РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 квітня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Надзвичайні ситуації


Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації є органом управління відповідної територіальної підсистеми єдиної державної системи з питань запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, який утворено з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання виникненню цих ситуацій, реагування на них.

Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами МНС, розпорядженнями голови обласної, районної держадміністрації, наказами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення.

Основними завданнями відділу є:

- реалізація державної політики у сфері цивільної оборони, захисту населення і території від надзвичайних ситуацій, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідації їх наслідків та наслідків Чорнобильської катастрофи на відповідній території;

- координація діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи;

- розроблення і реалізація заходів щодо підтримання готовності органів управління і сил цивільної оборони до дій за призначенням у мирний час та на особливий період;

- забезпечення сталого функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи;

- здійснення інформаційного забезпечення у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та їх наслідків, створення і впровадження сучасних інформаційних технологій та банків даних з питань захисту населення і реабілітації територій, забруднених унаслідок Чорнобильської катастрофи;

- підготовка і перепідготовка особового складу органів управління та сил цивільної оборони, організація навчання населення діям в умовах надзвичайних ситуацій. 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської райдержадміністрації інформує та застерігає бути пильними при використанні пічного опалення

 

В 2018 році на території Рівненського району внаслідок порушення правил монтажу та експлуатації печей виникло  20 пожежі, що складає 11,5 % від загальної кількості пожеж у 2018 році. Прямі збитки внаслідок пожеж причині у 2018 році становлять – 859 тис. 500 грн., що на 373 % менше ніж за аналогічний період 2017 року –  3 млн. 210 тис. грн. Побічні збитки становлять – 1 млн. 642 тис. 168 грн., що на 241 % менше ніж за аналогічний період 2017 року – 3 млн. 962 тис. грн.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської райдержадміністрації інформує і застерігає:

забороняється залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

користуватися печами, які мають тріщини, розміщувати паливо, інші займисті речовини та матеріали безпосередньо перед пічним отвором, застосовувати для розпалювання  горючі рідини;

закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

перед початком опалювального сезону піч слід перевірити, а за необхідності – прочистити димар. Взагалі огляд стану печей і димоходів необхідно здійснювати не менше двох разів на рік.

"Надзвичайно небезпечним для людей є чадний газ. Він не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. В результаті горіння чадний газ потрапляє до закритого приміщення, якщо погано працює вентиляція, забитий димар, несправна опалювальна чи водонагрівальна техніка. Чадний газ має підступну дію: потрапляючи у кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Людина гине.

Основні ознаки отруєння чадним газом - погіршення світлової та кольорової чутливості зору, запаморочення, нудота, задуха, сплутаність свідомості".

" Відділ з питань надзвичайних ситуацій  та цивільного захисту населення Рівненської райдержадміністрації вкотре звертається до мешканців району: будьте обережні при використанні пічного опалення, адже іноді легковажність та недбалість можуть мати жахливі наслідки".

 

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації інформує і застерігає:

З настанням зимового періоду зростає ймовірність нещасних випадків на водних об’єктах, особливо на льоду. Тому для запобігання даних випадків слід дотримуватись заходів безпеки та надання першої допомоги потерпілим:

без потреби не виходьте на лід;

перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву;

у різних місцях річок та приток товщина льоду може бути різною;

у гирлах річок та приток міцність льоду ослаблена течією;

при переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами, або прокладеними стежками;

категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Надання допомоги людині, яка провалилася   під  лід,  потребує зібраності та виваженості у діях. Перш за все протягніть потерпілому дошку, довгу жердину, палицю, мотузку, зв’язані паски, тощо. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід для надання допомоги, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою, або кидаючи вперед мотузку чи пасок. Добре якщо ви одягнете на себе рятувальний жилет. Витягнувши потерпілого у безпечне місце, викличте “швидку” допомогу та надайте першу допомогу необхідну при охолодженні організму. Загорніть потерпілого у сухий теплий одяг, не намагайтесь зігріти його тіло дуже швидко, не занурюйте потерпілого у теплу воду, тому що швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми. Прикладіть до тіла гарячу грілку, чи пляшку з теплою водою.    

Якщо потерпілий знаходиться у свідомості дайте попити йому теплої води, або чаю.

 

Громадяни, будьте обережні!

Правила поведінки на воді

    Купання зміцнює і загартовує організм, відновлює сили, приносить задоволення, проте не слід забувати, що вода може бути жорстокою, навіть безжальною до тих, хто нехтує правилами безпеки.

Купання у необладнаних водоймах складає 90% всіх утоплень.

       Тому купатися краще на обладнаних пляжах, де перевірене дно акваторії і є рятувальні пости.

       Багато нещасних випадків на воді трапляється в травні - червні, коли вода ще недостатньо тепла внаслідок холодового шоку. В результаті охолодження тіла судома зводить руки й ноги, порушується дихання, повністю паралізується рух. Людина тоне у воді мовчки, без крику про допомогу і без спроби врятуватись.

       Тривале перебування у холодній воді може призвести до утоплення через переохолодження організму. При перших ознаках переохолодження негайно виходьте з води, переодягніться у сухий одяг, зробіть декілька фізичних вправ. Не поновлюйте купання.

Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

У більшості тонуть люди, які вміють плавати, і з самовпевненістю запливають за буї. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді

судома починає зводити ноги. У цій ситуації головне не злякатися. Треба зануритись у воду і сильно потягнути рукою на себе ступню за великий палець

 

Отож, нагадуємо вам основні правила поведінки на воді:

Ø         Купатися слід у спеціально відведених для цього місцях в сонячну, безвітряну погоду, при температурі повітря 18-22° тепла і води +18°. Для дітей температура повітря і води повинна бути вища на 2° градуси.

Ø         Тривалість купання повинна бути на початку до 5 хвилин, а надалі поступово зростати до 20 хвилин.

Ø         Перебуваючи у воді, не стійте на одному місці, активно рухайтесь, плавайте.

Ø         Після прийняття їжі купатися можна не раніше ніж через 1,5-2 години.

Ø         Не рекомендується купатися поодинці біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.

Ø         Не забувайте про самоконтроль. Особливо обережними повинні бути особи, які страждають на серцево-судинні захворювання. Час їхнього перебування у воді повинен обмежуватися 2-3 хвилинами. Повітряні ванни можна приймати тільки під навісом чи в затінку.

Ø         Перед купанням потрібно відпочивати. Спітнілому входити у воду не рекомендується. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя та плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні. Не купайтесь у негоду, при сильному вітрі та великій хвилі.

Ø         Не вміючи плавати, не заходьте у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

Ø         Будьте обережні при користуванні надувними матрацами і камерами. Вони підвладні навіть слабкій течії і легко можуть відпливти від берега, а від сонячних променів можуть лопнути.

Ø         Під час купання не подавайте оманливих сигналів про допомогу.

Ø         Не запливайте за буї, які визначають зону купання.

Ø         Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Ø          Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритись у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

Ø         Особливої обережності потребує купання з маскою, трубкою і ластами. При сильному хвилюванні води плавати з трубкою забороняється. Плавати треба тільки уздовж берега та обов’язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога.

Ø         Не допускайте грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, “топити” і тому подібне.

 

При користуванні човном забороняється:

-              перевантажувати човен;

-              під час руху пересідати з одного місця на інше, адже порушивши рівновагу, човен може перевернутися;

-              пірнати з човнів;

-              користуватись човном дітям до 16 років без супроводу дорослих;

-              брати на човен дітей віком до 7 років;

-              розпивати спиртні напої і користуватись човном в стані алкогольного сп’яніння;

-              користуватись човном особам, які не вміють плавати;

-              забороняється стрибати у воду і купатися з човна (катера);

-              сидіти на носі, кормі чи бортах човна, звісивши ноги за борт плавзасобу.

-              при рятуванні потопаючого, брати його в човен слід завжди з корми або носу, бо при витягуванні через борт човен може перекинутися. Ніколи не стійте в човні не повний зріст під час рятування потопаючого.

  Якщо ви побачили, що хтось тоне:

-              покличте рятувальників, якщо вони є поруч;

-              самі ж киньте людині предмет, який допоможе втриматись їй на воді;

           Після того, як потерпілий буде витягнутий на берег потрібно надати йому першу медичну допомогу:

Рятувати потопаючого треба швидко, бо смерть настає через 4-6 хвилин після утоплення.

-              необхідно покласти тіло постраждалого горизонтально і повернути набік його голову, дати вдихнути через ніс пари нашатирного спирту (при відсутності свідомості);

-              при потребі звільнити дихальні шляхи від мулу, водоростей, одночасно викликаючи в горлі непритомного рвотний рефлекс;

-              швидко видалити воду з дихальних шляхів: перевернути хворого на живіт, перегнути через коліно, щоб голова звисала вниз, і кілька разів надавити на спину.

-              потім, поклавши потерпілого на спину, максимально відведіть йому голову назад, підклавши щось під потилицю;

-              опісля починайте вдихати повітря потерпілому – “з рота в рот”, паралельно з цим проводьте непрямий масаж серця;

-              вдуваючи повітря потерпілому, робіть натискання долонями на грудну клітку у районі серця – кількість натискань на одне вдування від 5-ти до 15-ти;

-              терміново повідомте про нещасний випадок швидку медичну допомогу.

          Щоб вода не забрала ваше життя та життя ваших близьких і знайомих дотримуйтесь правил поведінки на воді та користування плавзасобами. Нагадуйте про це іншим. Не забувайте і про громадський обов’язок кожної людини – надати допомогу в разі критичної ситуації. Під час відпочинку, побачивши на воді пустощі дітей, зробіть зауваження - це може зберегти їм життя.

 

Дотримуйтесь правил поведінки на воді і тоді спілкування з водою буде корисним, принесе здоровя і задоволення!
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!