РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 листопада 2017 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 

 

 

 
Протидія торгівлі людьми


Торгівля людьми

 

         Торгівля людьми є однією зі сфер кримінального бізнесу, що розвиваються найбільш стрімкими темпами. На сьогодні масштаби цього виду злочинної діяльності у світі набули таких розмірів, що за своїми наслідками стоять на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

         Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визначається злочином.

         Торгівля людьми визначає різні форми експлуатації: сексуальна, примусова праця, підневільний стан, вилучення органів, використання людини у зайнятті жебрацтвом тощо.

         Постраждалими від торгівлі людьми можуть бути чоловіки, жінки і діти.

         Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення статусу.

         Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовами, заповнює заяву з перекладачем.

Для встановлення статусу дитині, яка постраждала від торгівлі людьми, заява подається до місцевої держадміністрації її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину.

Іноземцеві або особі без громадянства у разі подання заяви до місцевої держадміністрації видається протягом двох робочих днів довідка про звернення для встановлення статусу, яка є підставою для звернення до територіальних органів або підрозділів ДМС для реєстрації.

Посадова особа проводить протягом трьох робочих днів з дати подання заяви співбесіду з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, намагаючись запобігти повторній віктимізації та психологічному травмуванню особи.

За бажанням особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, під час проведення співбесіди можуть бути присутні члени її родини або інші особи.

Посадова особа, яка проводить співбесіду, оформляє розписку про нерозголошення відомостей, які їй слали відомі під час проведення співбесіди.

Підставами для встановлення статусу є: вербування, переміщення, переховування, передача або одержання особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, шляхом обману, шахрайства, шантажу, її уразливого стану або застосування чи погрозою застосування насильства з використанням службового становища або матеріальної  чи іншої залежності від іншої особи.

Встановлення статусу або відмову у його встановленні з обґрунтуванням причин такої відмови надає Міністерство соціальної політики.

Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на одержання одноразової матеріальної допомоги у встановленому законодавством порядку.

Статус надається строком до двох років та може бути продовжений за рішенням Мінсоцполітики не більше як на один рік. Для продовження зазначеного строку місцева держадміністрація подає до Мінсоцполітики відповідне письмове обґрунтування. У разі прийняття рішення про продовження такого строку до довідки про встановлення статусу вносяться відповідні відомості.

Позбавлення статусу здійснюється у разі його встановлення на підставі поданих завідомо неправдивих відомостей або недійсних документів, що мали істотне значення для його встановлення.

 

Перелік соціальних послуг , що надаються особам,

які постраждали від торгівлі людьми

1. Підтримане проживання – надання місця для проживання, навчання, розвиток та підтримка навичок самостійного проживання; допомога в організації розпорядку дня; організація медичного патронажу; представництво інтересів.

2. Паліативний/хоспісний догляд – спостереження за станом здоров’я; сприяння наданню медичних послуг; психологічна підтримка особи та членів сім’ї.

3. Послуга з влаштування до сімейних форм виховання – підбір та навчання прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, підготовка дитини до влаштування; соціальна підтримка сімей; захист майнових, житлових та інших прав дитини; сприяння навчанню та розвитку дитини; робота, спрямована на повернення дитини до біологічної родини.

4. Послуга соціальної адаптації – допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем , шляхів їх вирішення, складання плану виходу зі складної життєвої ситуації; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції; корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті; допомога в оформленні документів; сприяння працевлаштуванню; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків; допомога в організації денної зайнятості та дозвілля.

5. Надання притулку – надання ліжко-місця з комунально-побутовими послугами; забезпечення твердим, м’яким інвентарем, одягом, взуттям, харчуванням; створення умов для здійснення санітарно-гігієнічних заходів, дотримання особистої гігієни; сприяння у створенні умов для здобуття дітьми освіти з урахуванням рівня їх підготовки; організація збереження особистих речей; надання інформації з питань соціального захисту населення.

