РІВНЕНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На головну

Уряд України Мапа сайту

Всі матеріали на веб-сторінці розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0International

 

33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195, тел./факс: (0362) 63-60-91, Е-mail: rivnenskarda@rv.gov.ua

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 

 
Порядок отримання субсидії


оприлюднено 25.03.2019

 

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію!

 

Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватися готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків із надавачами послуг.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачено:

– пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом із пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

– особам, які не одержують пенсію, – АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутися до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером).

Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

 

 

 

оприлюднено 23.10.2018

 

7 основних змін в програмі житлових субсидій

 

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені в Постанову КМУ №329 Кабінетом Міністрів України

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення;

Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;

Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах. 

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019 рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua

 

 

 

19.09.2018

Порядок отримання  житлових субсидій, якщо у складі сім

 є непрацююча особа

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022” (далі - Постанова) затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення) та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб (пункт 2 Постанови). Житлова субсидія не призначається, якщо:

  • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі — особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
  • за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
  • вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про Добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за попередні періоди. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Враховуючи зазначене, у разі звернення за призначенням житлових субсидій непрацюючій працездатній особі, яка не сплатила єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому ніж мінімальний сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, необхідно направляти до органів державної фіскальної служби.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкове державне пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжному документу про сплату такого  внеску, житлова субсидія призначається із врахуванням вимог Положення.

 

 

26.05.2018

 

Набуття права на призначення житлової субсидії з травня 2018 року.

 

З 1 травня 2018 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329, якою внесено зміни до Порядку надання житлових субсидій.

Так змінами до  Порядку визначено, що до непрацездатних непрацюючих

осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

-  особи, які не досягли повноліття;

  - громадяни, які отримують пенсію за віком або по інвалідності;

- громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

         1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

         2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі — особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Житлові субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:

навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

         5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

За наявності вищезазначених умов, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина. При цьому особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію за рішенням комісії може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія.

Якщо протягом строку призначення житлової субсидії за рішенням комісії, фізична особа — підприємець, не сплатить єдиний соціальний внесок чи сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, а також особа, що працює за трудовим договором, припинить дію такого договору за ініціативою працівника (статті 38 і 39 Кодексу законів про працю України), за угодою сторін (пункт 1 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України), у зв’язку із закінченням строку (пункт 2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України) або відмовою від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці (пункт 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України) в будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання інформації від органів Пенсійного фонду України вносить на розгляд комісії подання щодо скасування рішення комісії про призначення житлової субсидії такому домогосподарству і повернення коштів виплаченої житлової субсидії до державного бюджету.

Рішення комісії про призначення житлової субсидії скасовується з дня його прийняття, а Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що вищезгадані і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

За рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами. У такому випадку склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії.

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), та/або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, житлова субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та/або на недієздатних осіб.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

 

 

 

26.10.2017

 

Важливо знати про зміни у призначенні субсидій

 

Покращення якості  призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг соціально-незахищеним верствам населення району постійно перебуває на особливому контролі органів виконавчої влади району.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації протягом січня – вересня 2017 року призначено субсидію 17962 громадянам на суму 158259,6 тис. грн.

18 серпня поточного року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до постанов в частині призначення субсидій, зокрема субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Якщо померла особа, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

Коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного  доходу осіб,  зазначених  за  два квартали,  що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається  субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового  палива –

виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік. Під  час  призначення субсидії  для відшкодування витрат  на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді,  враховуються доходи за третій — четвертий квартали попереднього року.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

Субсидія на наступний строк не призначатиметься, у разі отримання від організацій-надавачів послуг інформації про прострочену понад два місяці  заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої  перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, про що структурний  підрозділ  з  питань соціального  захисту  населення інформує особу.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця  поінформувати  структурний  підрозділ з питань соціального захисту  населення  про  зміну складу  зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар - про  осіб,  які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку  отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств  - виробників/виконавців  житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату  послуг,  вартість яких перевищує 50 тис.грн., шляхом  подання  відповідних  документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку)  осіб подаються  також  нові  заява і декларація.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної суми субсидії виплачується одній із осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

Також змінено окремі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, а саме:

 для користування послугами з газопостачання:

- за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання з 4,4 куб. метра на одну особу на місяць на 3,3 куб. метри;

- за наявності газової плити у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 7,1 куб. метра на одну особу на місяць на 5,4 куб. метрів;

- за наявності газової плити та газового водонагрівача  з 14 куб. метрів на одну особу на місяць на 10,5 куб. метрів.

