зареєстровано 173 пожежі, що на 55,8 % більше ніж у  2017 році – 111 пожеж. Завдані збитки від пожеж склали близько 30 млн. грн. На пожежах у 2018 році виявлено загиблими 3 людини та 4 людини травмовано. У житловому секторі виникло 116 пожеж, що складає 67 % від загальної кількості пожеж. Вогнем знищено (пошкоджено) 104 будівель і споруд  та 11 одиниць автотехніки. Основними причинами виникнення пожеж у 2018 році були: необережне поводження з вогнем – 86 пожеж (79,7 % від загальної кількості пожеж); порушень  правил  монтажу та  експлуатації  електроустановок і електромереж виникло – 48  пожеж (27,7 % від загальної кількості пожеж); порушення правил влаштування  та  експлуатації  печей – 20 пожеж (11,5 % від загальної кількості пожеж); підпал – 17 пожеж (9,8 % від загальної кількості пожеж); самозаймання –  2 пожежі (1,3  % від загальної кількості пожеж). Під час гасіння пожеж у 2018 році врятовано 17 людей та матеріальних цінностей на суму 10 млн. 755 тис. грн.

Вже з початку 2019 року в районі зареєстровано 6 пожеж. Слід відмітити пожежу яка виникла 06.01.2019 року в с. Шубків, Рівненського району. Внаслідок пожежі вогнем повністю знищено житловий будинок, а на місці пожежі виявлено мертві тіла двох братів.  

Як показує статистика, переважна більшість пожеж виникає в житловому секторі громадян, в результаті яких знищуються будівлі, споруди, майно надбане протягом багатьох років. Але найстрашніше, коли вогнева стихія безжалісно знищує людське здоров’я чи життя. І хоч як не прикро, але у переважній більшості пожеж винуватцями стають самі господарі. Причини пожеж різні, але всі вони виходять на одну - безпечність людей. Необхідно щоб кожен з Вас усвідомив, яку небезпеку таїть у собі вогонь при необережному ставлення до нього.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей  необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

-                     не залишайте без нагляду побутові електроприлади, не доручайте нагляд за ними дітям. Ідучи з дому не забувайте їх вимкнути.

-                     постійно слідкуйте за станом електромережі. Не користуйтесь пошкодженою  розеткою, електропроводкою або проводкою без ізоляції.

-                     не використовуйте саморобні електронагрівачі;

-                     постійно слідкуйте за станом печей, димарів, своєчасно ліквідовуйте виявлені тріщини.

-                     на горищі усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали повинні бути поштукатурені і побілені.

-                     не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

-                     заборонено застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

-                     не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре звертаються до всіх громадян із проханням звернути свою увагу на стан протипожежного захисту власної оселі. Просимо берегти життя своє та близьких, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Пам’ятайте, правила пожежної безпеки прості та легкі. А от їх невиконання - згубне!

 

 

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним

ситуаціям Рівненського міськрайонного управління

ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Башинський

 

 

 

Правила безпеки під час святкувань та відпочинку

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до мешканців області та гостей краю з застереженням дбати про власну безпеку під час святкувань та відпочинку. Пам’ятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!

Правила пожежної безпеки в побуті:

·               утримуйте в справному стані електромережу та електроприлади;

·               виконуйте заходи безпеки при користуванні пічними, газовими приладами, предметами побутової хімії та легкозаймистими рідинами;

·               не захаращуйте евакуаційні шляхи;

·               не спалюйте сміття на відстані менше 15м від будівель;

·               складуйте сіно та солому на відстані не менше 10м від будівель.

Правила пожежної безпеки в природних екосистемах:

·               не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;

·               розпалюйте багаття на спеціально облаштованих ділянках;

·               не залишайте без нагляду багаття.

Порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів:

·               ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет;

·               організувати охорону небезпечного місця шляхом спостереження здалеку;

·               негайно подзвонити за тел. 102 та 101.

Правила поведінки на воді:

·               купатися необхідно в спеціально відведених місцях;

·               не лишайте дітей без нагляду;

·               не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

·               не плавайте наодинці та в незнайомих місцях.

Правила поведінки під час масових заходів:

·               намагайтеся уникати великих скупчень людей;

·               заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші, зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них;

·               уникайте паніки.

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

 

Як гасити рятувальникам пожежі на селі Рівненського району

 

Станом на сьогодні на території Рівненського району виникло 76 пожеж, що на 18,7 % більше ніж за аналогічний період 2017 року. Прямі та побічні матеріальні збитки від пожеж зменшилися на 1,4 % та становлять 8 млн. 703 тис. грн. проти 8 млн. 821 тис. грн. у 2017 році. На пожежах у 2018 році загинула 1 людина, за 2017 рік не загинуло жодної.

Невід’ємною складовою успішного гасіння пожеж є наявність вогнегасних речовин, зокрема води. Нажаль на сьогоднішній день протипожежне водопостачання Рівненського району знаходиться в край незадовільному стані. В районі обліковується 401 пожежний гідрант, з них 317 на об’єктах різної форми власності та 84 вуличних (з яких 5 знаходяться в несправному стані), 130 водоймищ (з яких 64 необхідно облаштувати майданчиком (пірсом) для забору води пожежним автомобілем), 56 водонапірних веж (з яких 39 не пристосовані для забору води пожежним автомобілем). Також у 47 населених пунктах взагалі відсутнє вуличне протипожежне водопостачання.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання змушує залучати додаткові сили та засоби на ліквідацію більшості пожеж, тим самим збільшуючи необхідний час на проведення оперативних дій по гасінню, а це в свою чергу збільшує масштаби пожеж, ризик загибелі людей, збитки від них та матеріальні втрати.

Як приклад можна навести пожежу 14.03.2018 на території Городоцької сільської ради в с. Карпилівка, під час якої вогнем знищено гараж, автомобіль та трактор. Гасіння вище зазначеної пожежі здійснювалося трьома одиницями техніки та тривало понад 2 години, за цей час було використано 16 тон води та близько 80 л пального. Дозаправка автомобілів водою проводилася на території найближчої пожежно-рятувальної частини, за 7 км від місця пожежі, оскільки до річки яка протікає через село та до трьох водонапірних башт не було облаштовано під’їзди та місця для забору води.

Варто відмітити, що значну роль в запобіганні виникненні пожеж в екосистемах відіграють меліоративні канали, які не тільки виконують свою основну функцію під час повені та підтоплень території, а також являються своєрідним бар‘єром для розповсюдження пожеж в природних екосистемах. Нажаль на сьогоднішній день наявні меліоративні канали району замулені та покриті рослинністю. Гострота даної проблеми вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З метою покращення протипожежного водопостачання була розроблена «Програма забезпечення нагляду та належного утримання зовнішнього протипожежного водопостачання населених пунктів Рівненського району на 2013-2018 роки». За період дії Програми було встановлено 4 гідранти в с. Верхівськ, с. Радухівка, с. Кустин, с. Хотинь. З негативної сторони варто відмітити Городищенську та Кустинську сільські ради, які з 2013 року так і не прийняли відповідні місцеві Програми.

По факту в більшості сільських радах Програми прийняті, проте кошти на їх реалізацію не спрямовуються, тим самим наражаючи своїх мешканців на небезпеки пов’язані з пожежами. Варто зазначити, що «рекордсменами» щодо пожеж є Зорянська, Городоцька та Бронниківська сільськи ради, де спостерігається негативна динаміка щодо збільшення кількості пожеж та наслідків від них.

Варто відзначити, що з свого боку фахівці рятувальної служби пропонують дієву співпрацю в питанні забезпечення протипожежного водопостачання сільських населених пунктів . По всіх населених пунктах району підготовлено та направлено сільським головам конкретні практичні пропозиції по влаштуванню протипожежних вододжерел. Прикро, що поштовхом до реалізації цих пропозицій мають бути людські життя втрачені на пожежах.

Так само слабка ініціатива сільських громад є і щодо створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. На сьогоднішній день в Рівненському районі повноцінно функціонує чотири місцеві пожежні команди (МПК) в с. Верхівськ, с. Н.Українка, с. Грушвиця та с. В. Омеляна, також нещодавно було створено МПК в с. Б. Криниця та с. Корнин, які в найближчий час також зможуть залучатися до гасіння пожеж. Наявність таких дієвих протипожежних формувань суттєво покращить рівень пожежної безпеки громадян, дозволить оперативно реагувати на найпростіші загоряння в екосистемах та інших пожеж на початковій стадії розвитку. Зайвим вказувати й те, що громадяни приймаючи участь у таких формуваннях можуть надати неоціненну допомогу своїм односельчанам та державним пожежно-рятувальним підрозділам, допоможуть зберегти не одне життя та особисте майно. Це і є одним із елементів самоорганізації, самодостатності, самоврядування, яких ми всі так прагнемо.