Куди можна звернутися по допомогу за кордоном?

1. Насамперед потрібно звернутися в українське посольство чи консульство. Вони допоможуть отримати документи, які підтвердять громадянство й допоможуть потерпілим повернутися додому.

2. У чужій країні можна звернутися до спеціалізованих центрів, які допоможуть жертвам торгівлі. Центри можуть надати безпечний притулок, матеріальну, медичну правову допомогу; допоможуть із перекладачем; можуть підтримати жінку у судовому переслідуванні кривдників.

3. Необхідну допомогу жінка дістане у будь-якій церкві, монастирі, релігійних організаціях.

4. Необхідно звертатися в поліцію. Пам’ятайте! Жертв торгівлі  просто залякують поліцією. Насправді в усіх європейських країнах поліція допомагає і захищає жертв торгівлі жінками.

 

Куди можна звернутися по допомогу в нашій країні?

- Гаряча лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми в Україні:527 або 0 800 505 501

- Гаряча лінія Міжнародного жіночого правозахисного  центру «Ла Страда – Україна» 8 800 500 2250 всі дзвінки в межах України безкоштовні; 

205 37 36; 205 36 94 для дзвінків у межах Києва та з-за кордону.

Адреса для листування: Україна, 01030, Київ – 30, а/с 246;

e-mail: lastrada@ukrpak.net;  Website: www. Lastrada.org.ua

- Управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації, м. Рівне, вул. Соборна 366а  каб.24, тел. 26-59-65;

e-mail:  uszn5616@rv.gov.ua

- Служба у справах дітей  Рівненської райдержадміністрації, м. Рівне, вул. Соборна 195, тел. 63-59-92,  62-33-84. 26-65-33; ccdrda_rivne@ukr.net

 - Рівненський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  м.Рівне, вул. Соборна 195, тел. 26-48-24; Rivne.rcsssdm@gmail.com

Інформація щодо структурного підрозділу місцевої державної адміністрації відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та відповідальну посадову особу за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

 

 

Відповідальний структурний підрозділ районної державної адміністрації, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Відповідальна посадова особа за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

(ПІБ)

Посада

Контакти

Розпорядження  голови райдержадміністрації, яким визначено структурний підрозділ відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Контактний телефон

Поштова адреса

Електронна адреса

 

Управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації

Остропольська Ольга Анатоліївна

Заступник начальника управління - начальник відділу з питань праці

(0362) 26- 46-76

м. Рівне, Соборна, 366А

upszn5616@

gmail.com  

 

Розпорядження голови РДА від 23.11.2012          № 136-к

 

 
 
 Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація

23 листопада

 

– участь керівництва райдержадміністрації у засіданні постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури (малий зал райдержадміністрації, 10.00 год.);

 

– участь голови райдержадміністрації Пилипчука В.О. у  засіданні міжвідомчої робочої групи з питань виявлення розслідування та розкриття кримінальних правопорушень за фактами незаконних порубок та переміщень лісу на території м. Рівне та Рівненського району (конференц-зал Рівненської місцевої прокуратури, м. Рівне, вул. П. Могили, 47, 15.00 год.)

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

23 листопада 2017 р. у м. Києві в готелі «Прем’єр Палац» Держенергоефективності проводитиме широкомасштабний спеціалізований публічний захід - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості».

Детальніше....

 

"Доступні ліки": перелік аптек

 

Графік роботи «мобільного соціального офісу»

 

Онлайн-опитування підлітків та молоді

 

Інформація щодо розрахункових обсягів бюджетів об'єднаних територіальних громад на 2017 рік по Рівненському району

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!

 

Дорожня карта демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

Пільги для учасників АТО

 

До уваги осіб, які постраждали під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих військовослужбовців і працівників правоохоронних органів про свої права та гарантії реалізації їх в Україні  ви можете дізнатися за номером «гарячої лінії» - 26-66-70, що діє в  управлінні соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації.