На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 серпня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

 

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@ukr.net

і
Про 500-літній Млинів


Про 500-літній Млинів

Млинів - селище міського типу, центр селищної ради, районний центр. Розташоване над річкою Іква за 4 км від автошляху Дубно-Луцьк, віддалене від обласного центру на 53 км, від залізничної станції Дубно - на 26 км. Проживає населення - 8430.

За народними переказами назва походить від слова «млин». Зручне розташування поселення давало йому змогу мати декілька водяних млинів. Приїжджі після перебування в населеному пункті пізніше ділилися враженнями: «О, скільки там млинів!». Від похідної множини і утворилася назва топоніма - Млинів.

На околицях Млинова неодноразово проводилися археологічні розкопки. Знайдені речі свідчать, що на території селища люди селилися ще в період до нашої ери.

Мальовниче містечко на берегах тихоплинної річки одвіку притягувало до себе визначних та іменитих людей. У ХVІІІ ст. тут побував видатний діяч польського національно-визвольного руху Тадеуш Костюшко; у ХІХст. - єврейський просвітитель Аарон Перлов, який похований у селищі; у 1915р. - чеський письменник сатирик Ярослав Гашек; у 1943р. Платон Воронько - відомий український поет. Часто бував у Млинові відомий український поет Валер'ян Поліщук - засновник літературно-мистецької групи «Гроно», член спілки пролетарських письменників «Гарт», автор понад 40 книг.

Але найбільший внесок у розквіт селища зробила у свій час родина Ходкевичів. Їхній знатний палац, закладений у 1780р. на замовлення власників поселення, зведений за проектом придворного архітектора короля Станіслава-Августа Леопольда Шлегеля, вважався однією з найкращих архітектурних споруд на Волині.

При Ходкевичах у Млинові були збудовані костел, православна церква. Нажаль, під час воєнних лихоліть і палац, і костел були зруйновані. Збереглись церква, дзвіниця, офіцина палацу Ходкевичів, де зараз знаходиться краєзнавчий музей, який можна вважати візитною картою Млинова.

Сьогодні Млинів – це адміністративно-культурний центр Млинівського району. Його економічний потенціал складають 3 потужних промислових підприємства та 38 малих підприємств. В сфері будівництва, торгівлі та побутового обслуговування працює 518 приватних підприємств.

Цікавим є той факт, що на балансі колективного підприємства «Агропроменерго» знаходиться Млинівська ГЕС, яка діє з 1953 року. Середньорічний виробіток її складає 2 млн.кВт. електроенергії.

Соціальна інфраструктура Млинова представлена державним технікумом ветеринарної медицини, десятьма навчально-виховними закладами, районним центром дозвілля. Випускники єдиної в області районної художньої школи презентують Млинів в багатьох населених пунктах України та за її межами, як архітектори, художники, дизайнери.

Чимало педагогів Млинівських загальноосвітніх шкіл та гуманітарної гімназії є вчителями з великої літери, що підтверджують успіхи наших учнів на Всеукраїнських олімпіадах з пізних дисциплін, під час зовнішнього незалежного оцінювання тощо.

Дві спортивні школи, стадіон «Колос», веслувальна тренувальна база, районний центр туризму дозволяють млинівчанам досягати непоганих результатів у спорті. Так, майстер спорту з веслування, Маркевич Василь був у складі збірної України,  Назар Смолярчук у 2008 році став срібним призером чемпіонату світу з кікбоксінгу, що відбувся на Кіпрі, золотим призером чемпіонату світу з кікбоксингу серед юніорів (Італія, жовтень 2009 р.), срібним призером кубку світу з кікбоксингу (Ялта, серпень 2009 р.).

Впродовж років змінювало своє обличчя наше селище, район, але завжди основною цінністю вважалися люди, які народилися в нашім краї, які творили історію та сучасники, які зараз несуть особливу відповідальність за  збереження історичної пам'яті та примноження його слави.

Гідні нащадки, уродженці Млинова, своєю повсякденною працею та трудовими здобутками знані не лише у рідному краї, а й далеко за його межами. Так, Войтюк Ірина Анатоліївна стала ректором академії суддів України, Рудик Володимир Володимирович – генералом-майором Збройних Сил України, заступником начальника генерального штабу Збройних Сил України, Чижевський Олександр Павлович – очолює Київський науково-дослідний проектний інститут цивільного та сільського будівництва і є головним редактором журналу «Особняк», Луцюк Павло Сергійович – голова Рівненської обласної дисциплінарної комісії адвокатури України.

Багатий Млинів й на духовні святині. Сьогодні у селищі збудовано три нових храми. Окрасою Млинова є Свято-Михайлівська церква, зведена за рахунок громади УПЦ Київський Патріархат та спонсорському сприянню. Перший камінь під святиню, місце для якої вибрали на Слободі, заклали ще у 1994р. Мірилом найвеличнішої висоти селища став церковний позолочений хрест. У 2004р. його з великими урочистостями підняли по риштуванню та встановили на верхівку центрального купола самі священники Млинова. Висота новозведеного Свято-Михайлівського собору - 45м, а вага хреста - майже 100кг.

Неподалік, завершено будівництво ще однієї церкви – Святого Серафима Саровського.

У 2003р. у селищі освячено Млинівське Свято-Вознесенське подвір’я Городоцького Свято-Миколаївського монастиря. На території подвір’я збудовано монастирський храм Вознесіння Господнього.

У 2009 році, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у селищі відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку на честь 500-річчя першої писемної згадки про Млинів. Образ Матері Божої, яка покриває своїм омофором – символічний оберіг всього млинівського люду.

У підготовці до 500-літнього ювілею силами виконавчої влади, спонсорів, населення та й усіх небайдужих Млинів удосконалюється. Милують око жителів та гостей селища оновлений центральний сквер, проведено ремонт пологового відділення Млинівської центральної районної лікарні. Учні Млинівської ЗОШ №3 отримали у подарунок спортивний майданчик із штучним покриттям.

Млинів – одне із сотень містечок України, але для його мешканців – це не маленька крапка на географічній карті, це світ, у якому вирує життя і щоденно перегортається неповторна сторінка історії.
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
 
Мобільні сервіси Пенсійного фонду

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....