 

 

24.05.2017

Зміни у Порядку призначення житлових субсидій

З 1 травня 2017 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №300, якою внесено зміни до Порядку надання житлових субсидій.

Змінами до  Порядку визначено, що адресна безготівкова субсидія буде надаватися на послуги з транспортування та розподілу природного газу.

Районні, районні у містах Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, або утворені ними комісії можуть приймати рішення щодо призначення субсидії у випадках не передбачених Порядком. Фінансування таких субсидій буде здійснюватись за рахунок місцевих бюджетів.

З травня поточного року субсидія для відшкодування витрат буде призначатись виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а  субсидія для  придбання  скрапленого газу, твердого та  рідкого пічного  побутового палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Під  час  здійснення  розрахунку  субсидії  для   відшкодування  витрат  на оплату житлово-комунальних  послуг  на  наступний  період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи  за  період   з квітня попереднього   року  по березень

поточного року включно.

При розрахунку житлової субсидії для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, особам працездатного віку у яких відсутні доходи, до розрахунку буде включатись залежно від категорії громадян від одного до чотирьох прожиткових мінімумів, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

В окремих  випадках за  рішенням  районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій,   виконавчих   органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються,  для  осіб,  які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах,у розрахунок субсидії  може включатися середньомісячний сукупний  дохід на  рівні одного прожиткового  мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду,  за який враховуються доходи. Також, під час призначення субсидії комісії можуть приймати рішення щодо врахування фактичних розмірів  доходів для  інших  категорій  громадян.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим  пенсіонером,  який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її  середньомісячного  сукупного  доходу  враховується  розмір пенсії за  такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Для  осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення  субсидії,  перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний  дохід  незалежно  від  отриманих  (не отриманих)  такою  особою  доходів  визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом  на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня.

Для орендарів житлового приміщення  (будинку) субсидія для відшкодування   витрат на оплату житлово-комунальних  послуг призначається  за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на  12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується срок дії договору найму (оренди).  На  наступний  строк  субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

При отриманні інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

Якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

 

 

оприлюднено 31.07.2015 року

 

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї

 

04 червня цього року постановою Кабінету Міністрів України №389 було затверджено новий «Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

Досі пільги з оплати послуг за користування житлом, комунальних послуг, паливом, скрапленим газом, телефоном не залежали від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами. Відтепер – залежать.

За новими правилами, з 1 липня 2015 р. пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У разі,  якщо середньомісячний дохід на одного члена сім’ї за шість місяців перевищить показник у 1710 гривень, пільги не надаватимуться.

Ветерани, багатодітні, інваліди, чорнобильці, пенсіонери різних категорій платили лише половину вартості послуг. Діти війни – 75%. Щоб продовжити дію пільг, багатьом із них потрібно принести довідки про дохід.

Пільговики, до сукупного доходу яких входить заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, доходи від підприємницької діяльності, або пільговики, до складу сімей яких входять працездатні особи, повинні звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення і подати декларацію про свої доходи за попередні 6 місяців, доходи свої а також членів своїх сімей, крім тих пільговиків, які отримують пенсію або соціальну допомогу.

Аби дізнатися чи варто іти за довідками, можна зробити розрахунки самостійно. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу визначається шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім’ї пільговика за попередні шість місяців на 6 і на кількість членів сім’ї.

Насамперед варто знати, що означає поняття «сім’ї пільговика».

Якщо в сім’ї проживає пільговик, він є пенсіонером, отримує пільгу учасника війни, решта членів сім’ї не збирають довідок, тільки для нього вибирається пенсія. Якщо її розмір не перевищує 1710 гривень, пільги за ним залишаються.

 

Запитання – відповіді

 

Яким категоріям громадян пільги при оплаті житлово-комунальних послуг надаватимуться незалежно від доходу сім'ї?

Не залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї пільги при оплаті житлово-комунальних послуг будуть надаватися:

  1. Інваліди війни.
  2. Учасники бойових дій.
  3. Потерпілі та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 1,2.
  4. Ветерани військової служби.
  5. Ветерани органів внутрішніх справ.
  6. Дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,
  7. Віднесених до категорії 1,2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

 

Яким категоріям громадян пільги надаватимуться за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу?

30 пільговим категоріям громадян пільги будуть надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї (додаток 1).

 

Хто відноситься до членів сім’ї пільговика під час надання пільг?

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним

 

         Які доходи включаються до сукупного доходу сім'ї пільговика?

         До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

 

         На який термін структурним підрозділом з питань соціального захисту населення призначається пільга після визначення  середньомісячного сукупного доходу сім’ї?

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення подає житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним (житловим) кооперативам, об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, операторам (провайдерам) телекомунікацій, газо- та електропостачальникам, постачальникам твердого палива (далі - підприємства) списки пільговиків, які мають право на отримання пільг, надає в установленому порядку пільги готівкою для придбання твердого палива і скрапленого газу.

Підприємства надають у встановленому порядку протягом шести місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках

Після закінчення шести місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.

 

У яких випадках припиняється надання пільг?

Надання пільг припиняється:

якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім'ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення;

за заявою пільговика - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

 

 

 

Зразок

ДЕКЛАРАЦІЯ

про доходи сім’ї пільговика

Заповнюється особою, яка має право на пільги з оплати послуг за користування житлом, комунальних послуг, паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів

До структурного підрозділу з питань соціального захисту населення ___________________________________________________________________________

 (районна/міська держадміністрація, виконавчий комітет міської ради)

 

Розділ I. Загальні відомості

1._______________________________________________________________________

                   (прізвище, ім’я, по батькові пільговика)

 

2. Місце проживання:______________________________________________________

(поштовий індекс, населений пункт,

________________________________________________________________________

вулиця, будинок, корпус, квартира)

3. Члени сім’ї пільговика, на яких поширюються пільги і які проживають разом з пільговиком

Прізвище, ім’я, по батькові

Ступінь родинного зв’язку

Дата народження

Ідентифікаційний номер

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ II. Доходи пільговика і членів його сім’ї, на яких поширюються пільги і які проживають разом з пільговиком

з__________  20__ р. до ___________  20__ р.

Прізвище, ініціали

Відомості про доходи

вид доходу

розмір доходу

джерело доходу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я усвідомлюю, що в разі подання мною неповних чи недостовірних відомостей про доходи мені може бути відмовлено в наданні пільг або припинено їх надання.

__________________                              __________________

       (підпис заявника)                                         (дата)

 

 

Категорії громадян пільги яким будуть надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї

З 1 липня 2015 року пільги на житлово-комунальні послуги будуть надаватись (у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України) за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710,00 грн) наступним пільговим категоріям громадян:

 

Закони України

Пільгова категорія

«Про міліцію»

Звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби.

Діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні).

«Про прокуратуру»

Слідчі  прокуратури  і члени їх сімей.

Пенсіонери з числа працівників прокуратури і члени їх сімей.

"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3.

Дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

«Про освіту»

Педагогічні працівники,  які  працюють  у сільській місцевості і селищах міського  типу,  а  також пенсіонери, які раніше працювали педагогічними  працівниками  в  цих  населених пунктах і проживають у них.

Основи законодавства України про охорону здоров’я

Медичні і фармацевтичні працівники, які

проживають і працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонери, які раніше працювали медичними та фармацевтичними працівниками і проживають у цих населених пунктах.

"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

Учасники війни.

Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

"Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"

Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

"Про бібліотеки і бібліотечну справу"

Працівники бібліотек, які працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, а також пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках  у  цих  населених пунктах і проживають у них.

"Про музеї та музейну справу"

Працівники музеїв.

"Про захист рослин"

Спеціалісти із захисту рослин, які проживають і працюють за спеціальністю у сільській  місцевості, селищах міського типу.

"Про жертви нацистських переслідувань"

Колишні неповнолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків.

Колишні малолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.

Колишні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни; особам, які були насильно вивезені на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав; діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв'язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням.

Дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге.

"Про охорону дитинства"

Багатодітні сім'ї.

Дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей.

Сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

"Про соціальний захист дітей війни"

Діти війни.

"Про культуру"

Працівники державних і комунальних закладів культури.

Педагогічні працівники закладів освіти сфери культури, які працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, а також пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у таких населених пунктах і проживають у них.

"Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"

Інваліди армії.

Члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.