Підсумовуючи вищевказані факти щодо ефективності протипожежного захисту села висновки напрошуються однозначні та логічні. Не можливо забезпечити належний протипожежний захист сільських населених пунктів та його мешканців в умовах, коли самі ж мешканці своєю безвідповідальною поведінкою, байдужістю – ризик виникнення пожеж підвищують до максимуму, жодної участі в забезпеченні пожежної безпеки не приймають. Органи місцевого самоврядування в свою чергу не приймають належної участі  в забезпеченні пожежної безпеки, жодним чином не стимулюють мешканців до самореалізації, вважаючи, що це не їх справа.

 

Віктор Бабак

 

 

БЕРЕЖІТЬ ХЛІБ ВІД ВОГНЮ!

 

Протягом 2017 року у державі виникло 146 пожеж на хлібних масивах, в місцях переробки, зберігання зернових та грубих кормів, якими знищено 98 будівель, 5 осіб загинуло та 1 особу травмовано. В результаті пожеж знищено 722 тони зернових культур та 3338 тон грубих кормів. Матеріальні втрати, завдані пожежами, становлять понад 53 млн. грн.

На полях зернових та технічних культур виникло 113 пожеж, якими знищено 696 га хлібних масивів 318 тон зерна та завдано матеріальних втрат на суму більше 17 млн. грн.

Нагадуємо, що основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. У цей період найменша іскра чи кинутий недопалок можуть призвести до маштабної пожежі.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області закликає населення та суб‘єктів господарювання дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів - не ближче100 м. Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче30 м від хлібних масивів та інших посівів.

Варто знати та дотримуватися правил протипожежного захисту не лише безпосередньо у польових умовах. Адже небезпека може чатувати і у місцях зберігання та переробки зерна. Тут також слід дотримуватися наступних правил пожежної безпеки.

Щороку перед початком збирання врожаю зерносклади та зерносушарні повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені несправності у їх протипожежному стані необхідно усувати до початку сушіння та приймання зерна.

Зерносклади слід розміщувати в окремо розташованих будівлях. Ворота в них повинні відчинятися назовні і нічим не захаращуватися. У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.

Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється: зберігати в купі із зерном небезпечні в пожежному відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування; застосовувати в середині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згоряння; застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівні прилади; працювати на пересувних механізмах, коли зачинені ворота з обох боків складу; засипати зерно вище рівня транспортерної стрічки і допускати тертя стрічки об конструкції транспортера; розпалювати сушарки, які працюють на твердому паливі, за допомогою ЛЗР та ГР, а ті, що працюють на рідкому паливі, - за допомогою смолоскипів; залишати без нагляду працюючі зерносушки.

Відстань між складом зерна та пересувним сушильним агрегатом має бути не менше 10 м. Для запобігання утворенню застійних ділянок очищення завантажувально-розвантажувальних механізмів сушарки від пилу та зерна необхідно проводити через кожну добу її роботи. Дерев'яні конструкції (опори, галереї тощо) в середині зерноскладів, очисних та робочих башт повинні бути оброблені вогнезахисною речовиною.

Дотримуючись цих нескладних правил протипожежного захисту на місцях збирання, зберігання та переробки зернових ви вбережете не лише від вогняної небезпеки новий врожай, але й себе.

 

 

 

Провідний інспектор ВЗНС РМУ ГУ ДСНС України

у Рівненській області Олег Башинський

 

Щоб не сталося біди...

 

Наближаються Великодні свята, для кожного християнина це чи не найвизначніша подія, і саме в ці дні усі церкви, храми, молитовні будинки та інші культові заклади будуть заповнені великою кількістю людей, які прийдуть вшанувати Всевишнього. Для них це воістину радісна подія, але інколи полум’яна стихія затьмарює радість святкування, адже коли безжальне полум’я знищує святиню народу (церкву чи молитовний дім).

Щоб запобігти виникненню пожеж у культових закладах, працівники державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Рівненського району звертаються до громадян, священнослужителів та відповідальних осіб культових закладів, щодо дотримання основних вимог пожежної безпеки, а саме:

·        електромережу утримувати у справному стані;

·        приміщення культових споруд забезпечити первинними засобами пожежегасіння (вогнегасниками);

·        зовнішні джерела водопостачання утримувати у справному стані;

·        підсвічники у яких використовується відкритий вогонь, необхідно встановлювати на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити;

·        під час проведення богослужінь у темний час доби територія навколо культових споруд повинна освітлюватися;

·        двері евакуаційних виходів під час проведення богослужінь мають бути відчиненими;

·        після проведення богослужінь, відповідальна особа за дотримання протипожежного режиму в культовій споруді повинна перевірити, щоб усі свічки були погашені. 

При виникненні пожежі, або надзвичайної ситуації повідомте про це рятувальну службу ДСНС за телефоном “ 101”.Пам’ятайте, пожежу легше попередити ніж погасити !!! 

Головний інспектор ВЗНС Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС  України у Рівненській області Олександр Соловей

 

Водопостачання сільських населених пунктів Рівненського району потребує покращення

 

Офіційна статистика за останні роки свідчить, що щодня в державі у середньому виникало 145 пожеж, унаслідок яких гинуло 8 та отримувало травми 5 осіб.

За 12 місяців 2017 року у Рівненському районі зареєстровано 111 пожеж, на яких виявлено загиблими 3 людини та 2 особи отримали травми. Завдані збитки від пожеж склали близько 38 млн. грн. У житловому секторі виникло 81 пожежа, що складає 73% від загальної кількості пожеж. Вогнем знищено (пошкоджено) 74 будівлі і споруди та 9 одиниць автотехніки.

Особливо проблемною залишається ситуація із забезпеченням пожежної безпеки в сільській місцевості, де виникає більше третини загальної кількості пожеж, а їх гасіння ускладнюється значною віддаленістю підрозділів державної пожежної охорони та низьким рівнем технічної оснащеності протипожежних формувань сільськогосподарських об'єктів, а також забезпечення населених пунктів системами протипожежного водопостачання.

Всього на обліку в Рівненському районі знаходиться 401 пожежний гідрант, з них 317 об’єктових, 84 вуличних, 130 водоймищ, 56 водонапірних веж та 25 пірсів.

З 317 об’єктових пожежних гідрантів 5 знаходяться в непрацездатному стані, що унеможливлює використання їх за призначенням під час гасіння пожежі.

Для цілей пожежогасіння можуть використовуватись природні вододжерела. В Рівненському районі природні вододжерела – це ставки, озера, річки. До місць забору води з природного вододжерела повинен бути забезпечений вільний під’їзд пожежних автомобілів. На сьогоднішній день жодне природне вододжерело в Рівненському районі не забезпечено під’їздом з твердим покриттям, внаслідок чого забрати воду можна лише при сприятливих погодних умовах.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання у населених пунктах та на об’єктах призводить до того, що значна кількість пожеж ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час, фінансові витрати на їх ліквідацію та збитки від них.

Гострота даної проблеми вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З метою покращення стану протипожежного водопостачання була розроблена Програма забезпечення нагляду та належного утримання зовнішнього протипожежного водопостачання населених пунктів Рівненського району на 2013-2018 роки, затверджена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 18.11.2013 №590. На основі якої в сільських та селищних радах, об’єднаних територіальних громадах повинні розробити та виконувати свої програми. Тісна взаємодія з пожежно-рятувальними підрозділами щодо влаштування необхідних місць забору води забезпечить належний протипожежний захист сільських населених пунктів та його мешканців.

 

Начальник караулу ДПРЧ-4 ДПРЗ-3 ГУ ДСНС України у Рівненській області

Олександр Кирилюк  

 

 

 

Рівненський район: проведено пожежно-профілактичні відпрацювання населених пунктів

 

З метою організації та проведення агітаційно-масових заходів, що направлені на запобігання випадків загибелі людей у вогні та під час виникнення різного виду надзвичайних ситуацій, підняття рівня обізнаності населення вимогам правил безпечної життєдіяльності співробітниками  ДПРЧ-3 ДПРЗ-3 ГУ ДСНС України у Рівненській області проведено відпрацювання житлового сектору на території Олександрійської сільської ради (с. Олександрія, с. Волошки, с. Н. Любомирка, с. Пухова, с. Святця, с. Три Копці).

У ході відпрацювання здійснені подвірні обходи житлових будівель, осіб, що відносяться до групи підвищеного ризику, - самотніх осіб похилого віку, багатодітних сімей, осіб, які зловживають спиртними напоями, неблагополучних сімей, інвалідів та тих, які потребують соціальної підтримки. Вищезгаданим громадянам вручено листівки, плакати та пам’ятки з правилами пожежної безпеки.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до усіх мешканців Рівненського району з проханням бути уважними та обережними у поводженні з вогнем, а також при користуванні електропобутовими та газовими приладами. Дбайте про свою безпеку та безпеку ближніх! У разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101!

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

 

Рівненське міськрайонне управління  Головного управління ДСНС України у Рівненській області ЗАСТЕРІГАЄ !!!

 

За 12 місяців 2017 року у Рівненському районі зареєстровано 111 пожеж, на яких виявлено загиблими 3 людини та 2 особи отримали травми. Завдані збитки від пожеж склали близько 38 млн. грн. У житловому секторі виникло 81 пожежа, що складає 73% від загальної кількості пожеж. Вогнем знищено (пошкоджено) 74 будівлі і споруди та 9 одиниць автотехніки. Основними причинами виникнення пожеж у 2017 році були: необережне поводження з вогнем – 41 пожежа (37% від загальної кількості пожеж); порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок і електромереж – 34 пожежі (30,6% від загальної кількості пожеж); порушення правил влаштування  та  експлуатації  печей – 23 пожежі (20,7% від загальної кількості пожеж); підпал – 4 пожежі (3,6% від загальної кількості пожеж); дитячі пустощі з вогнем – 3 пожежі (2,7% від загальної кількості пожеж); інші причини –  6 пожеж (5,4 % від загальної кількості пожеж).

Як показує статистика, переважна більшість пожеж виникає в житловому секторі громадян, в результаті яких знищуються будівлі, споруди, майно надбане протягом багатьох років. Але найстрашніше, коли вогнева стихія безжалісно знищує людське здоров’я чи життя. І хоч як не прикро, але у переважній більшості пожеж винуватцями стають самі господарі. Причини пожеж різні, але всі вони виходять на одну - безпечність людей. Необхідно щоб кожен з Вас усвідомив, яку небезпеку таїть у собі вогонь при необережному ставлення до нього.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей  необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

-                     не залишайте без нагляду побутові електроприлади, не доручайте нагляд за ними дітям. Ідучи з дому не забувайте їх вимкнути.

-                     постійно слідкуйте за станом електромережі. Не користуйтесь пошкодженою  розеткою, електропроводкою або проводкою без ізоляції.

-                     не використовуйте саморобні електронагрівачі;

-                     постійно слідкуйте за станом печей, димарів, своєчасно ліквідовуйте виявлені тріщини.

-                     на горищі усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали повинні бути поштукатурені і побілені.

-                     не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

-                     заборонено застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

-                     не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре звертаються до всіх громадян із проханням звернути свою увагу на стан протипожежного захисту власної оселі. Просимо берегти життя своє та близьких, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Пам’ятайте, правила пожежної безпеки прості та легкі. А от їх невиконання - згубне!

 

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним

ситуаціям Рівненського міськрайонного управління

ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Башинський

 

 

Попередити пожежу

З метою організації та проведення агітаційно-масових заходів, що направлені на запобігання випадків загибелі людей у вогні та під час виникнення різного виду надзвичайних ситуацій, підняття рівня обізнаності населення вимогам правил безпечної життєдіяльності співробітниками  ДПРЗ-3 ГУ ДСНС України у Рівненській області проведено відпрацювання житлового сектору на території Клеванської об’єднаної територіальної громади.

У ході відпрацювання здійснені подвірні обходи житлових будівель, осіб, що відносяться до групи підвищеного ризику, - самотніх осіб похилого віку, багатодітних сімей, осіб, які зловживають спиртними напоями, неблагополучних сімей, інвалідів та тих, які потребують соціальної підтримки. Вищезгаданим громадянам вручено листівки, плакати та пам’ятки з правилами пожежної безпеки.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до усіх мешканців Рівненського району з проханням бути уважними та обережними у поводженні з вогнем, а також при користуванні електропобутовими та газовими приладами. Дбайте про свою безпеку та безпеку ближніх! У разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101!

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Робота «Мобільного соціального офісу» в Рівненському районі продовжується

В населених пунктах Великожитинської сільської ради Рівненського району (с. В. Житин, с. М. Житин, с. Бармаки) відбулися чергові виїзні прийоми «мобільного соціального офісу», у роботі яких взяли участь представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління пенсійного фонду України, районного центру зайнятості, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівники Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Згідно до покладених функціональних завдань на «мобільний соціальний офіс», було проведено інформування населення з питань діючого законодавства та заходів соціального захисту, надавались роз’яснення з питань надання житлової субсидії, державної допомоги сім'ям з дітьми та інше. Працівники ГУ ДСНС України у Рівненській області провели інформування та консультування громадян з питань реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, державного нагляду (контролю) за додержанням  та  виконанням   вимог  законодавства  у  сферах  пожежної  і техногенної безпеки на регіональному рівні. На всі питання спеціалістами було надано вичерпні відповіді.

Під час заходу було обговорено можливість співпраці спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрації, працівників ГУ ДСНС, спеціалістів інших служб та територіальної громади щодо вирішення нагальних питань сільської ради, в тому числі покращення протипожежного захисту населених пунктів.

Відповідно до затвердженого графіку «мобільний соціальний офіс» постійно здійснюватиме прийом громадян за місцем проживання у тому чи іншому населеному пункті Рівненського району. Це дозволяє наблизити соціальне обслуговування до населення, забезпечити його доступність, сприятиме підвищенню поінформованості громадян, у тому числі з питань цивільного захисту та пожежної безпеки.

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Попередити пожежу

З метою організації та проведення агітаційно-масових заходів, що направлені на запобігання випадків загибелі людей у вогні та під час виникнення різного виду надзвичайних ситуацій, підняття рівня обізнаності населення вимогам правил безпечної життєдіяльності співробітниками  ДПРЗ-3 ГУ ДСНС України у Рівненській області проведено відпрацювання житлового сектору на території Малошпаківської сільської ради.

У ході відпрацювання здійснені подвірні обходи житлових будівель, осіб, що відносяться до групи підвищеного ризику, - самотніх осіб похилого віку, багатодітних сімей, осіб, які зловживають спиртними напоями, неблагополучних сімей, інвалідів та тих, які потребують соціальної підтримки. Вищезгаданим громадянам вручено листівки, плакати та пам’ятки з правилами пожежної безпеки.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до усіх мешканців Рівненського району з проханням бути уважними та обережними у поводженні з вогнем, а також при користуванні електропобутовими та газовими приладами. Дбайте про свою безпеку та безпеку ближніх! У разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101!

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Бережіть хліб від вогню!

У 2017 році на території Рівненського району виникло 63 пожежі, що на 3 % більше ніж за аналогічний період  2016 року – 61 пожежа. Внаслідок яких завдано збитків понад 18 млн.  грн.  На пожежах виявлено загиблими 2 людини та 2 людини отримали травми. Вогнем знищено 36 будівель та 7 одиниць техніки.

Протягом 2016 року у державі виникло більше 26 пожеж на хлібних масивах, в місцях переробки, зберігання зернових та грубих кормів. Матеріальні втрати, завдані пожежами, становлять понад 3 млн. грн.

Нагадуємо, що основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабної пожежі.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області закликає населення та суб‘єктів господарювання дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.  

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів - не ближче 100 м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.

Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

Варто знати та дотримуватися правил протипожежного захисту не лише безпосередньо у польових умовах. Адже небезпека може чатувати і у місцях зберігання та переробки зерна. Тут також слід дотримуватися наступних правил пожежної безпеки.

Щороку перед початком збирання врожаю зерносклади та зерносушарні повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені вади у їх протипожежному стані необхідно усувати до початку сушіння та приймання зерна.

Зерносклади слід розміщувати в окремо розташованих будівлях. Ворота в них повинні відчинятися назовні і нічим не захаращуватися. У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.

Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється: зберігати вкупі із зерном небезпечні в пожежному відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування; застосовувати в середині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згоряння; застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівні прилади; працювати на пересувних механізмах, коли зачинені ворота з обох боків складу; засипати зерно вище рівня транспортерної стрічки і допускати тертя стрічки об конструкції транспортера; розпалювати сушарки, які працюють на твердому паливі, за допомогою ЛЗР та ГР, а ті, що працюють на рідкому паливі, - за допомогою смолоскипів; залишати без нагляду працюючі зерносушки.

Відстань між складом зерна та пересувним сушильним агрегатом має бути не менше 10 м. Для запобігання утворенню застійних ділянок очищення завантажувально-розвантажувальних механізмів сушарки від пилу та зерна необхідно проводити через кожну добу її роботи. Дерев'яні конструкції (опори, галереї тощо) в середині зерноскладів, очисних та робочих башт повинні бути оброблені вогнезахисною речовиною.

Дотримуючись цих нескладних правил протипожежного захисту на місцях збирання, зберігання та переробки зернових ви вбережете не лише від вогняної небезпеки новий врожай, але й себе.

 

 

 

Провідний інспектор відділу запобігання

надзвичайним ситуаціям Рівненського

міськрайонного управління ГУ ДСНС України

у рівненській області                                                                                   О. Башинський

 

Небезпека у весняно-літній пожежо-небезпечний період

У весняно-літній пожежо-небезпечний період усе частіше виникають пожежі внаслідок необережного поводження з вогнем громадян під час спалювання сухої трави. Особливу небезпеку становлять такі пожежі в місцях де розташовані автозаправні станції та інші вибухопожежонебезпечні об’єкти, проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи. Дим від таких вогнищ може утворювати смог, який на довго зависає у повітрі. У цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоровя людини.

Варто наголосити, що проблема забезпечення пожежної безпеки впродовж весняно-літнього пожежо-небезпечного періоду в першу чергу стосується підприємств, організацій та установ міста. Тому керівникам усіх рівнів необхідно вжити вичерпних заходів, аби забезпечити належний рівень пожежної безпеки. Тим паче, що більшість загорянь виникає саме в наслідок низької якості протипожежних інструктажів і занять з протипожежного мінімуму. Часто з боку адміністрації об’єктів відсутній належний контроль за випадками застосування відкритого вогню на території підприємств, її захаращення горючими матеріалами. При цьому вчасне очищення території підприємств, організацій та установ від сухостою та опалого листя допоможе уникнути пожеж, які трапляються через випалювання сухої рослинності, до якого часто вдаються місцеві мешканці.

 

Головний інспектор відділу запобігання

надзвичайним ситуаціям Рівненського міськрайонного управління

ГУ  ДСНС України у Рівненській області   Олександр Богданович Соловей

 

 

Рятувальники ДСНС закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах!

Навесні завжди спостерігається різке підвищення показника кількості пожеж в природних екосистемах, проте не зважаючи на численні застереження рятувальників - населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки та провокувати пожежі на відкритій території. Тепла та сонячна погода сприяє тому, що громадяни активно вирушають відпочивати на природу. Крім того, населення продовжує активно впорядковувати власні присадибні ділянки, спалюючи залишки минулорічної рослинності та сміття, і як наслідок збільшення кількості пожеж у природних екосистемах.

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

Головний фахівець ВЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор Сас

 

Попередити пожежу

З метою організації та проведення агітаційно-масових заходів, що направлені на запобігання випадків загибелі людей у вогні та під час виникнення різного виду надзвичайних ситуацій, підняття рівня обізнаності населення вимогам правил безпечної життєдіяльності співробітниками  Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області проведено відпрацювання житлового сектору на території Оржівської сільської ради.

У ході відпрацювання здійснені подвірні обходи житлових будівель, осіб, що відносяться до групи підвищеного ризику, - самотніх осіб похилого віку, багатодітних сімей, осіб, які зловживають спиртними напоями, неблагополучних сімей, інвалідів та тих, які потребують соціальної підтримки. Вищезгаданим громадянам вручено листівки, плакати та пам’ятки з правилами пожежної безпеки.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до усіх мешканців Рівненського району з проханням бути уважними та обережними у поводженні з вогнем, а також при користуванні електропобутовими та газовими приладами. Дбайте про свою безпеку та безпеку ближніх! У разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101!

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Пожежна безпека під час Великодня

Наближається одне з найбільших релігійних свят — Великдень. У святкові дні храми відвідає велика кількість людей.

Під час літургій священнослужителі та віряни використовують у приміщеннях відкритий вогонь, що є вкрай небезпечним при великому скупченні людей. Тому саме в цей період працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій особливу увагу приділяють таким об’єктам.

Перебуваючи у храмі, пам’ятайте про правила поводження з відкритим вогнем, будьте пильними, знаходячись поряд із свічниками, слідкуйте за полум’ям власної свічки та свічок оточуючих вас людей. Ознайомтесь з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та місць розміщення первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних щитів, води, тощо). Прослідкуйте, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем.

Встановлюючи свічки і лампадки вдома, подбайте, щоб поруч з ними не було легкозаймистих матеріалів (штор, тюлів, святкових декорацій тощо) та не залишайте їх запаленими без нагляду.

Працівники Рівненського міськрайонного управління напередодні релігійних свят проводять інструктивні бесіди зі священнослужителями і наголошують на потребі суворого дотримання правил пожежної безпеки та  проведення серед прихожан роз’яснювальної роботи з недопущення виникнення пожеж.

Прихожани й священнослужителі для збереження свого життя та оточення, евакуації матеріальних цінностей повинні знати такий порядок дій під час пожежі:

— негайно повідомити про це телефоном пожежну охорону. Потрібно назвати адресу об’єкта (будинку, храму), вказати кількість поверхів, місце виникнення пожежі, обстановку на місці пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

— вжити (по змозі) заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

— викликати (в разі потреби) інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газову, електромережі).

Після виклику пожежної охорони слід попередити про це всіх, хто перебуває поряд, після чого евакуйовуватися самому й допомогти в евакуації іншим, особливо особам похилого віку та маленьким дітям, запобігаючи при цьому виникненню паніки.

 

Головний фахівець ВЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор Сас

 

 

Експрес інформація

З початку 2017 року на території області виникло 194 пожежі, порівняно з 139 за аналогічний період 2016 року (збільшення на 39,6%), внаслідок яких загинуло 15 осіб, порівняно з 5 у 2016 (+200%), та отримало травми 6 осіб порівняно з 1 (+500%).

В житловому секторі виникло 170 пожеж, що на 40% більше ніж у 2016 році (121), з яких: у сільській місцевості – 129 пожеж, порівняно з 81 у 2016 році (+59%); у містах та селищах міського типу – 63 пожежі, порівняно з 54 у 2016 році (+17%).

Основними причинами виникнення пожеж були:

порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 79 випадків;

порушення правил монтажу та експлуатації печей – 78 випадків;

необережне поводження з вогнем – 32 випадки.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до усіх мешканців з проханням бути уважними та обережними у поводженні з вогнем, а також при користуванні опаленням, електропобутовими та газовими приладами. Дбайте про свою безпеку та безпеку ближніх! У разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101!

 

Рівненське міськрайонне управління

ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

 

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК

   

Забороняється:

-                    використовувати електродвигуни та інше електрообладнання, поверхневий нагрів якого при роботі, перевищує температуру навколишнього середовища більше ніж на 40 оС;

-                    використовувати кабелі і проводи з пошкодженою ізоляцією, яка втратила в процесі експлуатації захисні електроізоляційні властивості;

-                    залишати під напругою електричні проводи і кабелі з неізольованими кінцями;

-                    користуватися пошкодженими розетками, розподільними коробками, рубильниками та іншими електроустановочними виробами;

-                    ремонтувати електрообладнання, електромережі, замінювати електролампи при включеному електроживленні.

Після заміни ламп розжарювання необхідно ущільнювати світильники. Несправності в електромережах та електроапаратурі, які можуть викликати іскріння, коротке замикання повинні негайно усуватися.

Несправну електромережу слід відключати до приведення її в пожежобезпечний стан.

Електроживлення пристроїв, призначених для забезпечення безпеки людей (аварійного, пожежного водопостачання та сигналізації, протидимного захисту, оповіщення та знаків безпеки) повинно здійснюватися від незалежного джерела живлення або переключатися на нього автоматично при відключенні основного джерела.

 

Провідний інспектор відділу

запобігання надзвичайним ситуаціям

РМУ ГУ  ДСНС України у Рівненській області

Олексій Ногачевський

 

 

 

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

 

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення  досить поширена причина виникнення пожеж, особливо в холодну пору року.

Пожежі від приладів опалення, якщо вони справні та експлуатуються відповідно до інструкції використаннята здотриманням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди за халатним ставленням людей.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

 

Обережно! Тонкий лід

 

Зимова краса приваблива по-своєму, але забувати про свою безпеку не потрібно. Уже не раз говорилося про небезпеку, яку таїть у собі лід, та любителі риболовлі нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки. У багатьох випадках це закінчується трагічно. Крижана вода продовжує безжально забирати життя людей.

Трагедією обертаються і зусилля тих, хто поспішає їх рятувати, якщо останні не мають при собі елементарних засобів порятунку. Кожен рік бувають випадки рятування " горе- рибалок" і не завжди вдається врятувати їм життя. Боляче, що любителі зимової рибалки так безпечно ставляться до свого життя, перебуваючи на водоймищах взимку.

Заходи безпеки на льоду:

По-перше, в будь-якому разі заборонено виходити на кригу поодинці. Пересуватися по льоду потрібно невеликими групами по 2-3 особи на деякій відстані 5- 10 м один від одного. Знайдіть спочатку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.  Зверніть увагу на такі місця, де:

лід може бути не міцним біля стоку води;

тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;

обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонкий, тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку.

Міцність льоду необхідно перевіряти пішнею і ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли, причому перші кроки треба робити не відриваючи підошви від льоду.

Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

Не пробивайте поруч багато лунок.

Не збирайтеся великими групами на одному місці.

Не пробивайте лунки на переправах.

Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега.

Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на іншому.

Тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.

Наостанок, шановні прихильники зимової риболовлі, запам’ятайте, що зимова ловля риби при нехтуванні правилами безпеки, окрім приємного проводження часу на природі, може призвести до трагічних наслідків.

 

Провідний фахівець ВЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор Сас           

 

 

Попередити пожежу

 

У Рівненському районі з початку 2016 року виникло 215 пожеж, що на 4,9 % більше ніж за аналогічний період 2015 року – 205 пожеж. Прямі матеріальні збитки від пожеж збільшилися на 52 % та становлять 10 млн. 916 тис. грн. проти 7 млн. 180 тис. грн. у 2015 році. Побічні збитки від пожеж збільшилися на 28 % та становлять 13 млн. 337 тис. грн.  проти 10 млн. 370 тис. грн. у 2015 році.

  На пожежах з початку 2016 року виявлено загиблими 3 людини (с. Зоря, с. Новостав Дальній, смт. Клевань), за аналогічний період 2015 року загинуло 2 людини. На пожежах у 2016 році травмовано 2 людини, за аналогічний період 2015 року травмовано 4 людини.

 У 2016 році на 4 % збільшилося кількість знищених (пошкоджених) будівель та споруд (98 проти 94 за аналогічний період 2015 р.). На 87 % збільшилося кількість знищених (пошкоджених) одиниць техніки  (15 у 2016 році проти 8 у 2015 році).

          Аналізуючи причини виникнення пожеж слід  зазначити, що найбільше їх виникало:

-      від необережного поводження з вогнем – 137 пожеж  ( 64,5  % від загальної кількості пожеж);

-      від порушень  правил  монтажу та  експлуатації  електроустановок і електромереж виникло  –  34 пожеж (16 % від загальної кількості пожеж);

-      підпал – 17 пожеж (8 % від загальної кількості пожеж);

-      від порушення правил влаштування  та  експлуатації  печей  – 16 пожеж ( 7,5 % від загальної кількості пожеж);

-      дитячі пустощі з вогнем –  6 пожеж  ( 2,5  % від загальної кількості пожеж);

-      інші причини –  3 пожежі ( 1,5  % від загальної кількості пожеж);

Під час гасіння пожеж у 2016 році врятовано 23 людини та матеріальних цінностей на суму  8 млн. 235 тис. грн. У 2015 році врятовано 2 людини та матеріальних цінностей на суму 5 млн. 475 тис. грн.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре нагадує прості правила безпеки, яких слід дотримуватися з настанням осінньо-зимового опалювального сезону:

-          не використовуйте саморобні електронагрівачі;

-          не експлуатуйте печі що мають тріщини;

-          не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

-          не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне;

-          не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

-          не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

-          не захаращуйте підвали сміттям;

-          не залишайте дітей без нагляду.

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя!

 

Рятувальники Рівненщини звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час Новорічних свят!

Незабаром розпочнуться довгоочікувані Новорічні та Різдвяні свята. А яке ж свято без прикрашеної ялинки, бенгальських вогнів, ялинкових прикрас та піротехнічних виробів, що символізують Новорічні свята? Багаторічний досвід Державної служби України з надзвичайних ситуацій свідчить, що більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, що виникають під час святкування Нового року, трапляється внаслідок недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів та власну недбалість.

Тому, ми нагадуємо правила  безпечного встановлення Новорічної ялинки:

Встановлюючи ялинку, слід пам'ятати, що вона не повинна перешкоджати вільному виходу з приміщення і повинна бути добре укріплена на стійкій підставці. Гілки не повинні торкатися стін і підлоги. Небезпечно розташовувати ялинку поблизу опалювальних і електронагрівальних приладів. Неприпустимо прикрашати ялинку іграшками, виготовленими з легкозаймистих матеріалів, а також не використовуйте дані матеріали при виготовленні карнавальних костюмів для дітей. Ні в якому разі не можна застосовувати на ялинці засвічені свічки і запалювати біля ялинки бенгальські вогні, користуватися хлопавками і, звичайно ж, забороняється використання в приміщення піротехнічних виробів. Електропроводка на гірляндах повинна мати надійну ізоляцію. Не дозволяйте дітям самостійно включати ілюмінацію на ялинці. Не вимикайте світло під час дитячих ігор і розваг. Одне з головних правил: не залишайте дітей самих, без нагляду. Проведіть з дітьми попередні бесіди про правила пожежної безпеки.

Правила використання піротехнічних виробів

 Купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових точках і вимагати у реалізаторів сертифікат якості.

 - Перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і строго дотримуйтесь вказівок.

 - Забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів, всередині приміщень, не рекомендується їх використання поблизу житлових і господарських будівель, а також біля новорічних ялинок.

 - При використанні піротехнічних виробів небажано перебувати в нетверезому стані і курити.

 - Забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівальних і опалювальних приладів (батарей, електричних і газових печей), категорично забороняється просушувати дані вироби над перерахованими вище приладами.

 - Не рекомендується носити піротехніку в кишенях, приводити в дію (підпалювати), коли піротехнічні вироби тримаєте в руках.

 - Після приведення піротехніки в дію, необхідно за лічені секунди відбігти на відстань (10-15 метрів).

- У будь-якому випадку феєрверки, петарди, ракети бажано випускати вгору.

 - Категорично забороняється використання піротехнічних виробів у закритих приміщеннях.

Будьте обережні при використанні піротехнічних виробів.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області нагадує! Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

Інспектор пожежної (техногенної) безпеки РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Вадим Чубик

 

Обережно – лід!

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Зимова риболовля, катання на ковзанах, лижах, санчатах! Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

Щоб ні з ким не трапилося лиха – Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області попереджає:

під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність необхідно проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, що впадають у водний об’єкт, кущами і травою, що виступають на поверхню;

при переході через замерзлий водний об’єкт необхідно користуватися обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. За їх відсутності необхідно переконатись у міцності льоду за допомогою пешні;

якщо лід недостатньо міцний, необхідно припинити рух і повертатися своїми слідами назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи);

забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг;

при масовому переході водного об’єкта пішки по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 м та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду;

користуватися майданчиками, обладнаними на водних об’єктах для катання на ковзанах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.;

при переході водного об’єкта на лижах рекомендується користуватися прокладеною лижнею, а за її відсутності - ділянкою, вкритою сухим снігом. Перш ніж рухатися, необхідно відстебнути кріплення лиж і зняти петлі лижних палиць з рук. Якщо є рюкзак або ранець, необхідно його узяти на одне плече. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5-6 м. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.

під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної.

кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.

Щоб не трапилось нещасних випадків будьте вкрай обережні на водоймах! Пам’ятайте про небезпеку та правила поведінки на льоду.

 

Провідний фахівець ВЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор Сас

 

 

Рівненський район в небезпеці

Рівненський район є одним з найбільших в області, на території якого існує постійний ризик виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Невід’ємною складовою гасіння пожеж є наявність достатньої кількості справних протипожежних вододжерел. Нажаль на сьогоднішній день питання протипожежного водопостачання потребує покращення – забезпечення необхідної кількості вододжерел, їх ремонт, поліпшення технічного стану ставків, водойм, меліоративних систем. Всього на обліку в Рівненському районі знаходиться 401 пожежний гідрант, з них 317 об’єктових, 84 вуличних, 130 водоймищ, 56 водонапірних веж. З 317 об’єктових пожежних гідрантів 5 знаходяться в непрацездатному стані, що унеможливлює використання їх за призначенням під час гасіння пожежі.

Для цілей пожежогасіння можуть використовуватись природні вододжерела. В Рівненському районі природні вододжерела – це ставки, озера, річки. До місць забору води з природного вододжерела згідно ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі» повинен бути забезпечений вільний під’їзд пожежних автомобілів з твердим покриттям. На сьогоднішній день жодне природне вододжерело в Рівненському районі не забезпечено під’їздом з твердим покриттям, внаслідок чого забрати воду можна лише при сприятливих погодних умовах.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання в насених пунктах прозводить до того, що значна кількість пожеж ліквідовується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час, фінансові витрати на їх ліквідацію та збитки від них. Як  приклад можна навести пожежу в районі, яка виникла 15.07.2016 року в с. Голишів по вул. Гагаріна в господарській будівлі, під час гасіння якої пожежно–рятувальним підрозділам довелося долати відстань для дозаправки спецтехніки понад 4 км від місця пожежі. Здійснити заправку пожежного автомобіля водою з річки Стубелка було неможливо у зв’язку з відсутністю під’їздів з твердим покриттям або пірсу.

Варто також відмітити, що значну роль в запобіганні поширення пожеж в екосистемах відіграють меліоративні канали, які не тільки виконують свою основну функцію під час повені та підтоплень території але й являються своєрідним бар‘єром для розповсюдження пожеж в природних екосистемах. Нажаль на сьогоднішній день наявні меліоративні канали району замулені та покриті рослинністю.

Гострота даної проблеми вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З метою покращення стану протипожежного водопостачання була розроблена «Програма забезпечення нагляду та належного утримання зовнішнього протипожежного водопостачання населених пунктів Рівненського району на 2013-2018 роки» (далі - Програма), на основі якої в сільських та селищних радах повинні розроблятися та виконуватися свої конкретизовані аналогічні програми. Сільським та селищним радам (по кожному населеному пункту) постійно надаються працівниками ДСНС конкретні письмові пропозиції, щодо можливих місць влаштування зовнішнього протипожежного водопостачання (пожежних гідрантів, пожежних пірсів, обладнання наявних водонапірних веж засобами для забору води пожежною технікою).

