На головну

Нормативна база                              Мапа сайту

 
 липня 2019 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
Пошук
Розширений пошук»
 

 
і

                                  МЛИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЇ

 

             35100 смт Млинів, вул. Народна, 1,  тел.факс (03659)6-45-85, e-mail: mlunrda@ukr.net

і
Новини

16 лютого 2017
Перші кроки до легалізації бурштину

В Україні стартує Проект рекультивації земель, пошкоджених незаконним видобутком бурштину

Урядом ухвалене рішення, яке дозволить протягом 5 років відновити ліси.

Про це під час прес-конференції в інформаційному центрі «УНІАН» зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Разом з керівником Рівненщини в прес-конференції взяли участь голови Волинської та Житомирської ОДА.

«Нелегальний видобуток бурштину призводить до знищення лісів наших північних районів. За різними оцінками, від 3 до 30 тисяч гектарів постраждалих територій трьох областей вимагають негайного порятунку. В основному – це ліси. Тож прийняття Постанови вирішує головне завдання – відновлення земель лісового фонду», - відзначив Олексій Муляренко.

Відповідно до встановленого порядку, на пошкоджених ділянках лісу буде здійснено довидобуток залишків бурштину, після чого буде проведено комплекс робіт з рекультивації цих територій.

"Окрім екологічної проблеми, прийняття Постанови вирішує ще декілька питань. Це – перший крок до легалізації видобутку бурштину", - наголосив голова ОДА.

Важливо, переконаний голова Рівненської ОДА, що виконавцями пілотного проекту будуть саме державні підприємства – ДП «Бурштин України» та  ДП «Укрбурштин». Завдяки прозорим конкурсам і спрощеній процедурі отримання дозвільної документації під контролем держави буде  проведено  роботи з рекультивації.

Пріоритет при отриманні підрядів на розвідку, видобуток, переробку бурштину в ювелірну продукцію отримають місцеві громади та компанії, зареєстровані на цих територіях.

Таким чином, Програма рекультивації земель покликана створити нові робочі місця, а це додаткові відрахування до бюджету. Планується, що до 50% прибутку від довидобутку бурштину залишиться у регіонах.

Реалізація цього Проекту дозволить вже протягом 5 років відновити тисячі гектарів знищених лісів, створить, за попередніми розрахунками, до 10 тисяч робочих місць, а додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів складуть до 500 млн гривень на рік.

«На жаль, Постанова не вирішує в цілому питання нелегального видобутку бурштину. Тому, користуючись нагодою, звертаюсь до депутатів Верховної Ради все-таки прийняти такий важливий для держави Закон. Адже для вирішення проблем із нелегальним видобутком бурштину потрібні чіткі та законні «правила гри». І саме таких правил ми очікуємо від парламенту», - резюмував Олексій Муляренко.

Нагадаємо, у 2016 році представники ОДА брали участь у всіх засіданнях профільних комітетів та надавали свої пропозиції до законопроектів, що розроблялися депутатами Верховної Ради.

Не очікуючи ухвалення законопроекту, Рівненська ОДА фактично стала розробником проекту Постанови Кабміну, що покликана зменшити темпи екологічної катастрофи на Поліссі.Архів новин »
Реєстрація
Логін
Пароль
Реєстрація
Опитування


 

 

 

 
 
 
 
 
Запитання | Адміністратор
Інформаційний супровід: pressa1@rv.gov.ua Тех. підтримка: forweb@rv.gov.ua  ©  Рівненська обласна державна адміністрація
Мобільні сервіси Пенсійного фонду

Майбутня професія - ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Млинівський районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ)....