Члени сімей звільнених з військової служби осіб, які стали інвалідами під час проходження військової служби, які перебувають на їх утриманні.

Кодекс цивільного захисту України

Батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків.

Особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків)

 

 

оприлюднено 17.07.2015

 

Оформити субсидію тепер ще простіше

 

Передбачено ряд спрощень для отримання субсидії. Зокрема, у декларації тепер потрібно буде вказувати тільки вид доходу. Наприклад, пенсія, стипендія, або заробітна плата із зазначенням організації, де людина отримує ці доходи. Тепер органи соцзахисту одержуватимуть інформацію про суму доходу безпосередньо від Державної фіскальної служби і Пенсійного фонду.

 У зв'язку з цим нововведенням скасовані штрафи за недостовірну інформацію в документі на субсидію.

 Крім того, для призначення житлової субсидії не потрібно включати до сукупного доходу окремі види доходів: благодійну допомогу, одноразову допомогу, що надається урядом або органами місцевої влади. Наприклад, допомога на оздоровлення, одноразова матеріальна допомога інвалідам, грошове забезпечення учасників АТО.

 Також надана можливість призначати субсидію за бажанням громадян згідно доходів не за попередній календарний рік, а за попередні 3 місяці, а для пенсіонерів - за останній місяць.

 Врегульовано питання визначення доходу фізосіб-підприємців – для платників єдиного податку встановлені мінімальні доходи, які будуть враховуватися в їх декларації: для першої групи – 1 прожитковий мінімум, для другої групи – 2, для третьої - 3 прожиткових мінімуми.

Також розширені права місцевих органів влади, місцевих комісій приймати рішення про надання субсидій в спірних питаннях. Крім того, надано право управлінням соцзахисту встановлювати субсидії на склад осіб, які зазначені в декларації, у разі, якщо вчасно не надійшла інформація про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях.

До 1 вересня кожна родина повторно отримає через «Укрпошту» бланки заяви і оновленої декларації, які слід подавати для оформлення житлової субсидії. Разом з тим, можна використовувати і чинні на сьогодні бланки цих документів.

 

 

оприлюднено 26.05.2015

 

Роз’яснення щодо надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

З 1 травня 2015 року внесено зміни до Порядку призначення житлової субсидії. Призначення субсидії відбувається на підставі лише двох документів – заяви та декларації. При цьому запроваджено спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією.

Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюється органами соціального захисту вже після призначення субсидії шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій. Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень):

– наявність у власності двох житлових приміщень;

– наявність у власності двох автомобілів;

– наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку, як безробітні;

– здача в найм житлового приміщення;

– здійснення покупки товарів, робіт та послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше.

Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період.

Порядок звернення за житловою субсидією

1. Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов'язкового платежу. Для довідки: соціальна норма житла - 13,65 кв. м на одну людину + 35,22 кв. м на сім'ю. Соціальні норми на сім'ю з двох осіб: 62,52 кв. м житла, 130 кВт/год електроенергії на місяць і 1,6 куб. м гарячої води на одну людину.

2. Куди і як подаються документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Перелік документів для призначення субсидії

спрощена заява (за встановленою формою на 1 арк.);

спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 арк).

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення отримують у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцеві звернення) сукупного доходу осіб після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період.

 

Термін призначення житлової субсидії

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично. Для цього необхідна інформація збирається без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду приймається рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам. Посилення відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії. Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Посилення відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану суму субсидії у подвійному розмірі.

 

 

 

Інструкція про порядок заповнення бланків

 

Заяви про призначення житлової субсидії

Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації. Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

При цьому, крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію («на оплату житлово-комунальних послуг» та/або «на придбання твердого палива та скрапленого газу»). Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У Заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

1) у графі «Номер особового рахунку» – вказати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі «Найменування організації, що надає послуги» – вказати назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме «є лічильник»/«немає лічильника».

 

Декларації про доходи і витрати осіб,

які звернулися за призначенням житлової субсидії

У розділі І вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі ІІІ вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.

  

ДЕКЛАРАЦІЯ для призначення субсидії

(НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ)

 

ЗАЯВА для призначення субсидії

(НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ)
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

   

 

 

 

  

 

Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

ОГОЛОШЕННЯ

 

Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2019 рік

 

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва

 

До уваги надавачів послуг за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги

 

Об’єкти бюджетної сфери, які потребують здійснення енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу та інвесторів

 

Оголошення для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!