За період дії районної Програми встановлено 4 гідранти в с. Верхівськ, с. Радухівка, с. Кустин, с. Хотинь. Не дивлячись на роботу, що проводиться – питання  забезпечення протипожежним водопостачанням Рівненського району залишається проблемним, оскільки у 47 населених пунктах взагалі відсутні протипожежні вододжерела, в 29 селах знаходяться в несправному стані. З негативної сторони варто відмітити Білокриницьку, Городищенську, Кустинську сільські ради, які на сьогоднішній день не прийняли відповідні місцеві Програми. Є і такі випадки, коли самодостатні сільські ради маючи можливості реалізації заходів місцевої Програми зупиняються після її створення. До останніх належать Городоцька, Великоомелянська, Дядьковицька сільські ради. І цей список можна продовжувати …

Тісна взаємодія органів місцевого самоврядування з пожежно-рятувальними підрозділами щодо влаштування необхідних місць забору води забезпечить належний протипожежний захист сільських населених пунктів та його мешканців.

 

Головний фахівець ВЦЗ РМРУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Ковальчук

 

 

Почни з себе

Люди пораючись на городі або вибираючись на відпочинок у ліс, не завжди думають про наслідки своїх необережних чи подекуди навіть свідомих дій. Один викинутий недопалок або незагашений сірник може спричинити масштабну пожежу – горітимуть цілі гектари лісових насаджень чи сухостою.

Шкода від пожеж в екосистемах чимала – вогонь може завдати великих збитків, знищуючи майно громадян. Страждають і самі люди, вдихаючи токсичний дим. Утім особливо потерпає довкілля, адже полум’я знищує родючий шар ґрунту. І всього цього можна уникнути, дотримуючись кількох нескладних правил.

Щодня підрозділи ДСНС виїжджають для ліквідації пожеж на відкритих ділянках місцевості, сільгоспугіддях, полях, торфовищах, в лісових масивах, а в цей час може спалахнути чиєсь майно. Загалом, з початку року в Україні зафіксовано понад 14 тис. пожеж в екосистемах на площі 12 тис. 571 га. В Рівненській області виникло 96 пожеж, що становить понад 10% від всієї кількості пожеж.

Рівненські рятувальники закликають людей проявити власну свідомість, адже відповідальність за пожежну безпеку в екосистемах несуть лісокористувачі, власники земельних ділянок, сільгоспугідь, торфовищ. Нагадаємо і про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність, порушникові загрожує накладення штрафу. Натомість, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні вогнем, якщо воно спричинило загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – карається позбавлення волі (ст. 245 Кримінального кодексу України). Разом з тим, повідомляємо, що побічний збиток завданий державі при виїзді одного пожежного підрозділу становить 10620 грн.

Отже, прибираючи дачну ділянку, не спалюйте суху траву, опале листя й сміття. Органічні відходи краще зберіть докупи й покладіть до компостної ями. А вивіз побутових відходів залиште спеціальним службам, з якими треба укласти відповідний договір. В іншому разі Ви ризикуєте спопелити цілу дачну ділянку разом із будинком.

 

Головний фахівець відділу ЦЗ РМРУ ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Рівненське міськрайонне управління  Головного управління ДСНС України у Рівненській області застерігає:

У Рівненському районі з початку 2016 року виникло 106 пожеж. Збитки від пожеж сягнули понад 11 млн. тис. грн. Переважна більшість пожеж виникає в житловому секторі громадян, в результаті яких знищуються будівлі, споруди, майно, надбане протягом багатьох років. Але найстрашніше, коли вогнева стихія безжалісно знищує людське здоров’я чи життя. І хоч як не прикро, але у переважній більшості пожеж винуватцями стають самі господарі. Причини пожеж різні, але всі вони виходять на одну - безпечність людей. Необхідно щоб кожен усвідомив, яку небезпеку таїть у собі вогонь при необережному ставлення до нього.

Основні причини пожеж:

необережне поводження з вогнем;

несправність електромереж та електрообладнання;

несправність пічного опалення;

дитячі пустощі з вогнем.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей  необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

Тримайте територію господарства в чистоті, сміття систематично треба вивозити у спеціально відведені місця.

Сіно чи солому необхідно складувати в найбільш віддаленому місці від жилих та господарських будівель на відстані не ближче 10 м.

Постійно слідкуйте за станом печей, димарів, своєчасно ліквідовуйте виявлені тріщини.

На горищі усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали повинні бути поштукатурені і побілені.

Заборонено застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Не допускайте перегріву печей, не ставте поблизу їх ліжка, шафи,  не завішуйте їх килимами

Плавкі вставки запобіжників повинні бути заводського виготовлення. Саморобні вставки (жучки) забороняються.

Постійно слідкуйте за станом електропроводки. Не користуйтесь пошкодженою електропроводкою або проводкою без ізоляції.

Електричні праски, плитки ставте тільки на негорючі підставки.

Не залишайте без нагляду побутові електроприлади, не доручайте нагляд за ними дітям. Ідучи з дому не забувайте вимкнути електричні прилади.

Не дозволяйте дітям гратися з вогнем, не залишайте їх без нагляду дорослих. Роз’яснюйте їм про шкоду, яку може заподіяти вогонь, який вийшов з-під контролю людини.

Заміну та підключення балонів з газом повинні проводити тільки спеціалісти газового господарства. Після закінчення користування газовими приладами необхідно закрити кран газопроводу чи вентиль балона з газом.

Заборонено застосовувати відкритий вогонь для перевірки з’єднань газопроводів, залишати горючі газові плити без нагляду або застосовувати для обігріву помешкання.

Відповідальність за пожежну безпеку в житлових будинках покладається на їх власників. Пам’ятайте! Пожежу легше попередити, ніж погасити. А небезпеку можна попередити, якщо чітко виконувати заходи пожежної безпеки !

Провідний інспектор ВДН(К) у сфері П,ТБ та ЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Башинський

 

Пожежна небезпека у селі!

У Рівненському районі з початку 2016 року виникло 72 пожежі, які завдали збитків на суму понад 11 млн. грн. Особливе занепокоєння викликають пожежі, що виникають по причині відсутності елементарної культури безпеки у окремих громадян – спалювання сухої рослинності, необережне поводження з вогнем під час відпочинку, створення стихійних сміттєзвалищі тощо. Дані нехтування вимог безпеки призводять до виникнення лісових пожеж, горіння торфополів та сміттєзвалищ.

Варто відмітити, що у відповідності до ст. 19 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення цивільного захисту територій населених пунктів відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, які повинні проводити роз’яснювальну роботу серед населення, створювати місцеві пожежні команди чи добровільної пожежні дружини і забезпечувати їх необхідним протипожежним інвентарем, створювати матеріальні резерви для запобігання надзвичайним ситуаціям, залучати на договірній основі техніку і обладнання суб’єктів господарювання (трактори з плугами, бочки для підвозу води, мотопомпи тощо).

Проте, як показує практика, органи місцевого самоврядування у разі виникнення пожеж і  надзвичайних ситуацій само усовуються і розраховують виключно на роботу пожежно-рятувальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Як приклад, можна навести пожежу, що виникла на території Заборольської сільської ради. Так, 16 липня 2016 року  поблизу с. Забороль, виникло загорання будівельного сміття площею 0,1 га.  Для гасіння даної пожежі було залучено пожежно-рятувальний підрозділ ДСНС України. Взаємодія щодо залучення додаткових сил і засобів для організації гасіння пожежі та ліквідації даного сміттєзвалища з боку сільської ради взагалі відсутня. Роль виконавчого комітету сільської ради зводиться виключно до оповіщення пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України.

Підсумовуючи вищевказані факти щодо ефективності належного захисту сільських населених пунктів висновки напрошуються однозначні та логічні. Неможливо забезпечити належний протипожежний захист сільських населених пунктів та його мешканців в умовах, коли самі ж мешканці своєю безвідповідальною поведінкою підвищують ризик виникнення пожеж до максимуму, а органи місцевого самоврядування ніякої участі в його забезпеченні не приймають вважаючи, що це не їх справа.

Органи самоврядування звикли свою діяльність в даному питанні прикривати відсутністю коштів – мовляв фінансових ресурсів не вистачає на придбання пожежного автомобіля, утримання пожежної команди і т.д. Хоча, ситуація з коштами на місцях за останніх 2 роки змінилася на краще і багато питань, що виносяться не потребують фінансів. Зокрема добровільні пожежні дружини можуть створюватися з громадських активістів, депутатського корпусу, членів виконкому та забезпечуватися елементарним обладнанням – лопати, відра, хлопавки, спецодяг, ранцеві оприскувачі тощо.

Належне розуміння органами місцевого самоврядування необхідності забезпечення Конституційного права громадян на захист життя і здоров’я, в тому числі від пожеж та різного роду надзвичайних ситуацій, у спільній взаємодії із ДСНС України є єдиним правильним шляхом для покращення безпеки на селі.

 

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Проблемні питання забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту сільських населених пунктів

16 липня 2016 року  поблизу с. Забороль, Рівненського району виникло загорання будівельного сміття площею 0,1 га. Гасіння даної пожежі проводилося рятувальниками 3 державного пожежно-рятувального загону. Взаємодія щодо залучення додаткових сил і засобів для організації гасіння пожежі та ліквідації даного сміттєзвалища з боку сільської ради була відсутня. Роль виконавчого комітету сільської ради зводиться виключно до оповіщення пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України.

Варто відмітити, що у відповідності до ст. 19 Кодексу цивільного захисту України забезпечення цивільного захисту територій населених пунктів відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування. У зв’язку із цим вони повинні створювати добровільні пожежні дружини та місцеві пожежні команди, матеріальні резерви для запобігання надзвичайним ситуаціям, проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо недопущення пожеж, спалювання сухої рослинності, недопускати створення стихійних сміттєзвалищ, тощо. Залучати на договірній основі техніку і обладнання суб’єктів господарювання (трактори з плугами, бочки для підвозу води, мотопомпи тощо), для своєчасної локалізації осередків загорянь та інших надзвичайних ситуацій.

Підсумовуючи вищевказані факти щодо ефективності протипожежного захисту сільських населених пунктів висновки напрошуються однозначні та логічні. Не можливо забезпечити належний протипожежний захист сільських населених пунктів та його мешканців в умовах, коли самі ж мешканці своєю безвідповідальною поведінкою ризик виникнення пожеж підвищують до максимуму, а органи місцевого самоврядування ніякої участі в його забезпеченні не приймають вважаючи, що це не їх справа.

Співробітники Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області у відповідності до чинного законодавства будуть продовжувати роботу щодо реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, як передбачає зокрема ст.17 Кодексу цивільного захисту України.

 

 

Рятувальники Рівненщини закликають дотримуватися пожежної безпеки під час жнив

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області закликає населення та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю. Рятувальники здійснюють всі можливі планові заходи для запобігання виникненню пожеж. 

Вогнеборці нагадують, що основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння.

Співробітники ДСНС звертається до мешканців району й області, дотримуватись правил безпечної поведінки під час жнив. Кожному, хто у цю жарку пору збирає врожай вогнеборці нагадують правила безпечного жнивування, зберігання та переробки нового врожаю.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів - не ближче 100 м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.

Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

Варто знати та дотримуватися правил протипожежного захисту не лише безпосередньо у польових умовах. Адже небезпека може чатувати і у місцях зберігання та переробки зерна. Тут також слід дотримуватися наступних правил пожежної безпеки.

Щороку перед початком збирання врожаю зерносклади та зерносушарні повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені вади у їх протипожежному стані необхідно усувати до початку сушіння та приймання зерна.

Зерносклади слід розміщувати в окремо розташованих будівлях. Ворота в них повинні відчинятися назовні і нічим не захаращуватися. У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.

Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється: зберігати вкупі із зерном небезпечні в пожежному відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування; застосовувати в середині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згоряння; застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівні прилади; працювати на пересувних механізмах, коли зачинені ворота з обох боків складу; засипати зерно вище рівня транспортерної стрічки і допускати тертя стрічки об конструкції транспортера; розпалювати сушарки, які працюють на твердому паливі, за допомогою ЛЗР та ГР, а ті, що працюють на рідкому паливі, - за допомогою смолоскипів; залишати без нагляду працюючі зерносушки.

Відстань між складом зерна та пересувним сушильним агрегатом має бути не менше 10 м. Для запобігання утворенню застійних ділянок очищення завантажувально-розвантажувальних механізмів сушарки від пилу та зерна необхідно проводити через кожну добу її роботи. Дерев'яні конструкції (опори, галереї тощо) в середині зерноскладів, очисних та робочих башт повинні бути оброблені вогнезахисною речовиною.

Дотримуючись цих нескладних правил протипожежного захисту на місцях збирання, зберігання та переробки зернових ви вбережете не лише від вогняної небезпеки новий врожай, але й себе.

Провідний інспектор ВДН(К) у сфері П,ТБ та ЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Башинський

 

Рівненське міськрайонне управління  Головного управління ДСНС України у Рівненській області застерігає:

У Рівненському районі  з початку 2016 року виникла 61 пожежа. Збитки від пожеж становлять близько 6 млн. тис. грн. Вогнем знищено 45 будівель та споруд, 8 одиниць техніки. Понад 15 пожеж виникло в екосистемах. Переважна більшість пожеж виникає в житловому секторі громадян, в результаті яких знищуються будівлі, споруди, майно, надбане протягом багатьох років. Але найстрашніше, коли вогнева стихія безжалісно знищує людське здоров’я чи життя. І хоч як не прикро, але у переважній більшості пожеж винуватцями стають самі господарі. Причини пожеж різні, але всі вони виходять на одну - безпечність людей. Необхідно щоб кожен з Вас усвідомив, яку небезпеку таїть у собі вогонь при необережному ставлення до нього.

Основні причини пожеж:

·                     необережне поводження з вогнем;

·                     несправність електромереж та електрообладнання;

·                     несправність пічного опалення;

·                     дитячі пустощі з вогнем.

      Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей  необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

q     Тримайте територію господарства в чистоті, сміття систематично треба вивозити у спеціально відведені місця.

q     Сіно чи солому необхідно складувати в найбільш віддаленому місці від жилих та господарських будівель на відстані не ближче 10 м.

q     Постійно слідкуйте за станом печей, димарів, своєчасно ліквідовуйте виявлені тріщини.

q     На горищі усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали повинні бути поштукатурені і побілені.

q     Заборонено застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

q     Не допускайте перегріву печей, не ставте поблизу їх ліжка, шафи,  не завішуйте їх килимами

q     Плавкі вставки запобіжників повинні бути заводського виготовлення. Саморобні вставки (жучки) забороняються.

q     Постійно слідкуйте за станом електропроводки. Не користуйтесь пошкодженою електропроводкою або проводкою без ізоляції.

q     Електричні праски, плитки ставте тільки на негорючі підставки.

q     Не залишайте без нагляду побутові електроприлади, не доручайте нагляд за ними дітям. Ідучи з дому не забувайте вимкнути електричні прилади.

q     Не дозволяйте дітям гратися з вогнем, не залишайте їх без нагляду дорослих. Роз’яснюйте їм про шкоду, яку може заподіяти вогонь, який вийшов з-під контролю людини.

q     Заміну та підключення балонів з газом повинні проводити тільки спеціалісти газового господарства. Після закінчення користування газовими приладами необхідно закрити кран газопроводу чи вентиль балона з газом.

q     Заборонено застосовувати відкритий вогонь для перевірки з’єднань газопроводів, залишати горючі газові плити без нагляду або застосовувати для обігріву помешкання.

Відповідальність за пожежну безпеку в житлових будинках покладається на їх власників. Пам’ятайте! Пожежу легше попередити, ніж погасити. А небезпеку можна попередити, якщо чітко виконувати заходи пожежної безпеки !

 

Провідний інспектор ВДН(К) у сфері П,ТБ та ЦЗ РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Башинський

 

ДОВІДКА

про стан службової діяльності

за напрямком організації заходів цивільного захисту Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

за 2014 рік

 

            На території Рівненського району протягом 2014 року виникла 1 надзвичайна ситуація техногенного характеру (30 січня 2014 року на пожежі у  с. Забороль, Рівненського району,  загинуло 3 особи) у 2013 році надзвичайні ситуації не виникали. Крім того, зареєстровано 29 випадків загроз виникнення надзвичайних ситуацій проти 19 випадків за 2013 рік. З них: 26 пов'язаних з виявленням вибухонебезпечних предметів (знешкоджено 36 застарілих боєприпасів) проти 19 випадків (знешкоджено 45 боєприпасів) у 2013 році, та 3 пов'язані з випадками виявлення сказу (с. Шпанів, с. Решуцьк, с.Верхівськ).

З метою зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від їх наслідків та підвищення рівня протипожежного захисту населених пунктів у Рівненському районі діє 4 програми, які прийняті з ініціативи Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області, зокрема:

-          "Районна програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2013-2017 роки, схвалена розпорядженням голови Рівненської райдержадміністрації від 29.04.2013 № 188 (зі змінами внесеними розпорядженням голови Рівненської райдержадміністрації від 18.11.2013 № 591);

-          "Програма забезпечення нагляду та належного утримання зовнішнього протипожежного водопостачання населених пунктів Рівненського району на 2013-2018 роки", схвалена розпорядженням голови Рівненської райдержадміністрації від 18.11.2013 № 590;

-          "Районна цільова соціальна програма забезпечення пожежної безпеки на 2013-2015 роки", затверджена рішенням Рівненської районної ради від 15.03.2013 № 997;

-          "Районна програма створення місцевих пожежних команд у 2014-2015 роках", схвалена розпорядження голови районної державної адміністрації від 10.04.2014 №131.

У 2014 році на виконання «Районної програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення та територій у разі їх виникнення на 2013-2017 роки» з бюджету Рівненського району було виділено 70 тис. грн. на  закупівлю техніки, інструменту та обладнання для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, засобів зв'язку та освітлення, тощо.

Крім того, у 2014 році вживались заходи щодо приведення в належний стан джерел протипожежного водопостачання, створення нових та утримання існуючих підрозділів місцевої пожежної охорони.

 

Стан утримання захисних споруд цивільного захисту

 

На території Рівненського району знаходиться 99 захисних споруд цивільного захисту (усі протирадіаційні укриття), з яких 17 – державної власності, 54 – комунальної та 28 – приватної.

Станом на 01 січня 2015 року частка проінвентаризованих захисних споруд всіх форм власності в регіоні становить 24,2% (24 захисні споруди), з них державної власності – 76,5% (13 споруд), комунальної – 13% (7 споруд), приватної – 14,3% (4 захисні споруди).

З метою покращення роботи в напрямку проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту у 2014 році за ініціативи Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області прийнято доручення та розпорядження голови районної державної адміністрації (доручення від 24.06.14  № 11/01-07/14 та розпорядження від 03.07.14 № 270), які доведено до власників та балансоутримувачів захисних споруд цивільного захисту.

Крім того, протягом січня-липня 2014 року працівниками Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області проведені комплексні перевірки стану готовності до використання 24 -під час яких зверталась увага на необхідність проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

За результатами комплексних перевірок захисних споруд встановлено:

·         із 24 перевірених захисних споруд розташованих на території Рівненського району: готові – 0, обмежено готові – 6, не готові – 18

 

Інформація

щодо проведення інвентаризації захисних споруд

у  Рівненському районі

 

 

Кількість захисних споруд

на обліку

Проведено інвентаризацію

Не проінвентари- зовано

ВСЬОГО

з них ПРУ

з них сховищ

всього

% від загальної кількості

Рівненський район

99

99

0

24

24,2%

75

 

Стан робота постійних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

 

Протягом 2014 року проведено 10 засіданнь районної постійної  комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій .

Представники Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області були доповідачами (співдоповідачами) при розгляді 14  питань щодо стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, на яких приймались відповідні рішення щодо покращення роботи з даних питань.

 

Місцеві пожежні команди

 

Для покращення стану протипожежного захисту сільських населених пунктів в Рівненському районі за ініціативи Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області схвалена "Районна програма створення місцевих пожежних команд у 2014-2015 роках", (розпорядження голови районної державної адміністрації від 10.04.2014 №131).

Станом на 01 січня 2015 року створено та функціонує 2 місцеві пожежні команди у с. Верхівськ та с. Новоукраїнка, які протягом минулого року 17 разів залучались до ліквідації пожеж.

Разом з тим, з метою проведення робіт щодо запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння потребує активізації робота щодо створення в населених пунктах району місцевих пожежних команд у с. Олександрія, с. Грушвиця, с. Городок та смт. Квасилів, які згідно Програми необхідно було створити у 2014 році.

 

Робота з громадянами, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО

 

З метою вирішення з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 10.07.2014 № 285 створено районний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

До Рівненського району прибуло:

9 родини (22 особи) з АР Крим,

93 родини (192 особи) з Донецької та Луганської областей.

Всім громадянам, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції і стали на облік було надано відповідну допомогу, запропоноване тимчасове житло на території району.

На офіційному сайті райдержадміністрації періодично розміщується інформація для переселенців з питань розселення, медичного обслуговування, працевлаштування та відновлення втрачених документів. Також проведено роботу зі збору та уточнення інформації про жителів, які висловили бажання поселити у свої помешканнях переміщених осіб.

Працівники міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області у разі необхідності приймають участь у зустрічі та розселенні переселенців, організації розважальних заходів для дітей із багатодітних сімей, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, проводиться інспектування наявного тимчасового житла для вимушених переселенців з метою визначення наявності вільних місць для проживання та умов проживання.

 

Навчання населення правилам пожежної безпеки

 

Протягом 2014 року працівниками Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області спільно з працівниками житлово-комунальних підприємств та соціальними працівниками, у тому числі в складі рейдових груп, постійно проводилося навчання населення правилам пожежної безпеки та діям у надзвичайних ситуаціях. На виконання розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації від 14.03.2014 № 99 Рівненським міськрайонним управлінням були розроблені  та затверджені головою Рівненської райдержадміністрації графіки відпрацювання населених пунктів району у складі рейдових груп щодо запобігання виникнення пожеж у житловому секторі. В ході даних відпрацювань Рівненським міськрайонним управлінням ГУ ДСНС України у Рівненській області спільно з соціальними працівниками сільських і селищних рад та працівниками Рівненського районного відділу УМВС України у Рівненській області проводиться навчання населення за місцем проживання щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

Протягом минулого року відпрацьовані всі сільські та селищні ради Рівненського району, якими охоплено 1457 будинки та 4130 осіб. Особлива увага зверталася на малозабезпечені, неблагополучні та багатодітні сім’ї.

Організовано розміщення плакатів з текстами застережень на об’єктах з масовим перебуванням людей, соціально-побутових, комунальних, медичних, громадських установах, закладах освіти та культури.

 

Безпека на водних об’єктах

 

Протягом 2014 року значна увага була приділена попередженню нещасних випадків на водних об’єктах району.

Працівниками  Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області проведено ряд заходів для забезпечення безпеки людей на водних об’єктах, зокрема, здійснювались рейдові перевірки даних об'єктів спільно з представниками місцевих органів влади.

У Рівненському районі протягом минулого року функціонувало 3 місця масового відпочинку на водних об’єктах, які були приведені у відповідність до «Правил охорони життя людей на водних об'єктах України» та паспортизовані (ТзОВ "Обарівінвест", с. Обарів, вул. Соборна, 51; КП ДСОК "Електронік-Рівне", с. Кустин, вул. Санаторна, 2; ОП санаторій "Червона калина", с. Жобрин,  вул. Лісова, 1.).

Протягом 2014 року спільно з місцевими органами виконавчої влади через засоби масової інформації проведено роз’яснювальну роботу щодо правил поведінки на воді, надання першої медичної допомоги.

У 2014 році зафіксовано 2 випадки у Рівненському районі (річка, штучна водойма), проти 3 випадків у 2013 році.

 

Стан зовнішнього протипожежного водопостачання

 

            Протипожежне  водопостачання  у Рівненському  районі забезпечує    401 гідрант (з них - 84 вуличних та 317 об’єктових), 130 пожежних водоймищ, 56 водонапірних веж, 25 пірсів на природних водоймах.

Вуличні пожежні гідранти у Рівненському районі обслуговуються  комунальними підприємствами в наступних населених пунктах: 

-        смт. Клевань (11 вуличних ПГ) на балансі комунального господарства "Клевань – Комунсервіс"; 

-      смт. Оржів  (11 вуличних ПГ) – "Оржівське ВУЖКГ"; 

-      с. Зоря (28 вуличних ПГ) – ДП "Комунсервіс-Зоря";

-      с. Ставки (16 вуличних ПГ) – кооператив "Ставківський";

-       смт. Квасилів (18 вуличних ПГ) – РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал";

Вуличні пожежні гідранти знаходяться в справному стані.

На природних вододжерелах Рівненського району наявні 25 пірсів зокрема, проте значна кількість даних пірсів непридатна для забору води пожежно-рятувальними автомобілями.

Також,  в населених пунктах району до більшості  природних водойм взагалі відсутні пірси та належний під’їзд для  пожежно- рятувальних автомобілів.

Прикро зазначити, що на територіях 40 населених пунктів Рівненського району взагалі відсутні будь-які джерела протипожежного водопостачання, що перешкоджає вчасному та ефективному гасінню пожеж.

На ремонт зовнішнього протипожежного водопостачання в  Рівненському районі у 2014 році кошти не виділялись. Ремонт проводився власними силами житлово-комунальних підприємств району.

 

На даний час проблемними питаннями є:

 

-        стан протипожежного водопостачання населених пунктів Рівненського району, оскільки у 40 населених пунктах взагалі відсутні джерела протипожежного водопостачання, більшість наявних природних водо джерел не обладнані пірсами для забору води пожежними автомобілями тощо;

 

-        стан створення в районі місцевих пожежних команд та добровільних формувань для можливості оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації,   проведення заходів щодо їх попередження та недопущення загибелі та травмування людей на них.

 

Пріоритетними напрямками в роботі відділу цивільного захисту Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області на 2015 рік залишаються:

 

-          здійснення контролю за станом утримання захисних споруд цивільного захисту, розташованих на території Рівненського району. Приведення їх у готовність до використання за призначенням;

 

-          здійснення контролю за проведенням установами, підприємствами і  організаціями усіх форм власності спеціальних об’єктових навчань,  тренувань з питань цивільного захисту та прийняття участі у їх проведенні;

 

-          надання допомоги сільським та селищним радам щодо створення місцевих пожежних команд та функціонуванні існуючих у Рівненському районі;

 

-          внесення змін до діючих програм Рівненського району щодо приведення у готовність захисних споруд цивільного захисту, покращення зовнішнього протипожежного водопостачання, покращення інформування та навчання населення правилам пожежної безпеки та діям у надзвичайних ситуаціях;
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!